maviem
06.06.10,14:02
dobrý deň,dostala som dotaciu z UPSVaR a do podnikatelskeho zameru som neuviedla že chcem dotaciu použiť na platenie odvodov,da sa urobiť neaka zmena,aby som ich mohla platiť?
mariana11
06.06.10,12:44
Tak o tom dosť pochybujem. Oni dosť každému prízvukujú, že si treba dať pozor na to, čo v kalkulácii nákladov uvediete, lebo nič mimo toho vraj nebude uznané. Keďže je lepšie si dať čo najviac nákladov, tak poistné by malo byť uvedené v každom takomto zámere. To sú náklady, ktoré určite bude mať každý podnikateľ.
Ale za opýtanie na UP nič nedáš, tak to skús a daj vedieť ako si dopadla. Možno to bude zaujímať aj iných.

Doplním, že platiť si ich musíš. Či ich máš uvedené v zámere alebo nie. Akurát , že si ich neodrátaš od príspevku, ktorý si dostala.
Ak máš ako minúť príspevok aj mimo tých odvodov, tak to nechaj tak. Zaplatíš odvody zo svojich peňazí.
Wes
06.06.10,13:13
mariana nestras ju :)

Da sa to zmenit staci ak im predlozis novy podnikatelsky zamer ale oni musia schvalit tu zmenu. Samozrejme spatne uz si nemozes doplatit odvody ale za tie dalsie mesiace ano. Ved oni sa len potesia, ze sa im vracaju peniazky :D
mariana11
06.06.10,13:59
mariana nestras ju :)

Da sa to zmenit staci ak im predlozis novy podnikatelsky zamer ale oni musia schvalit tu zmenu. Samozrejme spatne uz si nemozes doplatit odvody ale za tie dalsie mesiace ano. Ved oni sa len potesia, ze sa im vracaju peniazky :D


Nestraším:)
Ved tie odvody zaplatí tak či tak. A to ma prekvapuje, že sa dá zmeniť zámer. O tom som ešte nepočula.
Wes
06.06.10,14:22
Jasne odvody zaplati tak ci tak ale preco so svojich, ked moze vyuzit dotaciu a svoje potom aspon nemusi dokladovat vyuzitie tychto penazi a predide zbytocnej birokracii.

Jasne, ze sa da menit plan otazne je ci ti uznaju zmenu. Pytali sme sa na urade a presne je to mozne. Ved si zober priklad nekupis si nieco co mas v zamere lebo zistis, ze uz to nepotrebujes alebo mas efektivnejsie vyuzitie dotacie. Tak jasne ze nebudes vraciat peniaze po 2 rokoch ale zmenis zamer.

Ale pozor myslim, ze je tam takyto schvalovaci proces. Musis preukazat, ze tu cast penazi mas na ucte a ze si nekupila nic ine za ne. A az po shvaleni zmeny mozes pouzit tieto prostriedky nato co uvedies v novom zamere.