aldy
06.06.10,14:28
Prispevok som zmazal, pretoze som sa nedockal pravnej ani odbornej pomoci.
Mária27
06.06.10,13:10
Jej investíciu do tvojho bytu musíš vrátiť. Ak chceš od nej okamžité vysťahovanie, mal by si jej to okamžite vyplatiť. Keď nemáš hotovosť, požičaj si. Inak ti môžu narátať aj úroky z omeškania, ak ti dokonca nepošle exekúciu.

Ako ste gazdovali v spoločnej domácnosti, to už teraz nerieš, nikoho to ani nebude zaujímať. O trvalý pobyt vôbec nejde.
aldy
06.06.10,14:27
preco by som jej to mal vracat spat, ked si vsetko splatila u mna? peniaze co dostala na dcerku investovala do uveru a ja som vsetko financoval a teraz chce hotovost?Akoze nemam riesit spolocne vydavky? to aj ja mozem od nej ziadat ktore som jej dal...ja splacam uvery ktore som zobral na spolocne ucely, s ktorych mala uzitok aj ona.A co sa tyka toho papieru, ktory som podpisal pred vyse 3 rokmi ,uz mi mala uplynut preklzyvka lehota nie?
Mária27
06.06.10,14:35
Ak nemáte dohodnutý dátum splatenia dlhu, dlh je splatný na druhý deň od požiadania. Odvtedy plynie premlčacia lehota. Od podania žaloby na súd lehota neplynie.
Na spoločnú domácnosť prispieva každý podľa svojich možností. Ak si to neriešil vtedy, teraz nemáš právny dôvod.
aldy
06.06.10,16:38
To znamena, ze ju nemozem vypratat z bytu, len koli tomu ze tu ma v byte par eur? Aj ked tu uz nema trvaly pobyt? Ved predsa ja ako vlastnik rozhodujem, kto vstupi do obydlia a kto nie .
veronikasad
06.06.10,16:47
To znamena, ze ju nemozem vypratat z bytu, len koli tomu ze tu ma v byte par eur? Aj ked tu uz nema trvaly pobyt? Ved predsa ja ako vlastnik rozhodujem, kto vstupi do obydlia a kto nie .
mimotemyakosi mi uniklo - nespomínaš, čo bude s vašou dcérou, keď sa tak ponáhľaš s vyprataním "spolubývajúcej" ...
aldy
06.06.10,17:35
dcerka milujem,vzdy sa bude mat dobre,ja jej zabezpecim co potrebuje,ale ja uz nemienim zit v kazdodennom strese a hadkach, to neprospieva ani dcerke ani mne,nemam 20 rokov,popalil som sa uz 2 x...viem ze deti budu trpiet, ale bude trpiet aj ked budeme spolu...ale to je uz moje sukromie a rozpisovat to tu nebudem..
pre Vas zeny chlap bude vzdy na chybe vzdy,ale uvedomte si ze nie kazdy chlap je rovnaky...ale zeny su rozne..
Oliwa
06.06.10,18:10
To znamena, ze ju nemozem vypratat z bytu, len koli tomu ze tu ma v byte par eur? Aj ked tu uz nema trvaly pobyt? Ved predsa ja ako vlastnik rozhodujem, kto vstupi do obydlia a kto nie .

Tak jej tých "pár eur" vráť.
No keďže si na tie okná brala úver, ktorý Tebe banka odmietla dať, keďže už si bol zadĺžený, tak to asi nebude len nejakých pár eur.
Alebo sa mýlim? Čítam len to, čo píšeš. ;)
Nie celkom mimotemy. Má Tvoja /Vaša/ dcérka a dcérka Tvojej priateľky z prvého manž. kam ísť?
Nevyhadzuješ z bytu predsa staré okná, ale ženu s dvoma /zrejme oboma maloletými/ deťmi!!!
A nerozumiem, čo bude mať Tvoja dcérka z trvalého pobytu v Tvojom byte, keď v ňom nemôže bývať...
Alebo sa nebodaj chystáš požiadať o jej zverenie do Tvojej výchovy? Podľa toho, čo píšeš, sa to tak nerysuje.
zk24
06.06.10,18:16
pre Vas zeny chlap bude vzdy na chybe vzdy,ale uvedomte si ze nie kazdy chlap je rovnaky...ale zeny su rozne..

