zaphire
04.06.10,08:54
prajem pekne rano

Jedna osoba ktora sprevadzkuje restauraciu zamestnava celi personal na "cierno" ,je to bezcharakterný clovek kt.je pod uroven aj s komunikaciou ,objednane menu obsahovalo skazene mäso ktore zapachalo ,ja som to dala na vedomie casnicke ,pan majitel vysiel so slovami.......co ti smrdi?? tvojej matke p...smrdi...len nech to vyplatim ,mne neslo o tie peniaze ale o tu komunikaciu ,a to ze mäso nebolo cerstve mi potvrdila aj casnicka jej dcera ktora obedovala so mnou.. Som mamina dvoch deti ,podnikatelka ,ale toto si nenecham len tak...problem je v tom ze pan majitel sam sa priznal ze restauraciu sprevadzkuje iba na """riesenie svojich problemov"" kedze 3 pani zo sudu nemenov. sudcovia....mi vyriesia vsetky problemy...:-( viem o cloveku ktorí spachal tresni cin bodnutim ,on mu to vybavil ..a teraz kandiduje vo volbach je toho vela a teraz vidim do coho sa spustam...moj kolega kt,dostal na krajskom sude pre tresni cin § 171 6 mesiacov na,ktoreho som aj ja podala tresne oznamenie ,nakolko droguje ,zbil ma ,mam aj lekars.spravu ,teraz vybavuje veci pre neho...kezde maju peniaze matka vybavi vsetko aj ked sa dopusta cinu""marenie spravodlivosti""je toho vela zapricinil nehodu zomreli 2 mladiství preslo mu to ,zrazil chodcu dostal podmienecni trest ,preslo mu to..matka u neho najde pervitin a mna ide udat ze spinim ich meno..hoc staci krvna a mocova skuska ale ako co?...oni maju peniaze ja len malu predajnu kt.budem nutena aj zatvorit aby som zvladla ich hrozbu... som uz zmätena celkom je mi zle ze mame zákony paragrafy stat,pracovnikov a clovek sa musi strachovat o svoj kazdodenní zivot,CO MAM ROBIT??????? prosim vas...dajte mi aspon Vy nadej...co sa tyka kolegu a pana majitela Reatauracie.....
Laco-monter
04.06.10,07:01
To je dáko veľmi tendenčne zameraný príspevok .

Nepochopil som akú má príčinnú súvislosť porcia skazeného mäsa s ohrozením Tvojho života ?

Inak,myslím, že vyplakávaš na nesprávnom mieste a je s teba cítiť aj závisť.

Je treba to čo si napísala do témy posunuť polícii a orgánom činným v trestnom konaní.

A vyzývam administratora aby túto tému VYMAZAL !!!

Nerieši sa v nej nič podstatné ani užitočné pre ostatných Poraďakov.
Je to zbytočný , osamelý VÝKRIK do tmy !
veronikasad
04.06.10,07:09
Zaphire, čo si chcela svojim príspevkom riešiť ?

Ak sťažnosť na majitela reštaurácie - treba poslať podnet na hygienu, prípadne ŠOI-ku.
zaphire
04.06.10,07:19
To je dáko veľmi tendenčne zameraný príspevok .

Nepochopil som akú má príčinnú súvislosť porcia skazeného mäsa s ohrozením Tvojho života ?

Inak,myslím, že vyplakávaš na nesprávnom mieste a je s teba cítiť aj závisť.

Je treba to čo si napísala do témy posunuť polícii a orgánom činným v trestnom konaní.

A vyzývam administratora aby túto tému VYMAZAL !!!

Nerieši sa v nej nič podstatné ani užitočné pre ostatných Poraďakov.
Je to zbytočný , osamelý VÝKRIK do tmy !



