Padre_SVK
05.06.10,00:22
Dobrý deň všetkým,
potreboval by som sa poradiť ohľadne ekonomického soft-u, pretože mam dilemu či si mám legálne zakupiť softvér akým je napr pohoda mini alebo helios orange alebo či sa dá niekde stiahnuť LEGÁLNE! a tak tiež LEGÁLNE použivať softwear. ide mi hlavne o to aby tam bol sklad (pohoda mini nemá) a tak tiež obvykle náležitosti typu faktúry, objednávky , možno aj majetok a pod.

ďakujem

mimotemy Nevoľte Fica zlezaradil
JarkaL
04.06.10,22:36
To závisí aj od množstva položiek, skús sa pozrieť napr. na toto:
http://www.kros.sk/11040

Možno pre začiatok bude stačiť.
Padre_SVK
05.06.10,08:15
no problém je iba jeden že v s.r.o. sa nesmie použivať jednoduché účtovníctvo takže keď tak tak asi Omegu. Ešte skúsim kuknúť niečo tomu podobne .. ide mi hlavne o cenu .. kukal som fibu ale tam som nenašiel cenu
JarkaL
05.06.10,08:20
To si ale mal napísať v zadaní, že ide o s.r.o. Samozrejme, že tam musí byť PU. Ale ja som zo zadania pochopila, že Ti ide len o sklad a fakturáciu, nie o vedenie účtovníctva.

Toto si uvedom aj do budúcna, vidím, že si tu nový: ak chceš správnu odpoveď, musíš zadať správnu otázku - t.j. dať nám dostatok informácií, aby sme zbytočne nezavádzali.

Inak vitaj medzi nami poraďákmi.

P.S: Ja používam Pohodu, som vcelku spokojná aj čo sa týka SW aj ceny.
marjankaj
05.06.10,08:35
no problém je iba jeden že v s.r.o. sa nesmie použivať jednoduché účtovníctvo takže keď tak tak asi Omegu. Ešte skúsim kuknúť niečo tomu podobne .. ide mi hlavne o cenu .. kukal som fibu ale tam som nenašiel cenu


A prečo by sa nesmelo?:eek: my používame aj JÚ.
JarkaL
05.06.10,08:56
§ 9
Účtovné sústavy
Na začiatok

(1) Účtovná jednotka je povinná účtovať v sústave podvojného účtovníctva s výnimkou podľa odseku 2.

(2) V sústave jednoduchého účtovníctva môže účtovať

a) podnikateľ, ktorému to umožňuje osobitný predpis, 16)
b) fyzická osoba [§ 1 ods. 1 písm. a) bod 3],
c) občianske združenie, ich organizačné zložky, ktoré majú právnu subjektivitu, organizačné zložky Matice slovenskej, ktoré majú právnu subjektivitu, združenia právnických osôb, spoločenstvá vlastníkov bytov a nebytových priestorov, neinvestičné fondy a neziskové organizácie poskytujúce všeobecne prospešné služby; ak nepodnikajú a ak ich príjmy nedosiahli v predchádzajúcom účtovnom období 99 581, 76 eura,

d) cirkev a náboženská spoločnosť, ich orgány a cirkevné inštitúcie, ktoré majú právnu subjektivitu; ak nepodnikajú a ak nie sú príjemcami dotácií (grantov) zo štátneho rozpočtu,
e) pozemkové spoločenstvá, ak ich príjmy nedosiahli v predchádzajúcom účtovnom období 165 969 594, 40 eura.