:eek: omg.
aldy
07.06.10,07:13
Myslel som si, ze toto je porada a nie babska diskusia. Cakal som pravne odpovede a nie hlupe otazky.
Na otazky mimo temy neopovedam!
veronikasad
07.06.10,07:53
Myslel som si, ze toto je porada a nie babska diskusia. Cakal som pravne odpovede a nie hlupe otazky.
Na otazky mimo temy neopovedam!
tu si dostal hneď v prvom príspevku ...
Chobot
07.06.10,12:27
Prispevok som zmazal, pretoze som sa nedockal pravnej ani odbornej pomoci.

Na jednej strane ona vyžaduje od teba zaplatiť to, čo investovala do okien. Tak vytiahni aj ty na ňu argument, že tie roky spolubývanie ani raz neprispela na nákaldy domácnosti a požaduj od nej polovicu zálohových platieb za byt, teda aby platila polovicu všetkých nákladov spojených s bývaním. A pekne od mesiaca, kedy sa k tebe nasťahovala.

Možno si uvedomí, že ste si fifty-fifty. Ona u teba bývala skoro zadarmo, akurát za to bývanie ti zaplatila okná.

Alebo ju odignoruj. Ak to bude chcieť vymáhať, bude musieť ona urobiť príslušné kroky, zatiaľ jej požiadavku ignoruj. Ak by aj došlo k súdnemu sporu, tak počas procesu argumentuj tým, že zadarmo bývala (to asi bude bezpredmetné), ale najmä amortizáciou tých okien. Takže ona nebude môcť žiadať tú sumu, čo za okná zaplatila pred rokmi, ale môže nanajvýš žiadať ich súčasnú hodnotu, čo už bude nižšia po niekoľkých rokoch. Nemôže predsa žiadať vyplatiť hodnotu nových okien, ak už nie sú nové!
Mária27
07.06.10,13:20
Ja by som to tak nebrala. Oni viedli spoločnú domácnosť, aj keď neboli manželia. Dokonca mali spolu dieťa. Spoločná domácnosť znamená spoločné hospodárenie, každý podľa možností. Každý súd by jej určite priznal právo bývania a aj bytovú náhradu.

Tí, ktorí žijú v spoločnej domácnosti, majú dokonca právo dediť.
aldy
07.06.10,14:54
Pre CHOBOT : dakujem konecne normalna odpoved ! to vidno ze chlap, ktory uvazuje logicky.
Pre Mariu: nevies co vsetko je medzi nami a ako v skutocnosti je to medzi nami. A co sa tyka spolocneho hospodarenia, tak take nieco neexistuje,len po urcitych rokoch(druh-druzka neexistuje),neviem ci to je v zakone,pretoze ked dvaja spolu ziju asi 10rokov tak je to pravdepodobne spolocne hospodarenie.Ona zila u mna necelych 5 rokov, z toho 4 roky ma trvaly pobyt.A co sa tyka penazi,tak ani socialku ani ine soc.zariadenie nezaujima, kde moja spolubyvajuca byva, preto jej nedali ani haka, jedine ze by som ju prihlasil do podnajmu,to by stat prispieval urcitou sumov byvanie.
A este nieco..urcite ich nevyhodim na ulicu,aj jej pomozem sa odstahovat,len keby chcela odist...co nechce.A jasne ze ma rodicov, tam moze ist.
Xanti
07.06.10,14:57
Aldy :
len aby si s tej "normálnej" odpovede nebol prekvapkaný na súde, že to nie je tak ako si želáš.

A nakoľko si tam mal aj vyjadrenia právnika. No názor právnika sa ti nepáčil, a pošepkám Ti nebol to chlap.
Mária27
07.06.10,15:15
Prispevok som zmazal, pretoze som sa nedockal pravnej ani odbornej pomoci.

Toto je najnovšie zadanie!
Tak za čo chlapovi ďakuje, o čom sa bavíme?
Oliwa
07.06.10,19:29
Toto je najnovšie zadanie!
Tak za čo chlapovi ďakuje, o čom sa bavíme?

No predsa za to, že ako jediný chlap sa pridal v podstate na jeho stranu, resp. nestúpal mu do svedomia. Druhýkrát by si mal vyberať fóra podľa pohlavia, aby sa necítil diskriminovaný. :)
Pre zadávateľa na záver: príspevok z porady vymažeš, ale dieťa zo života nie.