No urcite sa jedna o zavist a osamelý VÝKRIK do tmy.....ja som sa chcela poradakov spytat ako co kde mam postupovat ze pan majiel ponuka ZAVADNE A ZRAVIU SKODLIVE JEDLA CO NENI PRVI PRIPAD !!!! A MNE ON MOZE BYT UKRADNUTY TO MI VER LEN ZE NIE JA SOM PRVA A ANI POSLEDNA CO SA STAZUJE ,ALE JA SOM PRVA KTORA NIECO AJ ROBI ... no aka je to komunikacia?? a ze mam na policiu??? co stým mám??? ked mu to prejde ved ma sudcov kamaratov...:cool: svojho kolegu si vyriesim ...mna viac zaujima MAJITEL, kde sa mam obratit ?? ohladom jedal........
zaphire
04.06.10,07:24
Zaphire, čo si chcela svojim príspevkom riešiť ?

Ak sťažnosť na majitela reštaurácie - treba poslať podnet na hygienu, prípadne ŠOI-ku.



Veronika dakujem!!
To staci ak ten podnet poslem mailom vsak ??
milláčikk
04.06.10,07:29
1, To je dáko veľmi tendenčne zameraný príspevok .

2, Nepochopil som akú má príčinnú súvislosť porcia skazeného mäsa s ohrozením Tvojho života ?

3, Inak,myslím, že vyplakávaš na nesprávnom mieste a je s teba cítiť aj závisť.

4, Je treba to čo si napísala do témy posunuť polícii a orgánom činným v trestnom konaní.

5, A vyzývam administratora aby túto tému VYMAZAL !!!

Nerieši sa v nej nič podstatné ani užitočné pre ostatných Poraďakov.
Je to zbytočný , osamelý VÝKRIK do tmy !

1, NIE - iba sa to nahromadilo a odchádza prúdom - všetko spolu
2, Mäso bola tá posledná kvapka
3, Skôr sklamanie "slušňákov a idealistov"
4, Neskôr
5, Práve preto, že je to VÝKRIK slušného človeka - nemazať.


prajem pekne rano

Jedna osoba ktora sprevadzkuje restauraciu zamestnava celi personal na "cierno" ,je to bezcharakterný clovek kt.je pod uroven aj s komunikaciou ,objednane menu obsahovalo skazene mäso ktore zapachalo ,ja som to dala na vedomie casnicke ,pan majitel vysiel so slovami.......co ti smrdi?? tvojej matke p...smrdi...len nech to vyplatim ,mne neslo o tie peniaze ale o tu komunikaciu ,a to ze mäso nebolo cerstve mi potvrdila aj casnicka jej dcera ktora obedovala so mnou.. Som mamina dvoch deti ,podnikatelka ,ale toto si nenecham len tak...problem je v tom ze pan majitel sam sa priznal ze restauraciu sprevadzkuje iba na """riesenie svojich problemov"" kedze 3 pani zo sudu nemenov. sudcovia....mi vyriesia vsetky problemy...:-( viem o cloveku ktorí spachal tresni cin bodnutim ,on mu to vybavil ..a teraz kandiduje vo volbach je toho vela a teraz vidim do coho sa spustam...moj kolega kt,dostal na krajskom sude pre tresni cin § 171 6 mesiacov na,ktoreho som aj ja podala tresne oznamenie ,nakolko droguje ,zbil ma ,mam aj lekars.spravu ,teraz vybavuje veci pre neho...kezde maju peniaze matka vybavi vsetko aj ked sa dopusta cinu""marenie spravodlivosti""je toho vela zapricinil nehodu zomreli 2 mladiství preslo mu to ,zrazil chodcu dostal podmienecni trest ,preslo mu to..matka u neho najde pervitin a mna ide udat ze spinim ich meno..hoc staci krvna a mocova skuska ale ako co?...oni maju peniaze ja len malu predajnu kt.budem nutena aj zatvorit aby som zvladla ich hrozbu... som uz zmätena celkom je mi zle ze mame zákony paragrafy stat,pracovnikov a clovek sa musi strachovat o svoj kazdodenní zivot,CO MAM ROBIT??????? prosim vas...dajte mi aspon Vy nadej...co sa tyka kolegu a pana majitela Reatauracie.....

