amelia
04.06.10,10:00
chcela by som niekoho poprosiť o pomoc,dúfam sa mi to podarí,roky som tu nebola :))....začala som spracovávať mzdy pre jednu rozpočtovku,softver bez manuálu,nikto tu nič o nom nevie...neviem si poradiť s pár vecami...zadala som čísla bankových účtov pre zamestnancov,neobjavili sa mi tam osobné čísla...neviem ako zmeniť dovolenku za súčasný rok...a neviem ako vypočítať mzdu pre dohodára,kam zadať počet hodín a odmenu...dakujem :)
Sojka 007
04.06.10,08:30
Ak sa Ti nik neozve skús sa informovať na portály www.portalives.sk alebo tak nejako- teda ak máš program Ives. Je tam aj diskusia a na otázky odpovedajú buď programátori alebo aj účtovníci. Prípadne je tam tiež kontakt na hot linku. Cez telefón Ti povedia čo máš robiť. Trochu to však trvá kým sa dovoláš. Volajú tam účtovníci z celého Slovenska, ktorí majú ich program.
judita1971
04.06.10,08:35
Takže :

1. rada : Opýtaj od nich CD, ktoré im určite chodí s verziami WINPAMU, vlož ho do počítača, a nájdi si na CD priečinok Dokumentácia - tam je manuál k programu.

2. rada : Zaregistruj sa na portáli IVESU .

3. rada : Počkaj chvíľu idem sa mrknúť do programu , nájsť riešenie tvojho problému.
judita1971
04.06.10,08:38
bankové čísla účtov zadávaš :

číselníky - zrážkové - peň. ústavy -vyberieš banku . Ak zadávaš číslo účtu musíš mať typ účtu : zamestnanec . potom dole máš osobné číslo. Dúfam, že pomohlo.
amelia
04.06.10,08:39
dakujem, dakujem :)....mna to velice súri, v pondelok by mali ľudia dostať výplaty....už sa tu v tom 2h hrabem,v číselníkoch som v zrážkach nahodila osobné účty...ale akosi sa mi to nepriradilo k zamestnancom....tí,čo som ich neevidovala ja, tam majú pekne uvedené aj osobné číslo...ja nie :(
amelia
04.06.10,08:41
judita, dakujem, tak som to robila...ale to osobné číslo ma nepustí...myslela som, či tieto údaje netreba nahodiť aj niekde v evidencii zamestnancov? ale to sa mi nezdá, na toľkých miestach zadávať to isté...
amelia
04.06.10,08:43
Ak sa Ti nik neozve skús sa informovať na portály www.portalives.sk (http://www.portalives.sk) alebo tak nejako- teda ak máš program Ives. Je tam aj diskusia a na otázky odpovedajú buď programátori alebo aj účtovníci. Prípadne je tam tiež kontakt na hot linku. Cez telefón Ti povedia čo máš robiť. Trochu to však trvá kým sa dovoláš. Volajú tam účtovníci z celého Slovenska, ktorí majú ich program.
dakujem, skúsim tú stránku
judita1971
04.06.10,08:44
čo sa týka dovolenky čo chceš opraviť tohtoročné čerpanie, nárok tohtoročnej dovolenky, oprava minuloročnej dovolenky? Pýtam sa, aby som vedela odpovedať. Ozvi sa.
amelia
04.06.10,08:47
bankové čísla účtov zadávaš :

číselníky - zrážkové - peň. ústavy -vyberieš banku . Ak zadávaš číslo účtu musíš mať typ účtu : zamestnanec . potom dole máš osobné číslo. Dúfam, že pomohlo.

smejem sa, dakujem, nakoniec sa mi to podarilo....musela som v tom type účtu kúsok zrolovať,aby som našla zamestnanec :)
judita1971
04.06.10,08:48
judita, dakujem, tak som to robila...ale to osobné číslo ma nepustí...myslela som, či tieto údaje netreba nahodiť aj niekde v evidencii zamestnancov? ale to sa mi nezdá, na toľkých miestach zadávať to isté...

