bohuminman
06.06.10,19:08
ahojte,poradte mi prosim vas dakto akym sposobom mam vysrobovat s vrtacky vrtak ,mam este starsi typ narexky kde sa srobuje klucom na vretene ,naposledy som tam vrtak bez problemov nasadil ale problem nastal vtedy ked som ho chcel vymenit ,vobec nejde povolit to vreteno som zufaly prosim ozvite sa mi niekto ak viete ako to vyriesit ,vopred vrela vdaka.
Stefan2005
06.06.10,17:33
... starsi typ narexky kde sa srobuje klucom na vretene ,naposledy som tam vrtak bez problemov nasadil ...

... ja zvyknem uvolniť hlavicu tým istým kľúčom, ktorým som ju zatiahol - lenže opačným smerom. Čo znamená "naposledy" ? Pred nedávnom alebo pred pár rokmi?
bohuminman
06.06.10,17:40
mno pred 1 dnom ,a hned v ten den som ten vrtak potreboval vymenit za inaksi ale uz nesiel ,takze neviem preco mi to nejde
karol.za
06.06.10,19:35
mno pred 1 dnom ,a hned v ten den som ten vrtak potreboval vymenit za inaksi ale uz nesiel ,takze neviem preco mi to nejde
je možné že vrták sa ti v hlave pretočil a toto poškodenie vrtáku má za následok že hlavu nemôžeš povoliť
riešenie:hrubšiu časť hlavy do zveráku a patentky,alebo hasák ti pomôžu otočiť druhou časťou hlavy a vrták povoliť
s pozdravom karol
:):):):):)
milláčikk
06.06.10,19:41
je možné že vrták sa ti v hlave pretočil a toto poškodenie vrtáku má za následok že hlavu nemôžeš povoliť
riešenie:hrubšiu časť hlavy do zveráku a patentky,alebo hasák ti pomôžu otočiť druhou časťou hlavy a vrták povoliť
s pozdravom karol
:):):):):)

A predtým to prestriekaj silikónovým sprayom.
bohuminman
07.06.10,10:37
a mozem premazat vreteno aj olejom ak nemam silikonovy sprej ?
Stefan2005
07.06.10,11:17
a mozem premazat vreteno aj olejom ak nemam silikonovy sprej ?

môcť môžeš; ale radšej silikon alebo WD-40-tku...
milláčikk
07.06.10,16:30
a mozem premazat vreteno aj olejom ak nemam silikonovy sprej ?
Ale nie ložisko vretena.
V skľúčidle máš pastorkový prevod = samosvorný - ten premaž (na hrdzu kedysi používali brzdovú kvapalinu - má lepšiu zatekavosť.