majosek
06.06.10,22:00
Ahojte,
chcem Vás poprosiť o radu. Ako dať podklad pre mzdárku ohľadne odmeny za krúžkovú činnosť -vzdelávacie poukazy. Niektoré školy to vraj robia hromadne cez tabuľku, máte niekto vzor takej tabuľky? U nás ide o strednú školu, kolegyňa predo mnou to riešila tak, že vždy keď boli priznané odmeny za krúžkovú činnosť vystavila nový platový dekrét a v rámci funkčného platu tam bola uvedená odmena za krúžkovú činnosť-vzdelávacie poukazy. Ja sa domnievam, že to nie je správne, lebo odmena nie je súčasť funkčného platu. Dalo by sa to riešiť tak, že napíšem každému zamestnancovi, papier /to by bol podklad aj pre mzdárku/ v znení:


V súlade s § 20 Zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme, v znení neskorších predpisov, priznávam odmenu za krúžkovú činnosť, ktorá bude vyplatená zo vzdelávacích poukazov, v mesiaci máj 2010:





p. ………………. vo výške ……….€


slovom:


Finančné prostriedky je potrebné zabezpečiť v rámci rozpočtu školy. Priznaná odmena podlieha zdaneniu podľa zákona o dani z príjmu


Tu som sa dočítala, že by sa to malo robiť cez DoVP, ale ja som nastúpila nedávno, neviem, či sa to robilo cez dohody. Má význam, teraz keď je už pomaly koniec školského roka to meniť? Ako to urobiť tak, aby to bolo v ažurite. Môžeme mi o tých poukazoch napísať viac informácií. Vopred ďakujem.