KristinaHodvab
24.10.05,20:04
Potrebujem zamestnať dôchodcu v mojej firme na trvalý pracovný pomer. Aké doklady mi potrebuje predložiť dôchodca v súlade s platnými predpismi. Je potrebné, aby mi predložil výmer o dôchodku alebo stačí potvrdenie o výške poberaného dôchodku z pošty resp. len jeho vyhlásenie že je dôchodca.
Zita4
24.10.05,18:08
Z dôvodu, že si nemôže uplatniť nezdaniteľnú časť dane, v Daňovom vyhlásení musí uviesť, že je starobný dôchodca. Tým pádom za neho neodvádzaš poistné na invalidné poistenie a poistenie v nezamestnanosti.
Denda
24.10.05,19:00
Ešte na doplnenie:

V prípade, že sa stal poberateľom dôchodku v priebehu roka 2005, t.j. nebol ním od 1.1., má nárok na odpočítateľnú položku.:)
iwona
25.10.05,03:45
Potrebujem zamestnať dôchodcu v mojej firme na trvalý pracovný pomer. Aké doklady mi potrebuje predložiť dôchodca v súlade s platnými predpismi. Je potrebné, aby mi predložil výmer o dôchodku alebo stačí potvrdenie o výške poberaného dôchodku z pošty resp. len jeho vyhlásenie že je dôchodca.
Dôchodca musí predložiť výmer o dôchodku, vždy pri valorizácii dôchodku i jeho úpravu, poprípade pri každej zmene potvrdenie z pošty o výške dôchodku.
endrju
25.10.05,07:56
Dôchodca musí predložiť ... vždy pri valorizácii dôchodku i jeho úpravu, poprípade pri každej zmene potvrdenie z pošty o výške dôchodku.
Načo má toto predkladať zamestnávateľovi?
Výška dôchodku je zaujímavá len vtedy, ak si môže uplatniť nezdaniteľnú čiastku. Stačí podľa mňa "riešiť" len pri ročnom zúčtovaní preddavkov dane.
Assea
12.02.07,07:56
Nemám s týmto veľmi skúsenosti - ideme teraz prvý krát zamestnávať dôchodcu - na TPP - na dobu určitú. Pracovná zmluva s ním bude štandardná, ako pri bežnom zamestnancovi? Prosím poraďte.
Tweety
12.02.07,07:57
Nemám s týmto veľmi skúsenosti - ideme teraz prvý krát zamestnávať dôchodcu - na TPP - na dobu určitú. Pracovná zmluva s ním bude štandardná, ako pri bežnom zamestnancovi? Prosím poraďte.
Áno, štandardná.