imelia
07.06.10,06:07
Dobrý deň, potrebovala by som pomôcť s jednou nejasnosťou. V pondelok nastupujem na služobnú cestu. V práci máme pohyblivú pracovnú dobu, ale medzi 8:00 a 14:00 je oficiálny čas, kedy tu musíme byť, ostatné si volíme sami. Ak chcem odísť v tomto čase, musím mať priepustku u šéfa. Nástup na služobnú cestu mám o 10:00 a služobná cesta pokračuje ešte 5 dní. Musím prísť medzi 8:00 a 10:00 ešte do práce alebo dá sa to nejakým zákonom obísť? Niečo ako príprava na SC alebo niečo podobné?? Ďakujem.
ivka70
07.06.10,06:05
To zavisi len od toho ako si to dohodnes vo firme.
Ak vsak mate od 8,00 povinny nastup do prace a tvoja SS trva az od 10,00, mala by si od 8,00 do 10,00 riadne pracovat.
Zlata
20.01.11,10:38
Prosím o vyjadrenie:
Dohodár má v zmluve dohodnuté, že mu budú preplácané cestovné náhrady na pracovné cesty. Miesto výkonu práce je miesto firmy. Chodí do školy v inom meste ako má bydlisko aj ako je sídlo firmy.
Môže mať začiatok pracovnej cesty z miesta školy a ukončenie v mieste bydliska?
Poprípade, musí to byť uvedené v zmluve?
Chobot
20.01.11,12:22
Prosím o vyjadrenie:
Dohodár má v zmluve dohodnuté, že mu budú preplácané cestovné náhrady na pracovné cesty. Miesto výkonu práce je miesto firmy. Chodí do školy v inom meste ako má bydlisko aj ako je sídlo firmy.
Môže mať začiatok pracovnej cesty z miesta školy a ukončenie v mieste bydliska?
Poprípade, musí to byť uvedené v zmluve?

Zamestnávateľ môže určiť začiatok aj koniec pracovnej cesty ako hociktoré miesto alebo mesto. Takže môže mu nariadiť, že PC začína v mieste, kde má školu.

Je tu ale iný problém - pracovná cesta v zmysle zákona o cest. náhradách je akýkoľvek výkon práce mimo miesta výkonu práce. Kde má miesto výkonu práce - teda kde je jeho stále pracovisko? AK je to sídlo firmy, tak sa nejedná o pracovnú cestu, ale o riadny výkon práce. Nemôže mať miesto výkonu práce neurčené a chodiť do práce ako na pracovnú cestu.
Zlata
20.01.11,12:43
Zamestnávateľ môže určiť začiatok aj koniec pracovnej cesty ako hociktoré miesto alebo mesto. Takže môže mu nariadiť, že PC začína v mieste, kde má školu.

Je tu ale iný problém - pracovná cesta v zmysle zákona o cest. náhradách je akýkoľvek výkon práce mimo miesta výkonu práce. Kde má miesto výkonu práce - teda kde je jeho stále pracovisko? AK je to sídlo firmy, tak sa nejedná o pracovnú cestu, ale o riadny výkon práce. Nemôže mať miesto výkonu práce neurčené a chodiť do práce ako na pracovnú cestu.

Super, vďaka!!! Tak som to chápala aj ja.
(Miesto výkonu práce má sídlo firmy a na pracovnú cestu je vysielaný z miesta školy alebo bydliska na uplné iné miesto ako je sídlo firmy)
Chobot
20.01.11,13:00
Super, vďaka!!! Tak som to chápala aj ja.
(Miesto výkonu práce má sídlo firmy a na pracovnú cestu je vysielaný z miesta školy alebo bydliska na uplné iné miesto ako je sídlo firmy)

Tak potom takto je to v poriadku.