jasienka
04.06.10,09:16
Ahojte,

potrebovala by som poradit s fakturou od firmy z USA za skolenie konane v Berline, ktoreho sa zucastnil nas zamestananec. Aky typ DPH treba pouziť?

Dakujem
m.hladka
04.06.10,08:37
Ja by som to riešila tak, aby si to uplatnil zamestnanec cez vyúčtovanie SC.
Jana Acsová
04.06.10,08:50
Ja by som to riešila tak, aby si to uplatnil zamestnanec cez vyúčtovanie SC.Otázka znie na konkrétnu faktúru, už vystavenú, adresovanú a doručenú firme.

Cestovné náhrady by mali byť výdavkom preukázateľne súvisiacim a vynaloženým na pracovnej ceste alebo v jej súvislosti. V prípade takto vyhotovenej faktúry (ktorá už existuje) sa nejedná o cestovnú náhradu.
Jana Acsová
04.06.10,08:54
Ahojte,

potrebovala by som poradit s fakturou od firmy z USA za skolenie konane v Berline, ktoreho sa zucastnil nas zamestananec. Aky typ DPH treba pouziť?

Dakujem

Uplatníme § 16:
(3) Miestom dodania kultúrnych, umeleckých, športových, vedeckých, vzdelávacích, zábavných a podobných služieb, ako napríklad služieb na výstavách a veľtrhoch, vrátane ich organizovania a s nimi súvisiacich doplnkových služieb je miesto, kde sa tieto služby fyzicky vykonajú.

V uvedenom prípade nemá podľa môjho názoru slovenský subjekt žiadne povinnosti v súvislosti so zdanením predmetnej faktúry.