dandy2006
04.06.10,22:16
Čavte poradáci,

potreboval by som poradiť ohľadom daňovej uznateľnosti výdavkov, ktoré súvisia s motorovým vozidlom, ktoré využíva FO pri svojom podnikaní no pritom vozidlo nemá zaradené do používania.

Pravidelne si na základe uskutočnených ciest účtuje spotrebu PHM (podľa prepočtu priemernej ceny nafty za daný týžden) + účtuje amortizáciu na každý kilometer. To by bolo v pohode. Čo však s výdavkami za mazivá a umytie auta?

Dajú sa tieto výdavky účtovať medzi daňové + dá sa z nich odrátať DPH aj ked FO nemá auto zaradené do majetku pričom využíva svoje súkromné auto???

Prosím poradte kto vie čo a ako :)))

DAKUJEM VOPRED :):)
babi2
05.06.10,06:36
Čavte poradáci,

potreboval by som poradiť ohľadom daňovej uznateľnosti výdavkov, ktoré súvisia s motorovým vozidlom, ktoré využíva FO pri svojom podnikaní no pritom vozidlo nemá zaradené do používania.

Pravidelne si na základe uskutočnených ciest účtuje spotrebu PHM (podľa prepočtu priemernej ceny nafty za daný týžden) + účtuje amortizáciu na každý kilometer. To by bolo v pohode. Čo však s výdavkami za mazivá a umytie auta?

Dajú sa tieto výdavky účtovať medzi daňové + dá sa z nich odrátať DPH aj ked FO nemá auto zaradené do majetku pričom využíva svoje súkromné auto???

Prosím poradte kto vie čo a ako :)))

DAKUJEM VOPRED :):)

Je tu na Porade k tejto problematike popísané veľa, stačí trochu popátrať.;) Všetky náklady spojené s MV, ktoré nie je zaradené v majetku, sú premietnuté v pušálnych náhradách. Vo výdavkoch si ale môžeš uplatniť daň z motorových vozidiel, ktorú si povinný platiť nakoľko používaš vozidlo na podnikanie.
Zita5
05.06.10,06:50
Čavte poradáci,

potreboval by som poradiť ohľadom daňovej uznateľnosti výdavkov, ktoré súvisia s motorovým vozidlom, ktoré využíva FO pri svojom podnikaní no pritom vozidlo nemá zaradené do používania.

Pravidelne si na základe uskutočnených ciest účtuje spotrebu PHM (podľa prepočtu priemernej ceny nafty za daný týžden) + účtuje amortizáciu na každý kilometer. To by bolo v pohode. Čo však s výdavkami za mazivá a umytie auta?

Dajú sa tieto výdavky účtovať medzi daňové + dá sa z nich odrátať DPH aj ked FO nemá auto zaradené do majetku pričom využíva svoje súkromné auto???

Prosím poradte kto vie čo a ako :)))

DAKUJEM VOPRED :):)

Nedajú sa účtovať medzi daňové výdavky a nie je nárok na odpočet DPH.