Inga6
04.06.10,21:17
Mili poradaci,

opat prosim o radu.
Kupili sme DHM z 3 krajin, teraz je DHM uskladneny v Hamburgu v pristave. Mame FA (Rechnung) z Nemecka za uskladnenie DHM (predpokladam, kedze na FA je uvedene vsetko v AJ).

Mam prosim tieto naklady zauctovat do zvysenia OC daneho DHM?
FA, kedze je z Nemecka, je bez DPH, predpokladam, ze ju mam pridanit vramci DPH priznania (MRP - typ kodu pre DPH v MRP - 46? Firma je platcom DPH v Nemecku).
Dakujem ;).
Inga6
05.06.10,07:34
Prosim, vie mi niekto poradit, aj ked je vikend? :)
KEJKA
05.06.10,07:46
tie náklady by som účtovala na obstaranie DHM, tiež zdanila.
Toto obstaranie treba posúdiť napr. podľa nasl. ustanovenia - neviem o čo ide v Tvojom prípade-vyzerá to na dovoz, aké sú ostatné doklady k nadobudnutiu?
§ 18
Miesto dovozu tovaru

(1) Miestom dovozu tovaru je členský štát, na ktorého území sa tovar nachádza v čase, keď vstupuje na územie Európskych spoločenstiev Európskeho spoločenstva s výnimkou podľa odseku 2.

(2) Ak má dovážaný tovar pri jeho vstupe na územie Európskych spoločenstiev Európskeho spoločenstva postavenie dočasne uskladneného tovaru alebo ak je umiestnený do slobodného colného pásma alebo do slobodného colného skladu, alebo ak je prepustený do colného režimu uskladňovanie v colnom sklade, do colného režimu aktívny zušľachťovací styk, do colného režimu dočasné použitie s úplným oslobodením od dovozného cla alebo do colného režimu vonkajší tranzit, alebo ak je vpustený do teritoriálnych vôd, miestom dovozu je členský štát, v ktorom sa skončia tieto colné opatrenia.
Inga6
06.06.10,20:09
Kejka, dakujem za odpoved. Tieto podrobnosti vyzistim, kedze toto je pre mna uplne nova skutocnost a pripadne by som info doplnila, aby rada mohla byt kompletna :).
Inga6
07.06.10,10:30
Takze, mam od klienta (ktoremu vedieme PD), tieto informacie. V Hamburgu sa nachadza nahradny diel k vyrobnemu stroju a tento nahradny diel je dodany bezodplatne z dovodu zaruky.
Klientovi firma z Nemecka (Hamburgu) fakturuje iba poplatky za vylozenie a uskladnenie zasielky, dovozne poplatky (Import Service fee), bankove a komunikacne poplatky.

Dopravu si zabezpeci uz klient sam vo vlastnej rezii.

Mame teda uvedene naklady od firmy z Nemecka (Hamburgu) zauctovat rovno do spotreby ako sluzby s uskladnenim zasielky a pridanit ich? Bude to takto spravne?

Dakujem :).