klerik
07.06.10,08:22
Dobry den,

9.6.2010 ukoncim bakalarske studium, rozhodnutie o prijati na inzinierske bude az niekedy dalsi mesiac, a zapis mam az v septembri. Chcel by som sa spytat, ci mam nejake povinnosti voci zdravotnej a socialnej poistovni ci uradu prace. Kde sa musim nahlasit a aky doklad ci tlacivo doniest a dokedy. A co sa mozes stat, pokial by som teda nesiel nikam...

Za odpoved vopred dakujem
milláčikk
07.06.10,06:51
Dobry den,

9.6.2010 ukoncim bakalarske studium, rozhodnutie o prijati na inzinierske bude az niekedy dalsi mesiac, a zapis mam az v septembri. Chcel by som sa spytat, ci mam nejake povinnosti voci zdravotnej a socialnej poistovni ci uradu prace. Kde sa musim nahlasit a aky doklad ci tlacivo doniest a dokedy. A co sa mozes stat, pokial by som teda nesiel nikam...

Za odpoved vopred dakujem

Budeš mať voľno:D.
profesional
07.06.10,07:04
Podla zakona sa na teba hladi ako na studenta, ak budes pokracovat dalej.
Ak by si dalej nepokracoval, tvoja lehota na prihlasenie sa na uradoch je to 15.9.
jacekova
07.06.10,07:05
jacekova
07.06.10,07:09
ak budeš pokračovať v štúdiu, si poistencom štátu a nemusíš si nič platiť.

ak ale nebudeš ďalej študovať, tak:
Aké povinnosti má teda vysokoškolský študent po skončení školy?
Do ôsmich dní musí zdravotnej poisťovni oznámiť:


ukončenie vysokoškolského štúdia štátnou skúškou
prerušenie štúdia
nástup na doktorandský študijný program a rovnako jeho ukončenie
nástup do zamestnania
zaradenie do evidencie nezamestnaných na úrade práce

Za koho platí zdravotné poistenie štát ?


za nezamestnaného evidovaného na úrade práce
za denného študenta vysokej školy, ktorý neprekročil štandardnú dĺžku štúdia
za denného doktoranda, ktorý nedosiahol vek 30 rokov, zatiaľ nezískal VŠ vzdelanie 3. stupňa a neprekročil štandardnú dĺžku štúdia
klerik
07.06.10,11:34
Dakujem velmi pekne :-)

A nasiel som este toto:
Treba ale odhlasit poberanie rodinnych pridavkov /soc.poistovna/ /UPSVaR/ a rovnako aj poberanie danovej ulavy u rodica v zamestnani. Na obe miesta sa potom v septembri prinesie potvrdenie, rod. pridavky vyplatia spatne v oktobri, danovu ulavu si dodatocne uplatni rodic v rocnom zuctovani dane. (toto poradil jeden od vas)

Ako je to s tymto? Este raz dakujem