harleydavidson
04.06.10,22:31
Pri prehrávaní filmu v MKV formáte so zvukom DTS, mi v programe NERO MEDIA HUB 10 nejde zvuk. Skúšal som to prehrať aj v programe KMPlayer ktorý síce obraz aj zvuk prehrá, ale zvuk časom zaostáva za obrazom. Neviete mi poradiť, kde by mohol byť problém? Ďakujem.
ritzo
04.06.10,21:37
pc a dts zvuk je trosku problem...takze precitaj si o tom tu...http://4um.overclocking.cz/archive/index.php/t-1797.html
Flinstone
05.06.10,05:12
stiahni si multimedialne centrum XBMC, je legalne zadarmo a prehra všetko
http://xbmc.org/download/
harleydavidson
05.06.10,12:28
Stiahol som si xbmc prehravac a.... funguje to az na par momentov, kedy zvuk znovu zaostane za obrazom. Ale hned potom sa zvuk s obrazom vyrovna....
Flinstone
05.06.10,15:53
Stiahol som si xbmc prehravac a.... funguje to az na par momentov, kedy zvuk znovu zaostane za obrazom. Ale hned potom sa zvuk s obrazom vyrovna....
možno pc nestíha... v xbmc sa dá zapnúť zobrazenie vyťaženia cpu a fps... ak sa ti blíži zaťaženie k 100% tam môže byť problém
harleydavidson
05.06.10,18:26
možno pc nestíha... v xbmc sa dá zapnúť zobrazenie vyťaženia cpu a fps... ak sa ti blíži zaťaženie k 100% tam môže byť problém


zatazenie cpu mi skace od 12 do max 24%......ze by bol problem v fps????
Flinstone
06.06.10,02:10
zatazenie cpu mi skace od 12 do max 24%......ze by bol problem v fps????
to by nemal byť (predpokladám, že je tam aspoň priemerná grafická karta), lebo GPU neobstaráva kódovanie zvuku. Ale nieje vylúčené, že ak naozaj nestíha robiť obraz, systém brzdí zvuk aby náhodou zvuk nepredbehol obraz... Koľko fps zvláda? Je to FullHD, čo je podstatne väčší záber na grafiku ako normálne DVD.
A robí to so všetkými filmami v DTS alebo iba s týmto?
harleydavidson
08.06.10,18:34
to by nemal byť (predpokladám, že je tam aspoň priemerná grafická karta), lebo GPU neobstaráva kódovanie zvuku. Ale nieje vylúčené, že ak naozaj nestíha robiť obraz, systém brzdí zvuk aby náhodou zvuk nepredbehol obraz... Koľko fps zvláda? Je to FullHD, čo je podstatne väčší záber na grafiku ako normálne DVD.
A robí to so všetkými filmami v DTS alebo iba s týmto?


grafiku mam NVIDIA GeForce GTX 275, 64 bit op system Windows7, 4GB RAM, 4 jadroví procesor. Kolko fps zvlada - neviem a nemam ani šajnu, ako to zistit...:confused:.
Iny film v DTS nemam, skusim stiahnut a porovnat.
Flinstone
08.06.10,21:06
grafiku mam NVIDIA GeForce GTX 275, 64 bit op system Windows7, 4GB RAM, 4 jadroví procesor. Kolko fps zvlada - neviem a nemam ani šajnu, ako to zistit...:confused:.
Iny film v DTS nemam, skusim stiahnut a porovnat.
tá grafika to v pohode musí zvládať, takže tam problém nebude, procesor ti ide tiež s veľkou rezervou a pamäť tiež postačuje. FullHD zvládajú aj podstatne slabšie zostavy. Možno iný film pôjde v pohode.
Pre porovnanie, mne ide čokoľvek v pohode a mám slabšiu zostavu
PhenomIIx2 550(2x3.4GHz), 4GB RAM, GeForce 9800GT, OS Sabayon 64bit
PotPalo
09.06.10,14:53
Skús si stiahnuť a nainštalovať novšiu verziu audiokodeku "AC3Filter". DTS by mal zvládnuť v pohode. Domovskú stránku má tu (http://ac3filter.net/).
harleydavidson
09.06.10,19:22
ako sa zda, problem bol iba v pripade jedneho filmu. Iny film s DTS ide bez problemov prehrat...
vsetkym dakujem za rady
salvosko
15.06.10,09:37
Stiahni si Media Player Classic Home Cinema x64.
armagedon74
17.06.10,22:10
Stiahni si VLC media player, mne to prehráva všetky formáty. Sú v ňom už všetky potrebné kodeky.
armagedon74
17.06.10,22:13
Pri prehrávaní filmu v MKV formáte so zvukom DTS, mi v programe NERO MEDIA HUB 10 nejde zvuk. Skúšal som to prehrať aj v programe KMPlayer ktorý síce obraz aj zvuk prehrá, ale zvuk časom zaostáva za obrazom. Neviete mi poradiť, kde by mohol byť problém? Ďakujem.
Skúšal si ten film prehrať aj v inom PC? Či vôbec nieje zvuk už tak v tej filmovej stope nahraný.