arsia
06.06.10,19:08
Ahojte Poradai, vie mi prosim niekto poradit ako z podlahy odstranit zbytky z lina ? Nieco zazracne a rychle...... Dakujem
220870
06.06.10,20:26
Silný a pracovitý chlapi.Je to fyzicky veľmi namáhavé robil som to x krát ale žiadny zázrak na to nepoznám.Ak máte na mysli zbytky plste ktorá zostala prilepená na poteri tak poriadne namočiť nechať postáť aj dve tri hodiny(v tomto čase to udržiavať neustále vlhké) je dobré namáčať vo vode do ktorej ste predtým dali trochu duvilaxu ,alebo mazľavého mydla.Potom to väčšinou ide veľmi ľahko zoškriabať špachtlou.
arsia
06.06.10,20:37
zial, mozno ta plst by bola lepsia, ale toto lino je ciste a priamo bolo nalepene na betone. Ked sa odstranilo, sem-tam aj s kuskom betonu, ale prevazne ostal na betone taky tuhy, lepkavy zbytok-lepidlo, alebo smola, ktora sa neda odstranit nahrievanim a spachtlou. Aj je to neskutocne pracne, ide to po milimetroch a navyse tam stale ostavaju zbytky. Pojde na to nivelacka, ale podla toho co som sa docitala, treba na nu cisty podklad :-( takze tu hmotu treba dat prec.
220870
06.06.10,21:07
Niveláku sem tam nejaký malý kúsoček nevadí cca 4x4 cm.Na to linoleum neviem poradiť nič len hrubú silu.:mee:
Taserda
07.06.10,15:45
Ten istý problém som riešil,špekuloval som a hľadal riešenia ale nakoniec som to oklepával kúsok po kúsku.V živote to už nechcem robiť,k takej robote by asi mal byľ aj psychológ.
Kazu
07.06.10,15:55
A brúska na betón by sa nedala použiť?
220870
07.06.10,20:46
Brúsku zalepí.
sito
07.06.10,21:02
Poznám, zažil som, skúsil som. Majzel, kladivo, sekať, sekať, sekať... :mee:

;)
milláčikk
07.06.10,21:36
zial, mozno ta plst by bola lepsia, ale toto lino je ciste a priamo bolo nalepene na betone. Ked sa odstranilo, sem-tam aj s kuskom betonu, ale prevazne ostal na betone taky tuhy, lepkavy zbytok-lepidlo, alebo smola, ktora sa neda odstranit nahrievanim a spachtlou. Aj je to neskutocne pracne, ide to po milimetroch a navyse tam stale ostavaju zbytky. Pojde na to nivelacka, ale podla toho co som sa docitala, treba na nu cisty podklad :-( takze tu hmotu treba dat prec.

Keby si dal okolo 1,5 cm nivelačky (neviem čo by to spravilo v € ) nemusel si nič prilepeného osekávať :) .
albiwatt
07.06.10,22:44
Istý majster nám odporúčal nechať dobre držiace lino tak, iba ho čo najviac zdrsniť a poprichytávať cezeň až do podlahy skrutkami s veľkou hlavou bežne používanú laminátovú sieťku. A celé to zabudovať do vrstvy kvalitného flexilepidla. S tým, že na to sa už potom môže bez problémov použiť obvyklý spôsob kladenia podlahy. Nie som na to vôbec odborníčka, no na prvý pohľad to vyzerá oveľa prijateľnejšie, než časovo náročné a prácne osekávanie. A najmä v byte, kde susedia trpezlivosťou a toleranciou príliš neoplývajú. Verím však, že skúsenejší fachmani tento postup dokážu posúdiť na oveľa vyššej úrovni...
Taserda
08.06.10,12:14
Ak by som ja mohol isť s podlahou vysoko tak by som to riešil novým poterom alebo nalepením kamienkov a vyliatím nivelačky na takto vzniknutú plochu.arsia asi nechce ísť s podlahou príliš vysoko,tak ako ja a tu pomohlo iba sekanie.Viac ako sekáč sa mi osvedčila sekera.
Taserda
08.06.10,12:20
Ešte k brúske,dalo by sa to obrúsiť diamantovým kotúčom v flexe alebo otriskávačom ale to všetko by som použil v neobývanom dome,kôli hluku a hlavne prachu.
arsia
15.06.10,16:48
Dakujem za vsetky prispevky. Mame to za sebou, pouzili sme nerezove spachtle na vlastnorucny pohon a nasledne sa podlaha vyrovnavala bruskou. Poznatok je taky, ze ked je velmi kamienkovy beton, diamantovy kotuc dlho nevydrzi a dobre ocisteny beton zo zbytokv lina kotuc zvladne a nezalepi sa. Vsetko sa dalo zvladnut (teda ja som tu podlahu nebrusila :-), teraz pokracujeme asi nivelackou