ak si vyberieš tam, kde som ti vravela typ zamestnanec, je posledný, zabieli sa ti okienko osobné číslo, potom tam musíš napísať to osobné číslo zamestnanca . Tu zadávaš len účet, ďalší krok je zadanie zrážky - evidencia - zrážky - konkrétny zamestnanec... musíš vybrať správne, o akú zrážku ide.... je toho veľa....
amelia
04.06.10,08:48
čo sa týka dovolenky čo chceš opraviť tohtoročné čerpanie, nárok tohtoročnej dovolenky, oprava minuloročnej dovolenky? Pýtam sa, aby som vedela odpovedať. Ozvi sa.
tohtoročnej, lebo zamestnanec dostal výpoved a tým pádom sa mu dovolenka kráti....má zadaných 30 dní a potrebujem to prepísať na 15
amelia
04.06.10,08:50
ak si vyberieš tam, kde som ti vravela typ zamestnanec, je posledný, zabieli sa ti okienko osobné číslo, potom tam musíš napísať to osobné číslo zamestnanca . Tu zadávaš len účet, ďalší krok je zadanie zrážky - evidencia - zrážky - konkrétny zamestnanec... musíš vybrať správne, o akú zrážku ide.... je toho veľa....
ano, to už viem...dakujem ti, si poklad ;)
judita1971
04.06.10,08:50
Otázka čo sa týka dohodára - je to taký čo ho platíš každý mesiac alebo nový, čo v minulosti robil a máš ho niekde v databáze.... alebo úplne nový - nie je v databáze..... dúfam, že to prvé.
judita1971
04.06.10,08:53
tohtoročnej, lebo zamestnanec dostal výpoved a tým pádom sa mu dovolenka kráti....má zadaných 30 dní a potrebujem to prepísať na 15

tak to musíš zadať len ukončenie pracovnoprávneho vzťahu a program sám prepočíta. Ak by náhodou zle prepočítal, tak máš - evidencia - pracovno-právny vzťah - chod na zamestnanca , potom musíš ťuknúť dole na správny pracovno-právny vzťah - a nájsť okienko dovolenka- opravy robíš tak, že musíš ťukať opraviť - dúfam, že si to pochopila.
amelia
04.06.10,08:54
Otázka čo sa týka dohodára - je to taký čo ho platíš každý mesiac alebo nový, čo v minulosti robil a máš ho niekde v databáze.... alebo úplne nový - nie je v databáze..... dúfam, že to prvé.
som to ja )))....som sa komplet celá nahodila :) vdaka tebe tam mám už aj číslo, kam výplatu poslať, len si ju neviem vypočítať....mám dohodnutý istý počet hodín a za ne fix odmenu /h....toto neviem spraviť....ostatné výplaty už mám spravené
judita1971
04.06.10,08:54
tak to musíš zadať len ukončenie pracovnoprávneho vzťahu a program sám prepočíta. Ak by náhodou zle prepočítal, tak máš - evidencia - pracovno-právny vzťah - chod na zamestnanca , potom musíš ťuknúť dole na správny pracovno-právny vzťah - a nájsť okienko dovolenka- opravy robíš tak, že musíš ťukať opraviť - dúfam, že si to pochopila.

ale už som ukončovala prac.pomer a dobre prepočítava program dovolenku
amelia
04.06.10,08:59
ale už som ukončovala prac.pomer a dobre prepočítava program dovolenku
ukončila som prac. pomer...teda v evidencii som zadala koniec...ale dovolenku mi neprepočítalo, niekde som niečo asi spravila zle...dokonca cez opravy ak aj vojdem do dovoleniek, tak viem opraviť len starú, tohtoročnú nie
judita1971
04.06.10,09:01
som to ja )))....som sa komplet celá nahodila :) vdaka tebe tam mám už aj číslo, kam výplatu poslať, len si ju neviem vypočítať....mám dohodnutý istý počet hodín a za ne fix odmenu /h....toto neviem spraviť....ostatné výplaty už mám spravené
Evidencia - iné peňažné plnenia - vyber zamestnanca - nechaj okienko peň. plnenia- stlač vložiť - druh mzdy si vyber z číselníka - zadaj sumu.

Dúfam, že som ti pomohla, aby si sa netrápila zadarmo. Potom však doporučujem naozaj stiahnuť si manuál z CD, ak to budeš robiť dlhodobo doporučujem ísť na školenie, aspoň budeš mať prehľad, bola som na ňom - niežeby tam ukázali všetko - dodnes pátram aj ja, kde čo je, - ale som sa dostala do obrazu, vyskúšala na príkladoch - naučila zálohovať, obnovovať systém,......čo je dôležité. Potom chodím na ten portál. Kľudne sa ozvi aj v budúcnosti.
amelia
04.06.10,09:05
Evidencia - iné peňažné plnenia - vyber zamestnanca - nechaj okienko peň. plnenia- stlač vložiť - druh mzdy si vyber z číselníka - zadaj sumu.

