Koby
04.06.10,12:18
Dobry den,

Potrebovali sme predat z rod.dovodov akvarko, jedna pani nam odpovedala na inzerat, vraj ci jej ho dame na splatky. Napisala som jej,ze muz je moment.na sluzobke a ked sa vrati,tak jej odpovie, lebo je jeho /mal ho vo firme/. On sa s nou potom skontaktoval, vraj jej ho predame, nech pride a donesie zmluvu a prvu splatku. Prisla, samozrejme bez zmluvy, tak ju napisal manzel s tym,ze prve peniaze nam posle o tyz.,ked bude mat vyplatu:eek:. Na zmluve je uved,ze nam to mala splacat mesacne a posled.splatka mala byt do 1.5.2010. Je tam cislo jej obcianskeho, adresa + svedok,ktory pomahal manzelovi nakladat akvarko /200 l/do jej auta. Samozrejme do dnesneho dna sme nevideli ani euro, uz niekolko krat sme jej posielali cislu uctu / raz bola v Cechach na brigade/ po 1.5, vraj nech jej to este o mesiac predlzime, lebo ma exekutora.
No a vcera bola vraj v nemocnici a ked som sa jej pytala /SMS-inak neberie telefon/, kedy si mozeme prist pre akvarko,tak uz neodpovedala.
Prosim poradte, co s nou. Uz som sa jej vyhrazala,ze to dam na sud, ale evidentne jej to nevadi. Ako by sme mali postupovat a ci sa nam to vobec vyplati hnat to cez pravnika = cena akvarka je 400 Eur.
Mame dve male deti a je nam dobra kazda koruna.
Dakujem za kazdu radu.
Chobot
04.06.10,10:57
Dobry den,

Potrebovali sme predat z rod.dovodov akvarko, jedna pani nam odpovedala na inzerat, vraj ci jej ho dame na splatky. Napisala som jej,ze muz je moment.na sluzobke a ked sa vrati,tak jej odpovie, lebo je jeho /mal ho vo firme/. On sa s nou potom skontaktoval, vraj jej ho predame, nech pride a donesie zmluvu a prvu splatku. Prisla, samozrejme bez zmluvy, tak ju napisal manzel s tym,ze prve peniaze nam posle o tyz.,ked bude mat vyplatu:eek:. Na zmluve je uved,ze nam to mala splacat mesacne a posled.splatka mala byt do 1.5.2010. Je tam cislo jej obcianskeho, adresa + svedok,ktory pomahal manzelovi nakladat akvarko /200 l/do jej auta. Samozrejme do dnesneho dna sme nevideli ani euro, uz niekolko krat sme jej posielali cislu uctu / raz bola v Cechach na brigade/ po 1.5, vraj nech jej to este o mesiac predlzime, lebo ma exekutora.
No a vcera bola vraj v nemocnici a ked som sa jej pytala /SMS-inak neberie telefon/, kedy si mozeme prist pre akvarko,tak uz neodpovedala.
Prosim poradte, co s nou. Uz som sa jej vyhrazala,ze to dam na sud, ale evidentne jej to nevadi. Ako by sme mali postupovat a ci sa nam to vobec vyplati hnat to cez pravnika = cena akvarka je 400 Eur.
Mame dve male deti a je nam dobra kazda koruna.
Dakujem za kazdu radu.

400 EUR je dosť vysoká suma aby si to nechala len tak. Ale to, či podnikneš ďalšie kroky je otázne, keďže si spomenula, že má na krku exekútora. Ona asi veľa toho na exekvovanie nebude mať...

Ale ak chceš, môžeš to riešiť súdne. Ja som podobnú vec teraz riešil, jednému týpkovi som zaplatil za niečo, čo mi neposlal. Peniaze nevrátil, tak som dal na súd vystaviť platobný rozkaz (PR). PR už mám vystavený súdom, čakám ešte na jeho správoplatnenie. Až to bude, dám ho na exekúciu - a to išlo o čiastku 51 EUR.

Súdny poplatok za vystavenie PR je 6% z hodnoty sporu, min. 16,50 EUR. To si tiež môžeš žiadať uhradiť, uvedieš to ako trovy. Ak chceš, môžem ti poskytnúť návrh na vydanie platobného rozkazu.
Koby
04.06.10,11:09
Vdaka, bol by si velmi zlaty,keby si mi dal nejake podrobnejsie info.,kedze nemam ani paru kde zacat.
Mgr.Shrek
04.06.10,11:45
400 EUR je dosť vysoká suma aby si to nechala len tak. Ale to, či podnikneš ďalšie kroky je otázne, keďže si spomenula, že má na krku exekútora. Ona asi veľa toho na exekvovanie nebude mať...

Ale ak chceš, môžeš to riešiť súdne. Ja som podobnú vec teraz riešil, jednému týpkovi som zaplatil za niečo, čo mi neposlal. Peniaze nevrátil, tak som dal na súd vystaviť platobný rozkaz (PR). PR už mám vystavený súdom, čakám ešte na jeho správoplatnenie. Až to bude, dám ho na exekúciu - a to išlo o čiastku 51 EUR.

