Rubrika
07.06.10,11:45
Robím konsol.balík za rozpočtovú organizáciu,patriacu pod samosprávny kraj. V tabuľke č. 15.1 - ODVODY A TRANSFERY som vyplnila "zostatok k 312.12.2008", no k 31.12.2009 mi červeným svieti suma pi účtoch 351 a 355 a vypisuje mi chybu "Chyba v kontrole na súvahu". Keď som sa pozrela na súvahu - tabuľku 3b - PASÍVA, tak tam mám zadané tie isté sumy v bežnom účtovnom období a v sivom políčku mám tiež červeným písmom uvedené tie isté sumy ako v tabuľke 15.1 - ODVODY A TRANSFERY ako chyba. Nerozumiem tomu. V SÚVAHE - PASÍVA v bežnom účtovnom období nemajú byť pri účtoch 351 a 355 uvedené sumy? Alebo kde mám chybu?
gabca888
07.06.10,10:10
Nemôžete mať chybu niekde inde? Myslím tým či sa to neviaže na niektoré iné tabuľky, lebo aj ja mám v 15.1ke vyplnenú 351ku a 355ku a nevypisuje mi tam chyby. Sumy sedia na Pasíva.
Aj ja som sa s tými tabuľkami dosť natrápila, ale niekedy stačilo doplniť sumu do iného hárku a chyba už nebola.
Ja by som radila - vyplňte si najprv všetko až potom kontrolujte chyby. Najprv som tam mala "červené more" a postupne sa to strácalo.
Pevné nervy prajem :)
Rubrika
07.06.10,10:15
Mám vyplnené všetky hárky, ktoré mám mať vyplnené. Ktoré tabuľky súvisia s účtami 351 a 355? Už v tom mám guláš.
A ešte mi v úvode kde sa vyplňujú údaje o organizácii v sivom poli pod "iné kontroly" vypisuje "neúplná definícia súčastí KB".
susann2
07.06.10,10:38
Mám vyplnené všetky hárky, ktoré mám mať vyplnené. Ktoré tabuľky súvisia s účtami 351 a 355? Už v tom mám guláš.
A ešte mi v úvode kde sa vyplňujú údaje o organizácii v sivom poli pod "iné kontroly" vypisuje "neúplná definícia súčastí KB".
Zostatky účtov k 31.12.2009 351,355, tabulky 15.1. naväzujú na tabulku 9 Pohľadávky a záväzky, treba v nej vyplniť prvú tabulku transferov. Aj zostatok účtu 342 v tabulke 15.3 naväzuje na tabulku 9 - krátkodobé záväzky. Tam sa uvádza, že je to záväzok voči MFSR IČO 00151742.

Čo sa týka tých neúplných súčastí KB, pozri si druhý list Konsolidkovaný celok, či ho máš vyplnený a svieti slovo "správne" zeleným. Pozri aj úvod, či máš všetko vyplnené, pri zozname zostáv musí byť zakliknuté "áno" alebo "nie", tak aby to svietilo pre zmenu modrým "správne".
Rubrika
07.06.10,11:42
"Zostatky účtov k 31.12.2009 351 (http://www.porada.sk/t59485-351-pohladavky-v-ramci-konsolidovaneho-celku.html),355, tabulky 15.1. naväzujú na tabulku 9 Pohľadávky a záväzky, treba v nej vyplniť prvú tabulku transferov."

Aha. Začala som vyplňovať túto tabuľku, ale keď som zadala voči komu je záväzok, tak mi hore vypísalo - chyba na súvahu. Tak som to vymazala.
No teraz keď som vpísala aj sumy, tak je to v dobre. Och bože! :o


"Aj zostatok účtu 342 (http://www.porada.sk/t59481-342-ostatne-priame-dane.html) v tabulke 15.3 naväzuje na tabulku 9 - krátkodobé záväzky. Tam sa uvádza, že je to záväzok voči MFSR IČO 00151742."

A toto je síce uvedené v tabuľke 15.3 - MFSR, no nevedela som kam zaradiť záväzok z daní. Ďakujem.

"Konsolidačný celok" mám vyplnený v prvom riadku. No a v druhom riadku, ktorý je prázdny, mám na konci napísané "povinné polia".
Rubrika
07.06.10,11:51
"Konsolidačný celok" mi v sivom poli pod "inými kontrolami" svieti "správne" a vedľa svieti "povinné pole".