Dúfam, že som ti pomohla, aby si sa netrápila zadarmo. Potom však doporučujem naozaj stiahnuť si manuál z CD, ak to budeš robiť dlhodobo doporučujem ísť na školenie, aspoň budeš mať prehľad, bola som na ňom - niežeby tam ukázali všetko - dodnes pátram aj ja, kde čo je, - ale som sa dostala do obrazu, vyskúšala na príkladoch - naučila zálohovať, obnovovať systém,......čo je dôležité. Potom chodím na ten portál. Kľudne sa ozvi aj v budúcnosti.
dakujem ti veľmi, pomohla si mi...zdupkala im mzdárka, ja som sa podujala na to, ale o tomto programe nemám ani poňatia, so všeličím som si už poradila, ale už mi prechádzala trpezlivosť a míňa sa čas :) ... keby mi nenapadla táto možnosť a ty mi nepomohla, asi by som mala ťažký víkend :)
judita1971
04.06.10,09:09
ukončila som prac. pomer...teda v evidencii som zadala koniec...ale dovolenku mi neprepočítalo, niekde som niečo asi spravila zle...dokonca cez opravy ak aj vojdem do dovoleniek, tak viem opraviť len starú, tohtoročnú nie

Tak neviem, teraz som to vyskúšala na sebe - evidencia - pracovnoprávne vzťahy. len musíš ísť na ten správny pracovno právny vzťah. - po zadaní musíš dať výpočet. zamestnanca
amelia
04.06.10,09:15
Tak neviem, teraz som to vyskúšala na sebe - evidencia - pracovnoprávne vzťahy. len musíš ísť na ten správny pracovno právny vzťah. - po zadaní musíš dať výpočet. zamestnanca
aha...ano...už ako som dala výpočet, tak je to správna....neskutočné :)....a už aj ja mám mzdu vypočítanú....velice sa teším :)
judita1971
04.06.10,09:18
aha...ano...už ako som dala výpočet, tak je to správna....neskutočné :)....a už aj ja mám mzdu vypočítanú....velice sa teším :)

nič nevravím, ale sa ešte budeš čudovať.....držím ti palce, pevné nervy ..... myslím na Teba pri tvorbe zostáv....
amelia
04.06.10,09:24
nič nevravím, ale sa ešte budeš čudovať.....držím ti palce, pevné nervy ..... myslím na Teba pri tvorbe zostáv....
smejem sa, tvorbu zostáv dnes neriešim....skúšala som, výstupy pre banku, sumarizácie pre účtovníčku, ale zatiaľ vezvýsledne...:) .. dokonca som zistila, že ja ako dohodárka mám v odvodoch len UP, GP nie...idem riešiť toto....a dokonca ma p.riaditeľka upozornila, nech si dávam pozor, lebo program chybne vyrátava odvody...vraj ich musím kontrolovať....je to pravda?
judita1971
04.06.10,09:31
smejem sa, tvorbu zostáv dnes neriešim....skúšala som, výstupy pre banku, sumarizácie pre účtovníčku, ale zatiaľ vezvýsledne...:) .. dokonca som zistila, že ja ako dohodárka mám v odvodoch len UP, GP nie...idem riešiť toto....a dokonca ma p.riaditeľka upozornila, nech si dávam pozor, lebo program chybne vyrátava odvody...vraj ich musím kontrolovať....je to pravda?

a nemáš malý vymeriavací základ ? mne tiež jednej nepočíta a je to OK, lebo má VZ 24,56.
amelia
04.06.10,09:34
a nemáš malý vymeriavací základ ? mne tiež jednej nepočíta a je to OK, lebo má VZ 24,56.
určite ano....musím pozrieť, či na výkaze som ...toto by mali byť automatické veci asi....a tie výpočty? stáva sa ti, že sú chybné? kontroluješ to?
judita1971
04.06.10,09:34
smejem sa, tvorbu zostáv dnes neriešim....skúšala som, výstupy pre banku, sumarizácie pre účtovníčku, ale zatiaľ vezvýsledne...:) .. dokonca som zistila, že ja ako dohodárka mám v odvodoch len UP, GP nie...idem riešiť toto....a dokonca ma p.riaditeľka upozornila, nech si dávam pozor, lebo program chybne vyrátava odvody...vraj ich musím kontrolovať....je to pravda?