Súdny poplatok za vystavenie PR je 6% z hodnoty sporu, min. 16,50 EUR. To si tiež môžeš žiadať uhradiť, uvedieš to ako trovy. Ak chceš, môžem ti poskytnúť návrh na vydanie platobného rozkazu.

Tak ako napísal Chobot.
Je zbytočné s takými ľuďmi jednať v rukavičkách.
Je potrebné vypracovať Návrh na vydanie platobného rozkazu (niekde na porade nájdeš vzor). Príde Vám výzva na zaplatenie súdneho poplatku. Po jeho zaplatení buď vydá platobný rozkaz, alebo nariadi pojednávanie.
Ak súd vydá plat. rozkaz, bude sa ho snažiť doručiť povinnému. Ten ma potom 15 dní na podanie odporu. Ak podá, tak súd nariadi pojednávanie.
Ak nie, tak je platobný rozkaz exekučným titulom.
Návšteva exekútora a viac sa nestaráte.
buchač
04.06.10,11:46
Dobry den,

Potrebovali sme predat z rod.dovodov akvarko, jedna pani nam odpovedala na inzerat, vraj ci jej ho dame na splatky. Napisala som jej,ze muz je moment.na sluzobke a ked sa vrati,tak jej odpovie, lebo je jeho /mal ho vo firme/. On sa s nou potom skontaktoval, vraj jej ho predame, nech pride a donesie zmluvu a prvu splatku. Prisla, samozrejme bez zmluvy, tak ju napisal manzel s tym,ze prve peniaze nam posle o tyz.,ked bude mat vyplatu:eek:. Na zmluve je uved,ze nam to mala splacat mesacne a posled.splatka mala byt do 1.5.2010. Je tam cislo jej obcianskeho, adresa + svedok,ktory pomahal manzelovi nakladat akvarko /200 l/do jej auta. Samozrejme do dnesneho dna sme nevideli ani euro, uz niekolko krat sme jej posielali cislu uctu / raz bola v Cechach na brigade/ po 1.5, vraj nech jej to este o mesiac predlzime, lebo ma exekutora.
No a vcera bola vraj v nemocnici a ked som sa jej pytala /SMS-inak neberie telefon/, kedy si mozeme prist pre akvarko,tak uz neodpovedala.
Prosim poradte, co s nou. Uz som sa jej vyhrazala,ze to dam na sud, ale evidentne jej to nevadi. Ako by sme mali postupovat a ci sa nam to vobec vyplati hnat to cez pravnika = cena akvarka je 400 Eur.
Mame dve male deti a je nam dobra kazda koruna.
Dakujem za kazdu radu.

Adresu vieš ?
Vieš ....

Ak jej nevadí súd , tak navštív , dohovor ...argumentuj ...

Ak nepochodíš , pri odchode nezabudni sa poriadne ....ALE poriadne potknúť ...ako záchranu pred zranením použi uvedené akvárium ...:rolleyes:

Najlepšie by bolo v naplnenom stave . Predpokladám , že pád na zem nevydrží . Len by nemalo byť umiestnené na blbom mieste , t.j. niekde v nábytkovej zostave , alebo podobne ...
Potom Ti už neostane nič iné len sa premiestniť cez vodu , štrk a v neposlednom rade aj rybičky smerom k dverám ...ospravedlnenie ??? ...hm , pouvažoval by som ...;)
Koby
04.06.10,11:59
Vdaka za rady.

Buchac, to akvarko je 200l,to by sme nan museli padnut obaja s manzelom, aj to neviem,ci by pomohlo.Ak aj ano,skor by nam to dolamalo nohy. Inak som sa dobre pobavila.
Chobot
04.06.10,12:09
Vdaka, bol by si velmi zlaty,keby si mi dal nejake podrobnejsie info.,kedze nemam ani paru kde zacat.

Tak na chrobak7(zavinac)post.sk mi pošli tvoju emailovú adresu. V prvom rade jej pošleš doporučene s doručenkou predžalobnú výzvu. Vzor ti pošlem na ten email.

Potom budeme riešiť ten návrh na vydanie plat. rozkazu.
lorelei
04.06.10,12:18
Ja som riesila najprv policiou. Tiez som si objednala cez net od jednej mamicky cestovnu postielku a poslala peniaze , ale postielku som pol roka nedostavala. Kontakt udala falosny, takze len ked sa jej chcelo odpovedat na rp cez net na tej stranke, a to klamala, ze nedostala peniaze, potom uz to ponukala aj dalej, dala rezervaciu pre inu maminu na to, to som skoro odpadla, ale tam ma uz totalne nastvala, lebo taketo chrapunstva sa nerobia. Tak som sa skontaktovala s tou, co jej rezervovala postielku a upozornila ju nato, ze ja ju uz mam aj zaplatenu.... Postupne som cez tuto tretiu osobu ziskala aj adresu a telefons om si zistila, takze takto pripravena som isla na policiu a ohlasila ju. Aj si ju predvolali a aj mi potom peniaze vratila. Tiez sa jednalo o sumu 43 Eur iba, ale nedarujem to takymto ludom. A mam pokoj a rozpisala som ju vsade na nete, kto to je . :)

P.S. Este som jej aj telefonicky povedala, ze jej spravim hanbu v celej dedine, lebo zavolam na obecny urad, nech vedia, koho tam maju. :D