angelina1116
07.06.10,12:56
Dobrý deň. Mám taký problém, že pracujem pre spoločnosť cez agentúru ale rád by som sa priamo zamestnal pod firmu, dnes som bola na pohovore a tam mi povedali, že mi nedávajú šance, lebo spoločnosť a agentúra ma vnútorne zmluvy, kde sa dohodli nebrať ľudí z agentúry skor ako po pol roku výpovede a to platí aj naopak. Je to možné, aby nás takto diskriminovali? Však sa už dávnejšie rozprávalo o tom, že to už neplatí, že majú medzi sebou zmluvy, prosím pomôžte mi. Ďakujem
Indeed
28.02.11,07:14
Je žalostné a veľmi smutné,že na Slovensku platí takýto nenormálny stav.

Veď ak človek ide na pracovný pohovor do firmy ,ktorý prebieha v slovenskom jazyku,predsa nepotrebuje aby ho doporučila nejaká agentura,či nedajbože aby sa dokonca musel zamestnať pod agenturou.

Treba v tom vidieť snahu agentur zrábať na zamestnavaní pracovníkov, čo má v poslednom dosledku najviac negatívny vplyv na konkretneho zamestnanca,pretože zákonite musí isť pracovať za nižšiu mzdu, mzdu zníženú o čiastku,ktorá pripadne agenture za takéto fiktívné "sprostredkovanie" práce.

Riešenie by som videl v sprísnení podmienok na založenie pracovnej agentúry, napr. aby sa činnosť sprostredkovania práce stala koncesovanou živnosťou,
a tým pádom by bol počet pracovných agentúr regulovaný.