Neviem o tom, neprepočítavala som, ale kde by som dospela, keby som ručne mesačne prepočítavala ľuďom odvody - potom si tým 40 zamestnancom vypočítam výplaty ručne .
amelia
04.06.10,09:36
a nemáš malý vymeriavací základ ? mne tiež jednej nepočíta a je to OK, lebo má VZ 24,56.
z 80€ by ale vyšlo...0,20...takže neviem
amelia
04.06.10,09:37
Neviem o tom, neprepočítavala som, ale kde by som dospela, keby som ručne mesačne prepočítavala ľuďom odvody - potom si tým 40 zamestnancom vypočítam výplaty ručne .
tiež si myslím...ja tu mám 17ľudí, ale veru by som to tiež nepočítala...hoci teraz ma to gp trošku zaskočilo
amelia
04.06.10,09:43
a nemáš malý vymeriavací základ ? mne tiež jednej nepočíta a je to OK, lebo má VZ 24,56.
....ááá teraz mi došlo, že rozpočtovky garančné neodvádzajú....ach jaj :)
judita1971
04.06.10,09:43
určite ano....musím pozrieť, či na výkaze som ...toto by mali byť automatické veci asi....a tie výpočty? stáva sa ti, že sú chybné? kontroluš to?

výpočty výplat myslíš ? Vieš program IVES-ákov poznám cca 14 rokov - predtým mali dosácku verziu - teraz robím 2 rok vo WINPAM - a neviem, žeby robili chyby vo výpočte či už výplat alebo čo sa týka poistného. Podľa mňa dosť promptne reagujú na nové zákony - niekedy IVES patril pod MV SR, my sme - okresy - museli pod nimi robiť - a oni museli robiť správne výplaty - chyby v začiatkoch boli skôr v zohrávaní údajov, alebo že bol zle použitý kód . Spolupracujú s inštitúciam ako SP, ZP - ministerstvá - ak majú nejasnosti obracajú sa na nich písomne a žiadajú vyjadrenia..... nechcem robiť reklamu - ale ja im verím - a žiadny program nie je dokonalý - keby bol dokonalý - mzdárky by nevedeli urobiť ručne výplatu - a to by už bol horor...
judita1971
04.06.10,09:44
....ááá teraz mi došlo, že rozpočtovky garančné neodvádzajú....ach jaj :)

ale tie čo sú pod obcou tak áno....
amelia
04.06.10,09:46
výpočty výplat myslíš ? Vieš program IVES-ákov poznám cca 14 rokov - predtým mali dosácku verziu - teraz robím 2 rok vo WINPAM - a neviem, žeby robili chyby vo výpočte či už výplat alebo čo sa týka poistného. Podľa mňa dosť promptne reagujú na nové zákony - niekedy IVES patril pod MV SR, my sme - okresy - museli pod nimi robiť - a oni museli robiť správne výplaty - chyby v začiatkoch boli skôr v zohrávaní údajov, alebo že bol zle použitý kód . Spolupracujú s inštitúciam ako SP, ZP - ministerstvá - ak majú nejasnosti obracajú sa na nich písomne a žiadajú vyjadrenia..... nechcem robiť reklamu - ale ja im verím - a žiadny program nie je dokonalý - keby bol dokonalý - mzdárky by nevedeli urobiť ručne výplatu - a to by už bol horor...
...tak dobre, toto mi stačí....už nebudem nad takýmito vecami filozofovať :)....dakujem, čo som mohla, som spravila, veľmo si mi pomohla a teraz to tu balím....prajem pekný víkend :) ahoj
timejka200
02.07.10,17:41
potrebujem pomoc. urobila som výplaty za jún už sú zadané do ŠP. no lenže teraz mi riaditeľka dala este návrh na odmeny pre zamestnancvo...da sa to nejak tak urobiť že by som im tie odmeny poslala na účty a potomzadala do winpamky akozálohu? či ako?
sun77
29.01.11,08:20
Prosím Vás, vie mi niekto poradiť prečo mi nepočíta úrazové, garančné a rezervný fond pri výplatách? Všetko ostatné mi počíta správne, ale tieto tri poistenia mi stále udáva nulové. Nahodila som si v Číselníkoch-mzdové-poistovne, tam som zadala všetky poistenia a aj tak nič. Som už zúfalá a potrebujem nahodiť výplaty za celý minulý rok behom víkendu :(
judita1971
30.01.11,12:56
máš u pracovníkov pozadávané ich zrážanie?