daja
24.10.05,17:31
Prosím Vás o radu. Vlastne sa chcem uistit, či za prenájom nákladných áut fakturujem s DPH. Ďakujem.
ondrejvla
24.10.05,16:44
Prosím Vás o radu. Vlastne sa chcem uistit, či za prenájom nákladných áut fakturujem s DPH. Ďakujem.
Áno, s DPH, je to prenájom majetku.
Paula
24.10.05,16:49
Prosím Vás o radu. Vlastne sa chcem uistit, či za prenájom nákladných áut fakturujem s DPH. Ďakujem.Za predpokladu, že si platcom DPH.
ajobs
24.10.05,16:50
Skvelá poznámka.:)
daja
25.10.05,05:22
Ďakujem. Som plátca DPH.
Tweety
25.10.05,05:51
Skvelá poznámka.:)Doplním, že dosť podstatná.:rolleyes: :cool:
RenataK
02.11.05,04:38
Môže s.r.o., ktorá vlastní osobné mot. vozidlo prenajať toto vozidlo SZČO, tak aby si uplatňovala SZČO všetky výdavky spojené s autom? s.r.o. nemá v predmetoch podnikania prenájom MV ale má vozidlo, ktoré nevyužíva na podnikanie. Môže to tak byť?
ondrejvla
02.11.05,05:45
Môže s.r.o., ktorá vlastní osobné mot. vozidlo prenajať toto vozidlo SZČO, tak aby si uplatňovala SZČO všetky výdavky spojené s autom? s.r.o. nemá v predmetoch podnikania prenájom MV ale má vozidlo, ktoré nevyužíva na podnikanie. Môže to tak byť?
Môžeš MV prenajať, je tvojim majetkom. Zmluvu musíš postaviť tak, aby si tam zahrnul všetko, čo potrebuješ. Zák.poistné, cestnú daň platí prenajímateľ, nemôžu byť nákladom nájomcu, ale môžeš o tú výšku nákladov zdvihnúť cenu nájomného.
RenataK
02.11.05,06:10
Ďakujem za odpoveď. Ale vrtá mi v hlave otázka - nevadí, že s.r.o. prenájom auta nemá v predmete podnikania?
ajobs
02.11.05,06:27
Ďakujem za odpoveď. Ale vrtá mi v hlave otázka - nevadí, že s.r.o. prenájom auta nemá v predmete podnikania?
Nemáš v predmete podnikania ani prenájom hnuteľného majetku ?
RenataK
02.11.05,11:40
Nemáš v predmete podnikania ani prenájom hnuteľného majetku ?Nie nemám v predmete podnikania ani prenájom hnut. majetku a ani prenájom MV. Toto auto, ktoré chceme prenajať SZČO, máme v majetku firmy, ale na podnikanie ho nevyužívame. Aby som trošku priblížila situáciu, popíšem to bližšie.
Dotyčná s.r.o. kúpila OMV na lízing, ktoré má v majetku a ktoré aj odpisovala. Lenže v skutočnosti ho kúpila súkr. osoba, ktorá mu dávala peniaze za splátky. Teraz tá súkr. osoba ho v skutočnosti aj používa a hradí všetky výdavky spojené s autom. Lenže teraz si spravila živnosť a preto si všetky tieto výdavky spojené s MV chce uplatňovať. Ale keď ho s.r.o. predá SZČO, s.r.o. zaplatí daň z príjmu a SZČO mu už žiadne peniaze nedá, lebo ho už vlastne kúpil. Chceli to poriešiť cez nájomnú zmluvu, ale s.r.o. nemá v predmete podnikania prenájom. Čo robiť? Ako poriešiť vzniknutú situáciu? Aby to bolo pre obidvoch k spokojnosti. Ďakujem za Vaše názory a rady.
RenataK
02.11.05,13:01
Poradí mi niekto na môj problém?
RenataK
02.11.05,21:00
Nie nemám v predmete podnikania ani prenájom hnut. majetku a ani prenájom MV. Toto auto, ktoré chceme prenajať SZČO, máme v majetku firmy, ale na podnikanie ho nevyužívame. Aby som trošku priblížila situáciu, popíšem to bližšie.
Dotyčná s.r.o. kúpila OMV na lízing, ktoré má v majetku a ktoré aj odpisovala. Lenže v skutočnosti ho kúpila súkr. osoba, ktorá mu dávala peniaze za splátky. Teraz tá súkr. osoba ho v skutočnosti aj používa a hradí všetky výdavky spojené s autom. Lenže teraz si spravila živnosť a preto si všetky tieto výdavky spojené s MV chce uplatňovať. Ale keď ho s.r.o. predá SZČO, s.r.o. zaplatí daň z príjmu a SZČO mu už žiadne peniaze nedá, lebo ho už vlastne kúpil. Chceli to poriešiť cez nájomnú zmluvu, ale s.r.o. nemá v predmete podnikania prenájom. Čo robiť? Ako poriešiť vzniknutú situáciu? Aby to bolo pre obidvoch k spokojnosti. Ďakujem za Vaše názory a rady.Posúvam vyššie. Poradí mi niekto?
Marianna01
07.11.05,19:47
Ahoj Renatka, asi sa toho nechce nikto chytať, lebo tu vlastne ide o porušenie zákona, keď si s.r.o. uplatňovala výdavky, na ktoré nemala nárok, ktoré jej v skutočnosti nevznikli. Skúste na to pozerať tak, že keď si s.r.o. neoprávnene znížila daňovú povinnosť, teraz na to určitým spôsobom doplatí a bude musieť MV predať a zaplatiť daň. Za akú cenu ho predá?