wanrouter
05.06.10,06:44
Ahojte, mám 25 rokov a chcem si založiť IŽP.

Na internete som našiel viacero ponúk... a nechcem si nechať radiť len od pani za prepážkou :))

Čo doporučujete vy?
Laco-monter
05.06.10,04:55
Ak máš 25 rokov, tak zakladať životné poistenie pre teba nemá význam.
Čo chceš počas 40 rokov živiť nejakých DARMOŽRÁČOV ???
Založiš IŽP budeš platiť každý mesiac , a po 5 rokoch platenia , keď prepočítaš,koľko si tam vložil,zistíš že Ťa poisťovňa OKRADLA a hodnota Tvojho účtu je v najlepšom prípade 1/3 toho, čo si vložil.
Ak chceš šetriť , tak vkladaj do nejakého trezora, alebo vankúša nejaku sumu každý mesiac dajme tomu 50 €.
Budeš mať istotu, že Ťa o tieto peniaze nikto NEOKRADNE a po 30 rokoch sporenia tam nájdeš peknú čiastku, na rozdiel od toho ak budeš sponzorovať nejakú poisťovňu.
profesional
05.06.10,05:25
Mietas poistenie a investovanim je totalny nezmysel ku ktoremu sa necha nahovorit vela ludi ktori nemaju ani zakladne vedomosti o tom ako funguju peniaze.

Ak chces byt poisteny a investovat, tak:

Zaloz zi rizikove zivotne poistenie pre pripad smrti

a

Najdi di nejaku vhodnu investicnu prilezitost. Ale never tomu co ti ukazuju v mediach ze ak mas 50 Eur mesacne ze si investor.
horkoláčik
05.06.10,05:43
Ak máš 25 rokov, tak zakladať životné poistenie pre teba nemá význam.
Čo chceš počas 40 rokov živiť nejakých DARMOŽRÁČOV ???
Založiš IŽP budeš platiť každý mesiac , a po 5 rokoch platenia , keď prepočítaš,koľko si tam vložil,zistíš že Ťa poisťovňa OKRADLA a hodnota Tvojho účtu je v najlepšom prípade 1/3 toho, čo si vložil.
Ak chceš šetriť , tak vkladaj do nejakého trezora, alebo vankúša nejaku sumu každý mesiac dajme tomu 50 €.
Budeš mať istotu, že Ťa o tieto peniaze nikto NEOKRADNE a po 30 rokoch sporenia tam nájdeš peknú čiastku, na rozdiel od toho ak budeš sponzorovať nejakú poisťovňu.

Povedzme ako optimisti, že tak 75 %.
A po 10 rokoch 90 - 94 %.

Od vankúša je lepší hocijaký konzervatívny vklad - aj 1 - 1,5 % je lepšie (ako pleseň:D:D).
wanrouter
05.06.10,06:37
Ok, tak poradte nieco ine okrem zivotneho?

Co ked ma o mesiac zrazi auto? A mam si teda radsej zalozit stavebko?
Laco-monter
05.06.10,07:26
Ok, tak poradte nieco ine okrem zivotneho?

Co ked ma o mesiac zrazi auto? A mam si teda radsej zalozit stavebko?

keď ta zrazí auto, vtedy treba mať na sebe čistú bielizeň aj ponožky !

:D:D:D
Laco-monter
05.06.10,07:27
Mietas poistenie a investovanim je totalny nezmysel ku ktoremu sa necha nahovorit vela ludi ktori nemaju ani zakladne vedomosti o tom ako funguju peniaze.

Ak chces byt poisteny a investovat, tak:

Zaloz zi rizikove zivotne poistenie pre pripad smrti

a

Najdi di nejaku vhodnu investicnu prilezitost. Ale never tomu co ti ukazuju v mediach ze ak mas 50 Eur mesacne ze si investor.

tak ty odkladaj po 500 € .:)
milláčikk
05.06.10,07:40
Ok, tak poradte nieco ine okrem zivotneho?