V úvode mám v riadku "druh vlastníctva" - územná samopsráva
Mysoím, že to je dobre.
susann2
07.06.10,18:38
"Konsolidačný celok" mi v sivom poli pod "inými kontrolami" svieti "správne" a vedľa svieti "povinné pole".
V úvode mám v riadku "druh vlastníctva" - územná samospráva
Mysoím, že to je dobre.
Ano územná samospráva je dobre, ale musia byť vyplnené všetky bunky, okrem podielu na hlasovacích právach a konsolidovaný podiel, v bunke pred nimi sa uvádza 100 % podiel. Hlavne pozri dátumy, ak nie sú dobre vyplnené, tak svieti červeným to povinné pole. Červený nápis musí odvšadial zmiznúť.
Rubrika
18.06.10,15:56
Už viem kde som mala chybu v tých "povinných poliach".
V úvode preto,lebo som na konci celého hárku nemala vyplnené: kto vypĺňa KB a dátum.
V konsolidovanom celku preto,lebo keď som vpisovala do druhého riadku,mazala som údaje medzerníkom,nie šípkou vpravo hore.Pani,ktorá mi kontrolovala KB vravela,že program si to zapamätal,že tam čosi musí byť keďže v tom riadku bol "pohyb" medzerníkom.Tak mi ten riadok vymazala.
Vivi
21.06.10,06:57
dobry den,
chcela by som sa spytat - po vyplneni sa konsolidacny balik zasiela kam?na danovy urad?ci cez internet na ministerstvo?
susann2
21.06.10,08:10
dobry den,
chcela by som sa spytat - po vyplneni sa konsolidacny balik zasiela kam?na danovy urad?ci cez internet na ministerstvo?
Zriaďovateľovi. Ten na základe toho urobí konsolidovanú účtovnú závierku a odovzdá ju na DÚ.
blasterik
21.06.10,08:34
A čo ak si spravíme konsolidáciu so zriaďovateom aj bez balíka? Ak nemáme veľa vzájomných transakcií? Musí sa vyplniť balík aj tak?
susann2
21.06.10,08:54
A čo ak si spravíme konsolidáciu so zriaďovateom aj bez balíka? Ak nemáme veľa vzájomných transakcií? Musí sa vyplniť balík aj tak?
Verejná správa tento rok nemusí vypĺňať konsolidačný balík, všetko je na zriaďovateľovi, akou formou bude žiadať od svojich dcérskych organizácii potrebné údaje. Z konsolidačného balíka sa dá napr. použiť len prvý a posledný list, identifakačné údaje a vzájomné transakcie.
Vivi
21.06.10,09:14
Zriaďovateľovi. Ten na základe toho urobí konsolidovanú účtovnú závierku a odovzdá ju na DÚ.

my sme zriadovatel - cize konsolidacny balik predkladam na DU tak isto,ako kvartalne vykazy?
susann2
21.06.10,09:54
my sme zriadovatel - cize konsolidacny balik predkladam na DU tak isto,ako kvartalne vykazy?
Áno, prostredníctvom výstupov AZUV. Komu sa to nedá urobiť cez účtovné výkazy, može požiadať DÚ o tento program AZUV na ručné nahratie údajov.
Vivi
21.06.10,10:04
co je to AZUV?
mne to nic nehovori (mozno vyzeram ako teliatko,ale radsej sa spytam:) ) - ja robim v uct.systeme Urbis, kvartalne vykazy posielam ako dbf mailom na danovy urad,zatial to tak postacovalo.
Urbis mi urobi konsolidovanu suvahu aj vykaz ZaS - staci poslat toto,alebo musim vyplnat aj ten konsolidacny balik v exceli,co je na stranke ministerstva financii?
susann2
21.06.10,10:40
co je to AZUV?
mne to nic nehovori (mozno vyzeram ako teliatko,ale radsej sa spytam:) ) - ja robim v uct.systeme Urbis, kvartalne vykazy posielam ako dbf mailom na danovy urad,zatial to tak postacovalo.
Urbis mi urobi konsolidovanu suvahu aj vykaz ZaS - staci poslat toto,alebo musim vyplnat aj ten konsolidacny balik v exceli,co je na stranke ministerstva financii?
Konsolidovaná závierka sa zasiela tým istým spôsobom ako štvrťročné výkazy. V programe Ives sa exportujú pod názvom AZUV, to len na vysvetlenie. KB netreba vypisovať v exceli, ale nie je to na škodu. Ja som ho vyplnila, aj keď som nemusela, pre určité pochopenie súvislotí je dobré si to vyskúšať.
judita1971
21.06.10,18:30
Konsolidovaná závierka sa zasiela tým istým spôsobom ako štvrťročné výkazy. V programe Ives sa exportujú pod názvom AZUV, to len na vysvetlenie. KB netreba vypisovať v exceli, ale nie je to na škodu. Ja som ho vyplnila, aj keď som nemusela, pre určité pochopenie súvislotí je dobré si to vyskúšať.

ani u mňa zriaďovateľ /som ZŠ zriadená obcou / nevyžadoval vyplnenie konsolidačného balíka, ale vyplnila som ho, aby som sa dostala do obrazu konsolidácie, a aby som si vyskúšala čo ma čaká na budúci rok určite. Po vyplnení všetkých tých tabuliek som si napr. v tomto roku už upravila analytiku v 5 PT a 6 PT, aby som mala podklad pre konsolidáciu za rok 2010.
svecova
25.06.10,06:54
ktoré náklady a výnosy uvadzate do harku - naklady a vynosy suhrnny celok?
susann2
25.06.10,10:30
ktoré náklady a výnosy uvadzate do harku - naklady a vynosy suhrnny celok?
V RO sú to účty 588, 691,692 a ostatné vzájomné finančné vzťahy, netýka sa to prostriedkov zo ŠR. U zriaďovateľa je to na opačných účtoch.
Rubrika
25.06.10,10:38
Aj účet 589
susann2
25.06.10,11:38
Aj účet 589
Áno, predpis odvodu budúcich príjmov bolo treba nahlásiť zriaďovateľovi, aby to aj on zaúčtoval.