zlateslniecko
04.06.10,12:36
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či mi môže učiteľka dať za písomku 5, keď mi zobrala "ťahák" až na druhý deň, pričom som ho na písomke nemala.

Pri písaní písomky z účtovníctva som používala som účtovú osnovu ako je aj dovolené. A na druhý deň, keď sme mali tiež písomku z účtovníctva, učiteľka kontrolovala účtové osnovy a našla mi v nej napísané nejaké poznámky a opýtala sa ma, či som ju mala aj včera. Ja som bola zaskočená a povedala som jej "Asi, ja neviem." Ale potom som zistila, že ja som túto účtovú osnovu nemala včera na písomke, ale mala som inú, v ktorej nebolo nič napísané. Ale ona mi chce dať z nej 5, pretože som podľa nej povedala, že som ju mala.

Môže mi dať učiteľka 5 za "ťahák", ktorý som vôbec na danej písomke nemala?
Mgr.Shrek
04.06.10,10:46
No to je veľmi ťažko povedať. Je to rozhodnutie vyučujúceho a ak máš istotu v tom, že si ťahák nemala a vieš to aj nejako dokázať, napr. na predchádzajúcej písomke by ti účtovná osnova z tej druhej písomky bola nanič, tak napíš sťažnosť riaditeľovi školy.
elaurie
04.06.10,14:30
Na Tvojom mieste by som išla za učiteľkou a pokúsila sa jej to vysvetliť. Skús sa s ňou dohodnúť, že ak má pochybnosti, aby Ťa z daného učiva preskúšala, keďže asi ani Ty nevieš preukázať, že si ten ťahák nemala, ale ani ona Ti nevie preukázať, že si ho mala. Sťažnosťou riaditeľovi školy by si si mohla skôr poškodiť, ak by Ťa učiteľka nechcela vypočuť a tá 5 by Ti mohla nejak vážnejšie uškodiť, rieš to radšej cez rodičov, najmä návšteva otca zvykne niekedy na učiteľky zabrať...