1, NIE ste váhovo ani povahovo rovnaké kategórie.
Preto si musíš rozmyslieť, či :
- sa budeš zaujímať o nezákonnosti iných
- chodiť jesť do tej reštiky
- vyhýbať sa stretnutiu s ním.
ALEBO
- si schopná
- podať oznámenie
- dokazovať
- vydržať tlak
A potom môžeš riešiť a nie plakať.

To, čo si popísala vidí veľa ľudí, ale väčšina nerieši, lebo nemá na to (ani to/ani to/ani to).

Môže to byť všetko pravda, ale pokiaľ to nie je podopreté dôkazmi - je to domček z karát.A (zákon) na neusvedčeného zločinca " pozerá, ako keby bol nevinný":o.

PS1
§ 171

(1) Kto neoprávnene prechováva pre vlastnú potrebu omamnú látku, psychotropnú látku, jed alebo prekurzor, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky.

Čiže minimum

PS2
Bratia Češi vravia :
Kur.. k..ve riť neurve.
milláčikk
04.06.10,07:31
No urcite sa jedna o zavist a osamelý VÝKRIK do tmy.....ja som sa chcela poradakov spytat ako co kde mam postupovat ze pan majiel ponuka ZAVADNE A ZRAVIU SKODLIVE JEDLA CO NENI PRVI PRIPAD !!!! A MNE ON MOZE BYT UKRADNUTY TO MI VER LEN ZE NIE JA SOM PRVA A ANI POSLEDNA CO SA STAZUJE ,ALE JA SOM PRVA KTORA NIECO AJ ROBI ... no aka je to komunikacia?? a ze mam na policiu??? co stým mám??? ked mu to prejde ved ma sudcov kamaratov...:cool: svojho kolegu si vyriesim ...mna viac zaujima MAJITEL, kde sa mam obratit ?? ohladom jedal........

Ak chceš riešiť to mäso a komunikáciu - robíš zbytočnú robotu.
Toto sotva dokážeš.
zaphire
04.06.10,07:51
Ak chceš riešiť to mäso a komunikáciu - robíš zbytočnú robotu.
Toto sotva dokážeš.


milacik....

ja nejdem riesit jeho komunikaciu , ale ak by si ty sadla s dcerkou do restiky kde ani jedlo nieje kvalitne a vynada ti majitel do matke p... a k.... ,a čumiš ako diva co to dostavas za svoje peniaze a ze si mala tie usta povedat ze to co je? a keby mi to 3-ja nepotvrdia ze je to mäso zapachajuce ,...tak to necham ,ale to ze on vlastne zije z nasich penazi a jedna s ludmi ako zo smetiska....tak to nie!!! Vyskakuje ako pajac on si moze vsetko ved aj preco by sa mal bat??
MILACIK----potrebujem kde mam podat na neho podnet staznost aby mu pozreli na tu kuchynu ,mietnu hygienu nechcem....bola by to SOI-ka:? a co stým ze zamestnava personal na cierno ?? mam to nechat ???
DAKUJEM TI!!!!!!!!!!
seflera
04.06.10,08:05
Navrhujem...neutratiť už ani eurík v akomkoľvek podniku tohto majiteľa.
Nevstupovať do akýchkoľvek obchodných a osobných stykov.

A ak mám dosť energie a dôkazov, riešiť už vzniknuté problémy všetkými možnými zákonnými prostriedkami.
Ak nemám jedno alebo druhé....škoda energie a radšej ju venovať sebe a svojej rodine.

