petmar
04.06.10,09:37
Máme porobené podlahy (rekonštruckia domu), potery schnú, chceme dať plávajúce podlahy, ale sa ešte pohrávame s myšlienkou položiť alebo nalepiť v izbách celoplošne koberce. Čo si poraďáci myslíte o takomto riešení, iste má svoje výhody aj nevýhody. Ďakujem za všetky názory a rady.
iv@n
04.06.10,07:41
nevýhody - roztoče, horšia údržba oproti hladkým podlahám
výhody - na dotyk teplejšia podlaha, podla svojich skúseností by som to zoradil od dlažby, cez plávačku, parkety po koberce.
ak máte doma alergika alebo podlahové kúrenie tak koberce asi nie, inak podla toho čo sa ti viac páči.
petmar
04.06.10,07:59
Máme alergika na pely, no ale dnes fakt môže dostať alergiu aj 50-tnik.
Máme však špičkový vysávač a zrejme manželka by ho chcela viac využívať? No dokedy by nás to bavilo s ním behať. Tiež neviem ako to bude pri najbližšom maľovaní, koberce sú asi zraniteľnejšie, ale zase je tu Tep. Na druhej strane ako píšeš sú teplejšie do staršieho domu, a aj podklad sa cez ne sa lepšie odvetráva. Rozliatu vodu znesú asi lepšie ako plávajúca, ale musí byť čistá.

-Napadlo ma, ako som pred 30 rokmi musel vyhodiť koberec z obývačky, keď svokor predvádzal, ako sa otvára fľaša červeného vína bez otvaráka (a pod vplyvom).:D Zmes vína a krvi z jeho ruky sa nedala vyčistiť. :rolleyes:
bz5
04.06.10,07:59
http://www.diva.sk/lifestyle/trendy-v-byvani/dlazba-parkety-koberec-alebo-plavajuca-podlaha/

Ja osobne som za laminátovú podlahu, parkety kombinovanu s neceloplošným kobercom a do kuchyne dlažbu :) a dlažbu tiež do predsiene, alebo aspon ku vchodovým dveram, kupelky a wecka...
zk24
04.06.10,08:07
Mne osobne sa pacia laminatove podlahy (parkety) a tzv.behúne. Dotvaraju pekne interier miestnosti, da sa s nimi hybat, poumyvat pod nimi, vyprasit, daju sa presuvat... Mali sme v starom byte vsade celoplosne koberce a jedine vyhody vidim v odhlucnovani priestoru, co sa Vas, kedze mate dom asi velmi netyka, a udrzovanie tepla...

A co sa tyka udrzby myslim ze podlahy su tazsie na udrzbu... ale su hygienickejsie... na podlahe vidno kazdy kusok prachu, spinky... umyvam podlahu 2x denne a vzdy je co zametat... ten koberec tak trosku "skryva" nedostatky....
Laco-monter
04.06.10,09:36
Nie koberce ale niečo ako filc možno položiť celoplošne a na to dať dostredu nejaký koberec menší .

Izolácia proti chladu , hlavne v izbe nad garážou, či pivnicou.

A vysávať treba tak či tak.

Plávajúcu podlahu len do chodby, alebo do kuchyne.
seflera
04.06.10,09:57
Máme aj dlažby aj parkety aj koberec.
Každé podľa toho, na aký účel je miestnosť určená.
Koberec máme v spálni.... chcela som, keď vstanem z postele stúpiť do mäkkého - teplého... :---... bosky....
Malé koberčeky máme v kúpeľni, keď vytúpiš zo sprchy .... na mäkké, teplučké a oprateľné....
A v detskej na parketách je tiež koberec - cez stred, aby deťúrence na ňom sedeli, keď sa hrajú ..... ľahko sa vypráši, prídane vymení za druhý....



Takže komplet koberec ukončený lištami je iba v spálni. Vysávať sa musí všetko tak-či-tak..... ale na parketách vidno "šúplaty" vždy, kedy vás napadne sa na ne sústrediť...:rolleyes:
mexico
04.06.10,10:01
my sme davali vsade plavajucu laminatovu a pod to na temperovanie el. vykurovacie folie, nakolko obaja s manzelkou nemame radi celoplosne koberce, max tak nejaky malicky dekorativny
a do kupelne a na chdobu pod dlazbu vykurovacie rohoze
Rozalka
04.06.10,12:59
Mne osobne sa pacia laminatove podlahy (parkety) a tzv.behúne. Dotvaraju pekne interier miestnosti, da sa s nimi hybat, poumyvat pod nimi, vyprasit, daju sa presuvat... Mali sme v starom byte vsade celoplosne koberce a jedine vyhody vidim v odhlucnovani priestoru, co sa Vas, kedze mate dom asi velmi netyka, a udrzovanie tepla...

