wanrouter
05.06.10,08:45
Ahojte... mame na neuzamknutom volne pristupnom pracovisku (kancelarii) volny pocitac s internetom. Riaditel nas prinutil, aby sme kontrolovali ci tam niekto nechodi chatovat.

Pocitac ale musi byt stale pristupny, lebo ja neviem ci tam kolega hlada nieco pre zakaznika alebo si prisiel precitat mail.

Ak to nebudeme kontrolovat tak nam bude strhat z mesacnych odmien.

Povedal to doslova tak, ze mame za to zodpovednost, takze to mame kontrolovat. Ja sa pytam na zaklade coho mi moze riaditel urcit ze mam za nieco zodpovednost?

Doteraz som mal len za hmotne veci s ktorymi pracujem (tovary, baliky a pod...) ale toto nechapem, fakt. :confused:
Laco-monter
05.06.10,07:20
A ako Vás riaditeľ kontroluje či kontrolujete ???:D
wanrouter
05.06.10,08:56
hm... najcastejsie kamerou :)))
majkii
05.06.10,11:25
podľa zákonníka práce v takomto prípade nenesiete ani všeobecnú ani osobitú zodpovednosť. Kontrolovať zamestnanca môže len vedúci zamestnanci (ZP §9 ods.3). Otázkou je, či prevádzkovanie kamerového systému je v súlade s čl. 11 zákonníka práce.

Z hľadiska všeobecnej zodpovednosti za škodu (§179 ZP) je zamestnávateľ povinný preukázať zamestnancovo zavinenie. Čiže konanie konkrétneho zamestnanca, kt. chatuje.
Z Vášho pohľadu nenesiete ani osobitú zodpovednosť podľa §§182-185 ZP pretože počítač je umistnený na voľne prístupnom mieste (prítupný tretím osobám) a to ani v prípade ak máte uzatvorenú dohodu o hmotnej zodpovednosti, dohodu o spoločnej hmotnej zodpovednosti resp. dohodu o zodpovednosti za zverené prostriedky.
Petra Nová
05.06.10,17:39
Ahojte... mame na neuzamknutom volne pristupnom pracovisku (kancelarii) volny pocitac s internetom. Riaditel nas prinutil, aby sme kontrolovali ci tam niekto nechodi chatovat.

Pocitac ale musi byt stale pristupny, lebo ja neviem ci tam kolega hlada nieco pre zakaznika alebo si prisiel precitat mail.

Ak to nebudeme kontrolovat tak nam bude strhat z mesacnych odmien.

Povedal to doslova tak, ze mame za to zodpovednost, takze to mame kontrolovat. Ja sa pytam na zaklade coho mi moze riaditel urcit ze mam za nieco zodpovednost?

Doteraz som mal len za hmotne veci s ktorymi pracujem (tovary, baliky a pod...) ale toto nechapem, fakt. :confused:

Ak by si doplnil, aký druh zodpovednosti má vedúci na mysli( disciplinárnu alebo za škodu), kto všetko tú kontrolu má vykonávať, či všetci nad všetkými, či tá kontrola sa má vzťahovať aj na tretie osoby, ktoré do kancelárie vstúpia a keby si vysvetlil, ako tú kontrolu počítača máš vykonávať, či máš stáť dotyčnému za zadkom, tak by sa Ti dalo niečo zmysluplné poradiť.

V zásade však platí, že rozsah disciplinárnej aj hmotnej zodpovednosti je viazaný na pracovné zaradenie. A na základe toho je celkom dobre možné vylúčiť tie uložené povinnosti alebo pokyny nadriadeného, ktoré s pracovným zaradením alebo výkonom funkcie nesúvisia.
wanrouter
05.06.10,17:42
ano mam im stat za zadkom a sledovat co robia ...

a ja neviem aky je to druh kontroly, ked ti strhne par eur mesacne za to ze to nekontrolujes ....
Petra Nová
05.06.10,17:47
Zdá sa mi, že si zas odpovedal štýlom ....keď nezjem, dám tebe ......