jasmine3
06.06.10,23:05
Dobrý deň
Potrebovala by som dosť delikátnu ale súrnu radu pre môjho otca.
V podniku čo robbí majú ešte odbory pýta sa " že koľko môže byť nástupcov na miesto generálneho riaditeľa , ktorý má zvoleného nástupcu ale ževraj ešte ten jeho nástupca by mal mať nejakých jeho nástupcov z rôznych dôvodov, ktoré sa môžu naplniť pri plnení funkcie, môžte mi prosím poradiť šo najskôr, že koľko môž byť tých nástupcov asi počet alebo či je to vôbec možné... nemôžem sa totižto dopátrať k týmto odborovým podmiennkam alebo akoby som to nazvala alebo prosím podaďťe ked by som mala hladať ak sa jedná o takéto interné náležitosti.
Ďakujem Lucia
Mária27
06.06.10,22:10
Ja tej otázke nerozumiem. To odbory zostavujú poradovník na generálneho riaditeľa?
Ten nástupca pre nástupcu mi pripomenulo, že som raz súhlasila, aby ma napísali ako kandidátku na kandidáta strany - viac nie, lebo sa tam platilo nejaké členské. V odboroch som bývala (ako asi všetci), neskôr aj v ich opozíci (či partnerstve), ale takéto niečo - čo vlastne riešia?
Chobot
07.06.10,06:30
Dobrý deň
Potrebovala by som dosť delikátnu ale súrnu radu pre môjho otca.
V podniku čo robbí majú ešte odbory pýta sa " že koľko môže byť nástupcov na miesto generálneho riaditeľa , ktorý má zvoleného nástupcu ale ževraj ešte ten jeho nástupca by mal mať nejakých jeho nástupcov z rôznych dôvodov, ktoré sa môžu naplniť pri plnení funkcie, môžte mi prosím poradiť šo najskôr, že koľko môž byť tých nástupcov asi počet alebo či je to vôbec možné... nemôžem sa totižto dopátrať k týmto odborovým podmiennkam alebo akoby som to nazvala alebo prosím podaďťe ked by som mala hladať ak sa jedná o takéto interné náležitosti.
Ďakujem Lucia

Odbory majú generálneho riaditeľa? Alebo čo majú odbory spoločné s nástupcom GR?
Laco-monter
07.06.10,06:37
Otázka v téme nebola formulovaná KOMPLEXNE .

Ide asi o to , že odbory majú svojich zástupcov v dozornej rade akciovej spoločnosti, ako volení zástupcovia zamestnancov.:cool:

A tým pádom sa možu podieĺať na závažných rozhodnutiach v konkrétnej a.s.

medzi ktoré patria aj odvolanie a voľba nového GR.

Ale zadať túto tému práve na poradu ?:o

Myslím, že otázka koľko má byť kandidátov na GR nie je riešená žiadnou smernicou ani zákonom.