Viem, že v živote to nebýva takto jednoduché, ale niekedy pomôže racionálne si prejsť svoje možnosti a pri vzpalnutí akýchkoľvek citov - hnevu...bezmocnosti...strachu.... si ich opakovať a keď sa aj všetko nepodarí, tak ako má, pomôže povedať si, že som urobil všetko, čo bolo v tej chvíli v mojich silách....
arizona
04.06.10,08:19
milacik....

ja nejdem riesit jeho komunikaciu , ale ak by si ty sadla s dcerkou do restiky kde ani jedlo nieje kvalitne a vynada ti majitel do matke p... a k.... ,a čumiš ako diva co to dostavas za svoje peniaze a ze si mala tie usta povedat ze to co je? a keby mi to 3-ja nepotvrdia ze je to mäso zapachajuce ,...tak to necham ,ale to ze on vlastne zije z nasich penazi a jedna s ludmi ako zo smetiska....tak to nie!!! Vyskakuje ako pajac on si moze vsetko ved aj preco by sa mal bat??
MILACIK----potrebujem kde mam podat na neho podnet staznost aby mu pozreli na tu kuchynu ,mietnu hygienu nechcem....bola by to SOI-ka:? a co stým ze zamestnava personal na cierno ?? mam to nechat ???
DAKUJEM TI!!!!!!!!!!
Ak je tá kuchyňa taká ako opisuješ a majiteľ vulgárny na svojich hostí, tak sa sám majiteľ pripravuje o zákazníkov. Pochybujem, že by sa niekto prišiel druhý krát sa najesť tam, kde jedlo smrdí, alebo je majiteľ grobian...

Na nekvalitné jedlo sa môžeš sťažovať napr. u regionálneho hygienika a pod. (google ti vyhľadá...)

A zamestnávanie celého personálu na čierno? Uff! dnes si to málokto dovolí, nechce sa mi veriť...
Ale ak si si istá svojim tvrdením, môžeš podať podnet na inšpektorát práce http://www.safework.gov.sk/
Mali by ťa aj písomne informovať o tom, čo zistili...

Priznám sa, mám zmiešané pocity pri čítaní tvojho príspevku. Neviem, či sa jedná o nejaký osobný spor, alebo o čo presne...
Ak sa chceš pustiť do boja, čakaj, že ten človek sa bude brániť.Ak ho obviníš neprávom, môžeš mať aj ty problémy...
Ja na tvojom mieste by som tú jeho reštiku zďaleka obchádzala, a svoju energiu a čas by som venovala radšej niečomu príjemnejšiemu...
Všetko dobro aj zlo sa nám raz vráti...;)
milláčikk
04.06.10,09:01
milacik....

ja nejdem riesit jeho komunikaciu , ale ak by si ty sadla s dcerkou do restiky kde ani jedlo nieje kvalitne a vynada ti majitel do matke p... a k.... ,a čumiš ako diva co to dostavas za svoje peniaze a ze si mala tie usta povedat ze to co je? a keby mi to 3-ja nepotvrdia ze je to mäso zapachajuce ,...tak to necham ,ale to ze on vlastne zije z nasich penazi a jedna s ludmi ako zo smetiska....tak to nie!!! Vyskakuje ako pajac on si moze vsetko ved aj preco by sa mal bat??
MILACIK----potrebujem kde mam podat na neho podnet staznost aby mu pozreli na tu kuchynu ,mietnu hygienu nechcem....bola by to SOI-ka:? a co stým ze zamestnava personal na cierno ?? mam to nechat ???
DAKUJEM TI!!!!!!!!!!

To vieš ty.
Inak BA - inšpektorát práce (ale odo mňa pýtali (na mobbing) dôkazy.
Kuchyňa - možno zdravotníctvo .

PS
A milláčikk je ten - nie tá :D:D:D:D:D .
misoft
05.06.10,15:58
Ak chceš bojovať, tak na "pokazené mäso" = SOI, prípadne hygiena, na pracovníkov "na čierno" = inšpektorát práce, ÚPSVAR (ten čo pracuje na čierno, zaiste berie od štátu aj nejaké dávky, pokiaľ neberie - stáva sa de facto otrokom majiteľa reštiky).