Karolf
04.06.10,08:00
Dobry den,
ma niekto skusenosti s plynovym grilom? Aky je lepsi - s lavovymi kamenmi, alebo bez? Aky odporucate? Dakujem
Laco-monter
04.06.10,06:07
Samozrejme, že ten z tými kameňmi.
Griluje sa predsa sálavým teplom, NIE otvoreným plameňom !
deweron
08.06.10,17:12
Tiez odporucam s lavovymi ... kamarat ma taky gril ...takze mam to odskusane.
Karolf
21.06.10,14:31
Dakujem za rady
janka51
21.06.10,15:29
Po porade so zaťom tiež odporúčam s lavovymi, je s ním veľmi spokojný.
deane7
12.08.11,11:39
Niečo som tu chcel pohľadať o griloch, grilovaní ale nejak tu toho moc nevidím. Doma grilujem na drevených briketách ale za moc to nestojí, teda tie brikety za moc nestoja. Robím to vonku pod prístreškom pri dome. Asi by som niečo kúpil, len sa v tom neviem zorientovať. Aké sú výhody a nevýhody elektrického či plynového? Nechcem niečo maličké, keď príde návšteva nech to fičí.
A ešte:
Sú z lávovými kameňmi, so smaltovanou platňou, s liatinovou platňou, teda aký bude rozdiel v práci s nimi a tiež v kvalite pokrmov?

http://www.grilovacideska.cz/sk/grilovacia-doska/grilovacie-dosky/
lujza.j
20.08.11,20:05
deane7
21.08.11,13:43
Ten článok je príliš jednoduchý, nič konkrétne.
Andy Kralik
21.08.11,14:06
Doma grilujem na drevených briketách ale za moc to nestojí,

Tak potom niečo zle robíš keď griluješ. Jednoznačne najlepšie sa griluje na drevených briketách. Mäso dostane potom takú špecifickú vôňu. Lepšie sa upečú aj hrubšie kusy. Ale treba na to trpezlivosť, čas, priestor (najlepšie záhradu), poriadne si pripraviť pahrebu aby nehorela plameňom, ale sálala teplo, aby nedymila, potom je to ok. Grilovanie nie je vec hodiny. Ak chýba čas, tak potom sa nemá grilovať.

Grilovať na čomkoľvek inom je východisko z núdze. Mám aj elektrický gril, ak chcem grilovať doma na balkóne a tam by normálny gril vhodný nebol. Ale dosiahnuť podobný výsledok ako na normálnom grile, no....
deane7
21.08.11,17:12
No cituješ síce dobre ale nie úplne. Ja som trochu skomolil tú vetu. Chcel som napísať že brikety často za moc nestoja. Niektoré sa zle rozžeravia alebo vydržia veľmi krátko žeravé. Včera som griloval a tie čo mám teraz sú celkom dobré.
Mňa ale teraz zaujala tá lávová doska ktorú možno použiť na ohni. Grilujem na dvore, vedľa prístrešku mám vymurovaný kozub, tam ma čas nijak nesúri.
Niektorí píšu že marinujú iní píšu že až po grilovaní. Včera som len máličko posolil morčacie a trošku olivového oleja v ktorom mám namočené chili a bolo to celkom super.
deane7
28.08.11,10:56
Tak som tú lávovú dosku kúpil a zdá sa to fajn. Robil som na nej obed.
sanny237
28.08.11,11:16
Tak som tú lávovú dosku kúpil a zdá sa to fajn. Robil som na nej obed.

Môžem sa spýtať ako a ako dlho sa rozohrieva????
deane7
28.08.11,14:55
Ja som pod tým zakúril drevom a za cca 20 minút som griloval. Nabudúce skúsim grilovať skôr, uvidím čo to urobí.