(3) Prechod zo sústavy jednoduchého účtovníctva do sústavy podvojného účtovníctva je povinný, ak účtovná jednotka nespĺňa podmienky ustanovené v odseku 2 pre účtovanie v sústave jednoduchého účtovníctva. Prechod zo sústavy jednoduchého účtovníctva do sústavy podvojného účtovníctva a zo sústavy podvojného účtovníctva do sústavy jednoduchého účtovníctva sa uskutočňuje vždy len k prvému dňu účtovného obdobia nasledujúceho po účtovnom období, v ktorom účtovná jednotka zistila skutočnosti, ktoré sú dôvodom na zmenu účtovnej sústavy.
marjankaj
05.06.10,09:20
Prečo by s.r.o. zaoberajúca sa vedením účtovníctva nesmela používať JÚ, ak ho vykonáva pre FO?

Nám to zatiaľ nikto nezakázal.:rolleyes:
MatoB
05.06.10,11:04
Nehnevajte sa namna ale osobne si myslim, ze zakladatel temy sa na fore zaregistroval a napisal tento prispevok len preto, aby napisal svoje antipatie na isteho cloveka a nie na to, aby dostal odpoved na svoju otazku. Ja sa nezastavam ani spominanej osoby ani zakladatela temy, ale dnes som si precital uz 2 fora (nie na porade) a zhliadol som az v 3 temech, ze len tak odveci tiez novacik na fore napise aby nevolili istu pol. str. Mam pocit, ze tu sa riesa veci o podnikani respektive o zaciatku podnikani a ako na to a nie ci volit alebo nevolit.
A este jedna vec, pokial viem tak Fica nebude volit nikto - ten kto dokaze rozmyslat a logicky mysliet asi pochopi ako som to myslel.
JarkaL
05.06.10,11:20
Ja som sa snažila len odpovedať na otázku a je mi úplne jedno, koho jej zadávateľ volí alebo nevolí. Odpovedala by som každému.

Inak súhlasím s tým, že tá jeho posledná veta je mimo témy (sám si ju tak aj označil) a nemá tam čo robiť. Každý má svoj rozum a názor.
Padre_SVK
05.06.10,14:10
je to moja teba ... komu sa nepači nech ju ignoruje ... vyjadril som svoj nazor a budem ho vyjadrovať aj nadalej a v každej mojej teme a dufam že Vás to strašne hnevať. btw

rozhodujem sa medzi pohodou a alfou ... uvidime ale aj tak dakujem

p.s. MatoB Nevolím Fica!!!
marjankaj
05.06.10,14:15
je to moja teba ... komu sa nepači nech ju ignoruje ... vyjadril som svoj nazor a budem ho vyjadrovať aj nadalej a v každej mojej teme a dufam že Vás to strašne hnevať. btw

rozhodujem sa medzi pohodou a alfou ... uvidime ale aj tak dakujem

p.s. MatoB Nevolím Fica!!!

Tak o čo ti vlastne ide. Najprv si chcel omegu, teraz alfu.:eek:
Alebo ti išlo naozaj o Fica:eek: Na toho nepotrebuješ žiadny účtovný ani iný program:---

Teraz nevolíme prezidenta, to sú voľby do parlamentu:rolleyes:
MatoB
05.06.10,17:31
je to moja teba ... komu sa nepači nech ju ignoruje ... vyjadril som svoj nazor a budem ho vyjadrovať aj nadalej a v každej mojej teme a dufam že Vás to strašne hnevať. btw

rozhodujem sa medzi pohodou a alfou ... uvidime ale aj tak dakujem

p.s. MatoB Nevolím Fica!!!

Ja mam v pazi koho volit budes a koho nie. :---, ja napriklad nikoho a je mi taktiez jedno ci budes alebo nebudes vyjadrovat svoj nazor, ale vyjadruj ho tak aby nebol OT cize nie na porade v sekcii podnikanie - zaciatky podnikania a ako na to, tu sa riesa ine zalezitosti (vacsinou). Napis si to do podpisu tak to aspon nebude mimo temy a diskusie a nebudes to muset vsade dopisovat.
zk24
05.06.10,17:39
Bez ohladu na politicku orientaciu chcem reagovat iba na tu podstatnu cast otazky:

Ja pouzivam Oberon pre Podvojne uctovnictvo. A som zatial spokojna. Nic mi doteraz nechybalo, je tam sklad, PU, evidencia vozidiel, aj JU, Mzdy.... a cenova politika vyhodna...