Co ked ma o mesiac zrazi auto? A mam si teda radsej zalozit stavebko?

No na 1 mesiac sa ti ozaj neoplatí investovať.
wanrouter
05.06.10,08:57
poprosil by som bez off topic a konkretne navrhy, vdaka
Xanti
05.06.10,09:04
Ahojte, mám 25 rokov a chcem si založiť IŽP.

Na internete som našiel viacero ponúk... a nechcem si nechať radiť len od pani za prepážkou :))

Čo doporučujete vy?Čo ak sme páni / panie od prepážky? Neuvažoval si nad tým? ;)


poprosil by som bez off topic a konkretne navrhy, vdaka
Nikto Ti nemôže dať konkretne návrhy, ktoré by boli objektívne. Lebo ako sa hovorí... každý vták svoje perie chváli....

Ak chceme byť nestranný tak Ti môžeme porozprávať o výhodách nevýhodách pri IZP a tomu sa pár tém na porade venovalo.
Napr. http://www.porada.sk/t140570-investicne-zivotne-poistenie.html
alebo http://www.porada.sk/t138674-zivotne-poistenie-ake.html
alebo http://www.porada.sk/t95047-alianz-slovenska-poistovna.html
a mnoho iných.

Skús si prečítať rady tam použité a možno zistíš na čo sa máš zamerať pri poistke, tvojej poistke.
jar88
05.06.10,09:36
poprosil by som bez off topic a konkretne navrhy, vdaka
Čo povieš na perpetum na peniaze ?

http://www.porada.sk/t133877-p10-perpetum-na-peniaze.html
milláčikk
05.06.10,09:39
poprosil by som bez off topic a konkretne navrhy, vdaka

Napíšeš blbosť = životné poistenie s investovaním a chceš, aby som ti rozumne odpovedal:D ????
wanrouter
05.06.10,11:16
ok, pochopil som, ze na poradu uz nema zmysel chodit, kedysi tu boli normalni ludia... vdaka. :cool:
Wes
05.06.10,11:45
wanrouter, pozri si SS
Laco-monter
05.06.10,17:38
ok, pochopil som, ze na poradu uz nema zmysel chodit, kedysi tu boli normalni ludia... vdaka. :cool:

Však sa nezdúvaj , :)

počkaj deň-dva a dostaneš aj takú odpoveď akú chceš počuť.:o

Cez pracovné dni sem chodia aj normální ľudia, cez víkend len fanatici.:D
Palo Červinka
10.09.14,06:17
Čo sa týka životných poistení rozdeľujeme ich na dve skupiny: kapitálové kde je garantovaná cieľová suma
a investičné . U investičného poistenia je si treba vybrať poisťovňu kde je každoročný bezplatný servis od finančného agenta. Samozrejme ja som zástancom podrobnej analýzy a potom rozdeliť peniaze do troch skupín podľa vašich potrieb. Skupiny sú tieto. Bankových sektor, poistenie a investovanie na finančné trhy.
Chobot
10.09.14,06:35
Porada nie je inzertná stránka a reklama tu nie je povolená (pokiaľ nie je dohodnutá s vlastníkom stránky). Takže môžeš sem písať svoje rady, skúsenosti, ale nerob si tu reklamu na svoju živnosť tým, že budeš do príspevkov uvádzať kontakty na seba.

Porada je verejná a anonymná. Príspevky typu "kontaktujte ma", či "zavolajte mi, ak chcete vedieť viac" tu nie sú povolené. Rady treba napísať do danej témy. Z tvojho príspevku som preto odstránil reklamu.

A mimochodom - otázka bola zadaná pred 4 rokmi, za ten čas si zadávateľ už určite vyriešil otázku poistenia. Nie je nutné reagovať na staré témy, pokiaľ na niekto na niečo nepýta .