A co sa tyka udrzby myslim ze podlahy su tazsie na udrzbu... ale su hygienickejsie... na podlahe vidno kazdy kusok prachu, spinky... umyvam podlahu 2x denne a vzdy je co zametat... ten koberec tak trosku "skryva" nedostatky....

Skvelá kombinácia pre pošmyknutie ;)
Osobne si myslím, že tie módne dlažby patria do južnejších polôh ... aj moja suseda mi potvrdila, že kým nemala dlažbu, nevedela, koľko vecí je rozbitných :D
lujza.j
04.06.10,13:02
Skvelá kombinácia pre pošmyknutie ;)
...ale niektoré mávajú vtkanú zo spodku gumu;)
zk24
04.06.10,13:06
...ale niektoré mávajú vtkanú zo spodku gumu;)

Presne tak... alebo sa vklada pod behun taky kusok gumy priamo na to urceny... aby sa ti nemohlo smykat.
zk24
04.06.10,13:07
Skvelá kombinácia pre pošmyknutie ;)
Osobne si myslím, že tie módne dlažby patria do južnejších polôh ... aj moja suseda mi potvrdila, že kým nemala dlažbu, nevedela, koľko vecí je rozbitných :D


Radsej zbieram rozbite veci z dlazby ako koberca :---
Halli
04.06.10,13:14
Máme však špičkový vysávač a zrejme manželka by ho chcela viac využívať? No dokedy by nás to bavilo s ním behať.



Tak si musíš zaobstarať ešte jeden špičkový, čo behá sám :D

http://www.youtube.com/watch?v=v5kbfZ6MPnU

je tu super vecička...
seflera
04.06.10,13:19
Aj dlažby sú rôzne..... ja sama som si ich vyberala podľa vzhľadu, ale po uložení som zistila, že v kuchyni je voľajáka fajnejšia - bola teplejšia, ako trebárs v kúpeľni a po zisťovaní.... že vraj bola vypálená nejakou vysokou teplotou a akumuluje teplo .....tak som to aspoň pochopila ja...:cool:


A k rozbíjaniu vecí..... máme ju asi 4 roky a mám obité dve pokrievky, ktoré mi spadli asi po roku užívania behom 15min. obe a odvtedy mám zasa pokoj.... asi som si len musela vyčerpať nejakú taxu čičo :)
lujza.j
04.06.10,13:39
Tak si musíš zaobstarať ešte jeden špičkový, čo behá sám :D


http://www.youtube.com/watch?v=TGfSwH9xRz4

je tu super vecička...
mimotemyneviem, neviem. do rodiny kde chodím upratovať;) takýto "fešák" stojí zaprášený pri stene a jediný kto tam behá s vysávačom tak to som ja:D:D
buchač
04.06.10,13:39
Máme porobené podlahy (rekonštruckia domu), potery schnú, chceme dať plávajúce podlahy, ale sa ešte pohrávame s myšlienkou položiť alebo nalepiť v izbách celoplošne koberce. Čo si poraďáci myslíte o takomto riešení, iste má svoje výhody aj nevýhody. Ďakujem za všetky názory a rady.

...ak som dobre čítal , každý sa vyjadril , čo má alebo nie ...

Ale nik sa nevyjadril k tomuto , vyššie uvedenému ...;)

Ak nalepiť , tak poriadne ...pre prípad výmeny z dôvodu prepálenia , škvŕn a podobne ...aby sa ťažko potom odlepovalo ...
"" Poriadna myšlienka "", hodná zreteľa...na zamyslenie ;):rolleyes:
Halli
04.06.10,13:51
mimotemyneviem, neviem. do rodiny kde chodím upratovať;) takýto "fešák" stojí zaprášený pri stene a jediný kto tam behá s vysávačom tak to som ja:D:D

No tak ho pohladkaj a povedz mu...tak poďme moj zlatý, treba povysávať :D Vieš ak tam majú bordel ako v tanku, tak im nepomôže ani 10 takýchto robotkov :D
Halli
04.06.10,13:55
...ak som dobre čítal , každý sa vyjadril , čo má alebo nie ...

