allicie
24.10.05,18:50
Prišlo mi upovedomenie o začatí exekúcie. NEOPRÁVNENE !!!

Sociálna poisťovňa má chaos vo veciach a poslali na mňa exekútora pre 2155,- Sk, ktoré som im údajne neodviedla. Odvody mám samozrejme v poriadku. Potvrdili mi to aj dnes na Soc. poisťovni, keď som sa ich bola opýtať, čo to má znamenať. Povedali mi, že pošlú exekútorovi list o tom, že sťahujú rozhdnutie.
ALE !!!
Exekútor už začal voči mne konanie, teda má s tým spojené požiadavky na trovy exekúcie. Proti týmto trovám mám možnosť podať námietky v lehote do 3 dní od doručenia.
A teraz otázka:

AKO MÁ VYZERAŤ TO PODANIE NÁMIETKY ???

Ďakujem za radu.
allicie
24.10.05,17:01
Kto mi pomoze???
Zajtra to musim odniest.

:-((
ajobs
24.10.05,17:47
Kedy ti uplynú tie 3 dni, už zajtra ? Skús pohľadať na Porade tému ohľadne exekúcie, možno niečo nájdeš ! nie som právnik, tak ti nechcem blbo poradiť, Počkaj prípadne na reakciu niektorých právnikov z nášho fóra, and KEEP SMILIG:) Osobne si myslím, že ak je exekúcia neoprávnená, nemôže od teba vymáhať
exekútor trovy konania. Ak na tom bude trvať, zaplatí ich Sociálna poisťovňa !!!
Tie námietky napíš ako jednoduchý list v tom zmysle, že namietaš exekúciu ako neoprávnenú, pošli (doruč) to preukázateľne SP aj exekútorovi.
allicie
24.10.05,20:13
Ďakujem. Uz som daco zosmolila. Prave ze nemam vela casu. V piatok mi to prislo, dnes som to bola jednat osobne, ustne. Zajtra tam musi byt list s namietkou. porobila som si kopie z vypisov z uctu ako doklad o uhradeni odvodov, myslim ze by to malo stacit. Ale aj tak dik.
a.