dandy2006
04.06.10,21:21
Ahojte poradáci,

chcel by som Vás poprosiť o info ohľadom DPH v jednoduchom účtovnictve. Budúci mesiac budem musieť robit prvýkrat daňové priznanie k DPH za 04-06 a mám v tom trosku chaos, nakolko mám skúsenosti iba s DPH v podvojnom účtovníctve.

Ako je to napr. pri vystavených faktúrach? kedy nastáva povinnosť odviesť DPH? dnom dodania? alebo dnom úhrady?

Nemá niekto z Vás nejaký stručný prehľad k vedeniu DPH v jednoduchom účtovníctve? prípadne nevie niekto kde by som niečo podobné mohol nájsť? + má tu niekto skúsenosti aj s evidovaním a účtovaním o DPH v programe ALFA ??

Prosim pomožte kto môžte :(
Tamila
04.06.10,19:39
Ak máš skúsenosti s DPH v PÚ, tak v JÚ je to s DPH presne to isté.
Zákon o DPH je iba jeden.
ondrejvla
04.06.10,19:39
Ahojte poradáci,

chcel by som Vás poprosiť o info ohľadom DPH v jednoduchom účtovnictve. Budúci mesiac budem musieť robit prvýkrat daňové priznanie k DPH za 04-06 a mám v tom trosku chaos, nakolko mám skúsenosti iba s DPH v podvojnom účtovníctve.

Ako je to napr. pri vystavených faktúrach? kedy nastáva povinnosť odviesť DPH? dnom dodania? alebo dnom úhrady?

Nemá niekto z Vás nejaký stručný prehľad k vedeniu DPH v jednoduchom účtovníctve? prípadne nevie niekto kde by som niečo podobné mohol nájsť? + má tu niekto skúsenosti aj s evidovaním a účtovaním o DPH v programe ALFA ??

Prosim pomožte kto môžte :(

Pri JÚ tak ako aj pri PÚ zdaniteľné plnenie je dňom vystavenia faktúry. Platí tak isto zákon pre obidva spôsoby vedenia účtovníctva. Neúčtujem v programe Alfa, ale určite sa tu nájde niekto, kto ti s tým poradí. Ale predpokladám, že to bude tak, ako aj v iných softoch, všetko musíš účtovať cez daňové doklady, teda okrem faktúr, tie sa ti tam dostanú zápisom v knihách faktúr, či už odoslaných alebo došlých.
ondrejvla
04.06.10,19:40
Ak máš skúsenosti s DPH v PÚ, tak v JÚ je to s DPH presne to isté.
Zákon o DPH je iba jeden.

Miladka, radili sme naraz :)
rodina1
05.06.10,10:30