Ale nik sa nevyjadril k tomuto , vyššie uvedenému ...;)



Záleži aj na tom ,či sa na podlahe budú často hrať deti, napr. vnúčatká...ale ja nie som za celoplošné koberce...som alergička. Myslím, že najpraktickejšia je kombinácia plávajúcej podlahy, keramickej dlažby a kusových kobercov. Už len kôli možnosti obmeny a dizajnu je to oveľa príjemnejšie.
Dáša_
04.06.10,14:02
máme plávajúcu v kuchyni, obyvačke a chodbe a keby som mala voľné zdroje, tak mením okamžite. do obyvačky by som dala iba drevo. Do chodby a kuchyne asi najradšej korok.

V izbách máme celoplošné koberce - do detskej som ale vyberala s väčším rozmyslom - je tam lepsia farba. Ale je pravda, že v detskej by som teraz po skusenostiach asi kombinovala korok a koberec. Po koberci zle jazdia autíčka :))
Silvernola
04.06.10,14:14
Ak bývaš v paneláku a máš ohľad na susedov pod sebou, tak koberec! Ja počujem nad hlavou každý krok, výsledky (ne)výchovy ich 5ročnej urevanej dcéry, vysávač 3x denne, atď., ..., ...
ajkariky
04.06.10,14:19
mala som ho doma,myslím toho Roomba, dobre že sa pokazil a mohla som ho vrátiť,môžeš ho hladkať koľko chceš na sedačku Ti nevyskočí a kúty za skrinkami tiež nepovysáva takže tak
Kazu
04.06.10,14:25
Máme porobené podlahy (rekonštruckia domu), potery schnú, chceme dať plávajúce podlahy, ale sa ešte pohrávame s myšlienkou položiť alebo nalepiť v izbách celoplošne koberce. Čo si poraďáci myslíte o takomto riešení, iste má svoje výhody aj nevýhody. Ďakujem za všetky názory a rady.

Závisí od toho kde máte dom, aké veľké sú deti a aj od toho ako sa človek "vyžíva" v upratovaní a aká dôsledná je gazdiná v sekírovaní ostatných členov domácnosti.:) Ja som mala koberce v celom dome - a na kopaniciach. Bolo to dobré akurát na to, aby sme sa s manželom povadili keď vbehol narýchlo len pre nejakú maličkosť do domu v topánkach a synovia chodili štvornožky s topánkami v lufte len aby sa nemuseli vyzuť. Teraz máme marmoleum /či čo to je/ a plávačky. Oceňuje to nielen manžel ale hlavne vnúčatká. Behajú hore-dolu, hlavne vonku v papučiach a vo vnútri v topánkach, pri tej rýchlosti ako vyletia a vletia sa nestihnú ani prezuť. My sme na dedine vyrástli, pre mňa je to normálne akurát nevesta, mestské dítko, sa z toho prekacuje a snaží sa ich učlovečiť ale "volanie divočiny" je silnejšie :D
Halli
04.06.10,14:47
mala som ho doma,myslím toho Roomba, dobre že sa pokazil a mohla som ho vrátiť,môžeš ho hladkať koľko chceš na sedačku Ti nevyskočí a kúty za skrinkami tiež nepovysáva takže tak

Jasne, to nie je na sedačku ;),...čo sa ti na ňom pokazilo? Je to super napríklad pod postele, kde sa nedá plaziť, ani mopom a vysavačom tam neočiahneš, na plavačku,na celoplošne koberce, na dlažby...ak nie je samozrejme byt zaprataný. Treba mať čo najväčší pristup preňho. Kamoška ho má dva mesiace, ja tri týždne, sme maximálne spokojné ;)
lujza.j
04.06.10,14:51
No tak ho pohladkaj a povedz mu...tak poďme moj zlatý, treba povysávať :D Vieš ak tam majú bordel ako v tanku, tak im nepomôže ani 10 takýchto robotkov :D
bordel ako v tanku nemajú veď tam predsa pravidelne chodím jáááá:D:D:D;)
Halli
04.06.10,14:54
bordel ako v tanku nemajú veď tam predsa pravidelne chodím jáááá:D:D:D;)