..... inac vzdy ked pisem takuto odpoved mam pocit, ze sa v tom skryva ""skryta"" reklama a vzdy je mi to trosku proti srsti... Ale co uz, som zatial spokojna... ;)
zk24
05.06.10,17:40
inac ten preklep v nazve temy je celkom mily... soft-wear :---
marjankaj
05.06.10,17:41
Bez ohladu na politicku orientaciu chcem reagovat iba na tu podstatnu cast otazky:

Ja pouzivam Oberon pre Podvojne uctovnictvo. A som zatial spokojna. Nic mi doteraz nechybalo, je tam sklad, PU, evidencia vozidiel, aj JU, Mzdy.... a cenova politika vyhodna...

..... inac vzdy ked pisem takuto odpoved mam pocit, ze sa v tom skryva ""skryta"" reklama a vzdy je mi to trosku proti srsti... Ale co uz, som zatial spokojna... ;)

No neviem, čo ak sa rozhodne pre ALFU:eek::confused::rolleyes:
zk24
05.06.10,17:42
Je mi to jedno ;)
AndrejkaZ
18.06.10,09:19
To si ale mal napísať v zadaní, že ide o s.r.o. Samozrejme, že tam musí byť PU. Ale ja som zo zadania pochopila, že Ti ide len o sklad a fakturáciu, nie o vedenie účtovníctva.

Toto si uvedom aj do budúcna, vidím, že si tu nový: ak chceš správnu odpoveď, musíš zadať správnu otázku - t.j. dať nám dostatok informácií, aby sme zbytočne nezavádzali.

Inak vitaj medzi nami poraďákmi.

P.S: Ja používam Pohodu, som vcelku spokojná aj čo sa týka SW aj ceny.
JarkaL, citam ze pouzivas Pohodu. Prosim ta nevies mi poradit, nikde som sa to nedocitala v mudrej knizke "Pohoda", ze ked nadobudneme sluzbu z USA cize mimo EU ako urobim priznanie na DPH pri prijatej FA v softe? Este spomeniem, ze sme neplatci DPH cize na samotny odpocet nemame narok. Registrovaní sme podla §7a ZDPH. registrovali sme sa preto, ze sme kupovali aj v ramci EU sluzby.Dakujem velmi pekne
Tomáš Kostovčík
20.02.16,11:16
Pri výbere softvéru do firmy je potrebné zvažovať niekoľko vecí. Softvéry sa delia v prvom rade na ekonomické a informačné systémy. Ekonomický softvér (Money, Pohoda, MRP) je určený pre malé spoločnosti, ktoré využívajú agendy ako účtovníctvo, sklad, mzdy. Informačný systém (napr. HELIOS ORANGE) je určený pre stredné a stredne veľké spoločnosti ktoré potrebujú zo systému dostať viac. Informačný systém je zameraný (okrem tých ktoré obsahujú ekonomické programy) na oblasti výroby, logistiky, WMS - riadeného skladu, práca s mobilným terminálom, CRM, atď. Čiže obhospodarujú všetky agendy vo firme. A to je ich kľúčovou výhodou.

Podľa Vášho príspevku usudzujem, že hľadáte skôr ekonomický softvér na sklad. Aj keď som predajcom IS HELIOS ORANGE, skôr Vám odporúčam pozrieť sa po nejakom ekonomickom programe (Money, Pohoda, MRP) ktoré by plne postačovali na Vašu činnosť. Tieto systémy umožňujú viesť skladovú agendu aj bezplatne v demoverziách. Záleží od toho koľko máte skladových položiek, počet skladových pohybov ročne. Keď si to ujasníte, stačí sa len pozrieť na obmedzenia jednotlivých ekonomických softvérov.