jáááj sorry to je samozrejme, ale asi boli leniví aj z roomby vysypať smeti a očistiť kefky, tak ty to zvladneš za všetkých, obdivujem ťa ;)
Ja mám ten čo je "Pet miláčik", aj keď nemám psíka, ale to , čo z neho vždy vysypem, len kukám, tých vlasov a prachu a chĺpkov...hneď mám lepší pocit, že sa mi ľahšie dýcha:), sedačku mám novú, zatiaľ neriešim a ostatné ľahko vyprášim, alebo utriem...to neutrie a nevypráši ani mechanický vysávač...:D
princíp je v tom, že vysáva sám aj keď nie som doma a pravidelne...a tak nemám potom plné vrecko, ako kedysi pri bežnom vysávači, keď som vysávala v sobotu:rolleyes:... každý druhy deň niečo vysypem, ale čisto mám stále.
lujza.j
04.06.10,15:07
my ked sme pred rokmi riešili dilemu čo dať do obývačky namiesto celoplošného kobercu ktorý tam bol, tak nakoniec zvíťazila dlažba, aj ked všetci tvrdili že to bude studené my sme tvrdili, že nebude! a nakoniec je studená:( plávajúcu sme nechceli, pretože už sme vedeli ako bude vyzerať od "pazúrikov" nášho psa:confused: drevo sme tiež nemohli dať pretože predavač sa opýtal akého máme psa a keďže máme normálneho psa teda nie "taškového padpazušníka" tak povedal že ani drevo neprežije, tak vlastne preto dlažba. v kuchyni a v chodbe je plávajúca ale tá tam už bola, tiež by som ju asi menila za dlažbu aj keď to nie je najteplejšie:( čo sa týka údržby sa mne zdá dlažba nejlepšia:) v izbách máme zatiaľ ešte celoploš. koberce. každý povrch má svoje pre a proti:);)
iv@n
04.06.10,15:46
mala som ho doma,myslím toho Roomba, dobre že sa pokazil a mohla som ho vrátiť,môžeš ho hladkať koľko chceš na sedačku Ti nevyskočí a kúty za skrinkami tiež nepovysáva takže tak
tak ja ho zas mám a som šťastný ako blcha.
to, že nepovysáva sedačku a schody je hádam jasné každému už pred kúpou, takže ja som spokojný, vysáva presne tak ako som čakal. týždenne ušetrené 2hodiny otravnej roboty.
umývačka, sušička a roomba musí byť :)
Halli
04.06.10,16:00
tak ja ho zas mám a som šťastný ako blcha.
to, že nepovysáva sedačku a schody je hádam jasné každému už pred kúpou, takže ja som spokojný, vysáva presne tak ako som čakal. týždenne ušetrené 2hodiny otravnej roboty.
umývačka, sušička a roomba musí byť :)

ja sa s ním ešte aj porozprávam /ale len ja mu rozprávam-on mlčí a maká :D...najviac sa mi páči ako hľadá nabíjačku a parkuje :D
iv@n
04.06.10,17:51
hehe moju dcérku to baví aj naňho len tak kukať :) už vidím ako ho zoberie do laty ked bude aj ona mobilná :D
Halli
04.06.10,18:35
Petmar, nááá de si? Už sme tu všetko prebrali a ty nič...:D
petmar
06.06.10,20:04
Ešte máme na konečné rozhodnutie a kladenie podláh zo 2 týždne, potery musia riadne preschnúť. No prikláňam sa (a manž. ku mne) ku plávajúcim, videl som aj v akcii drevené celkom lacné, alebo lamino. Tam, kde sa sedí , alebo podľa potreby dáme koberce, aby boli nohy v teple. Bývame v dome, takže pod nami nebude nikto počúvať náč buchot, povedal aj ujo dodávateľ. :)
Ďakujeme za rady
P+M
sar
25.06.10,07:05
Ahojte, neviem, ci som este stihla debatu na cas? My sme davali korok do detskej a spalne a vobec nelutujeme. Je teply, lahko udrziavatelny, nehlucny, ma vsetky atributy vhodnej podlahy pre detske izby. Davali sme korkovu plavacku, lahka pokladka (podla rady predajcu, sme ju este prelakovali) a super. Priatelia si dali korok do celeho domu (novostavba) a vyzera to super, nie tak klasicky korkovo. Ich korok ma na sebe biely poter, pre moderny minimalisticky dizajn ako stvorene. Hovoria, ze to bolo ich najlepsie rozhodnutie. Koberce potom staci uz len riesit ako dekoraciu (hlavne aby boli lahko cistitelne, inak vsetok ten prach je v nich). Len pre zaujimavost vsade inde mame drevennu plavacku a pod nu sme davali take tenke korkove role miesto tej umeliny z baumaxu. Je to teplejsie , tichsie , casom sa to nescvrkne.
Tak ak nie ste este rozhodnuty, tak prajem prijemne rozhodovanie.
ex
27.06.10,10:15
Ak bývaš v paneláku a máš ohľad na susedov pod sebou, tak koberec! Ja počujem nad hlavou každý krok, výsledky (ne)výchovy ich 5ročnej urevanej dcéry, vysávač 3x denne, atď., ..., ...
aj ja úplne súhlasím, tiež mám s touto situáciou rovnako nepríjemnú skúsenosť - nad nami majú plávajúce podlahy, resp.nemajú koberce v byte, no a ja, žiaľbohu, počujem, kedy si sadajú ku stolu, lebo ťahajú stoličky po zemi, kedy ich dieťa vstáva, lebo behá po byte, zatvára dvere bez stlačenia kľučky a tým pádom robí tým, čo bývajú o poschodie nižšie, neželaného "budíka" cez víkend - takže ja si myslím, že na činžiak patria koberce, lebo treba brať ohľad na tých, čo bývajú pod Vami a v súkromnom dome - tak tam máte možnosť výberu podľa vlastnej vole
lujza.j
27.06.10,13:47
aj ja úplne súhlasím, tiež mám s touto situáciou rovnako nepríjemnú skúsenosť - nad nami majú plávajúce podlahy, resp.nemajú koberce v byte, no a ja, žiaľbohu, počujem, kedy si sadajú ku stolu, lebo ťahajú stoličky po zemi, kedy ich dieťa vstáva, lebo behá po byte, zatvára dvere bez stlačenia kľučky a tým pádom robí tým, čo bývajú o poschodie nižšie, neželaného "budíka" cez víkend - takže ja si myslím, že na činžiak patria koberce, lebo treba brať ohľad na tých, čo bývajú pod Vami a v súkromnom dome - tak tam máte možnosť výberu podľa vlastnej vole
mimotemyje síce pekné brať ohľad na susedov a dať všade koberce, aj ked je to nereálne ked človek žije v paneláku tak by mal počítať so všetkým a jednoducho sa prispôsobiť :) určite je horšie ako ked má sused nad nami - vami plávajúcu podlahu, mať za susedov našich takzvaných neprispôbivých spoluobčanov:mad::mad::mad: mať ich nad hlavou tak je:mad::mad::mad::mad::mad::mad:
Rozalka
27.06.10,15:07
mimotemyje síce pekné brať ohľad na susedov a dať všade koberce, aj ked je to nereálne ked človek žije v paneláku tak by mal počítať so všetkým a jednoducho sa prispôsobiť :) určite je horšie ako ked má sused nad nami - vami plávajúcu podlahu, mať za susedov našich takzvaných neprispôbivých spoluobčanov:mad::mad::mad: mať ich nad hlavou tak je:mad::mad::mad::mad::mad::mad:

mimotemy
Túto vetu mi povedal sused, keď nás prvýkrát (celkove z 20-25 vytopení) vytopil. :mee: :mad:
lujza.j
27.06.10,15:15
mimotemy
Túto vetu mi povedal sused, keď nás prvýkrát (celkove z 20-25 vytopení) vytopil. :mee: :mad:
mimotemyčo nato napísať:confused::mee::mad: ja som si tiež nikdy nemyslela, že moji susedia /na posch. dva byty/ budú tí, ktorých som v mojom príspevku spomenula:(
sar
29.06.10,20:56
Ahojte, korok je aj kvalitna protihlukova izolacia, takze ak sa pouzije pod plavacku, tak to dost vyrazne pomoze. Robia sa z neho aj protihlukove obklady do stien. My sme si z rolky, co nam zostala (co sme davali pod plavacku) oblepovali aj spodky noh nabytku.
MartinaO.
30.06.10,07:07
My sme začiatkom roka tiež zariaďovali byt a dali sme do spálne a detskej celoplošný lepený koberec a do obyvačky a kuchyne podlahu. Zatiaľ sme veľmi spokojní. Ono to asi zavisí aj od kvality koberca. Malá je stále v detskej a hrá sa na koberci. Dokonca sme aj maľovali a nebol s tým vôbec žiadny problém - maliar ho oblepil rovnako ako lišty na podlahe.