lasova69
07.06.10,13:47
Zaujímalo by ma, v akej platovej triede podľa zákona 317/2009 má byť zaradený učiteľ náboženskej výchovy v špeciálnej základnej škole, ak má kanonícku misiu a ukončené VŠ vzdelanie pedagogickej spôsobilosti na vyučovanie NV na základných a stredných školách.
pe.pe
07.06.10,14:57
Zaujímalo by ma, v akej platovej triede podľa zákona 317/2009 má byť zaradený učiteľ náboženskej výchovy v špeciálnej základnej škole, ak má kanonícku misiu a ukončené VŠ vzdelanie pedagogickej spôsobilosti na vyučovanie NV na základných a stredných školách.

Ahoj,

poskytla si málo informácií pre odpoveď. V podstate môže byť zaradený od 9. až po 12. triedu :)
1. vyštudoval učiteľstvo NV alebo vedecký odbor a dorobil si ped. minimum? ak si DPŠ dorábal, akým spôsobom? (to by ho mohlo posunúť do vyššej triedy)
2. koľko rokov praxe má? (môže byť začínajúci v 9. PT ale aj vo vyššej PT)
3. mal, či nemal 1. kvalifikačnú skúšku, či jej náhradu?
4. nemá náhodou titul ThLic.?
5. má ped. spôsobilosť aj pre špeciálne školy?

toto všetko môže jeho zaradenie ovplyvniť...
lasova69
08.06.10,06:59
má ukončené len to vzdelanie, ktoré som hore uviedla, nemá rozširujúce, ani kvalifikačné. Mňa len zaujíma či potrebuje špeciálnu pedagogiku na to aby bola kvalifikovaná na špeciálnej škole, alebo jej stačí len VŠ štúdium NV a už sa považuje za kvalifikovanú?
lasova69
08.06.10,07:06
nemá žiadne iné formy rozširujúceho vzdelania, má VŠ vzdelane, ktoré som už uviedla. Ja sa pýtam, či potrebuje špeciálnu pedagogiku aby bola kvalifikovaná, alebo sa považuje už za kvalifikovanú so svojím vzdelaním - VŠ vzdelanie pedagogickej spôsobilosti na vyučovanie NV na základných a stredných školách. Momentálne je zaradená do 9 PT
pe.pe
08.06.10,09:37
nemá žiadne iné formy rozširujúceho vzdelania, má VŠ vzdelane, ktoré som už uviedla. Ja sa pýtam, či potrebuje špeciálnu pedagogiku aby bola kvalifikovaná, alebo sa považuje už za kvalifikovanú so svojím vzdelaním - VŠ vzdelanie pedagogickej spôsobilosti na vyučovanie NV na základných a stredných školách. Momentálne je zaradená do 9 PT

Myslím, že potrebuje špeciálnopedagogickú spôsobilosť bez ohľadu na to, aký predmet vyučuje.

...trochu mätúco znie "VŠ vzdelanie pedagogickej spôsobilosti na vyučovanie NV", preto som sa pýtal na podrobnosti.
pe.pe
08.06.10,19:38
Ktokoľvek, kto vyučuje v ŠZŠ, aby bol kvalifikovaný, musí mať špeciálno-pedagogické vzdelanie.

Menovaná zamestnankyňa má odbornú spôsobilosť na vyučovanie náboženstva, ale nemá pedagogickú spôsobilosť na vyučovanie v ŠZŠ.

Pedagogický zamestnanec je povinný začať vzdelávanie na získanie pedagogickej spôsobilosti podľa § 8 ods. 1 písm. a) najneskôr do dvoch rokov od vzniku prvého pracovného pomeru pedagogického zamestnanca v príslušnom druhu a type školy alebo školského zariadenia a najneskôr do štyroch rokov pracovného pomeru je povinný ho ukončiť v súlade s § 8 ods. 2.

Ak neuplynuli viac ako 2 roky od jej 1. nástupu do zamestnania v príslušnom druhu a type školy, je podľa zákona považovaná za kvalifikovanú .

Ak do dvoch rokov nenastúpi študovať , vtedy by ste ju mali považovať za nekvalifikovanú .

Pokiaľ ide o špeciálnopedagogickú spôsobilosť, ide o §8 ods.1 písm. b) a PZ musí začať vzdelávanie do štyroch rokov a do siedmich ho ukončiť.
zdenka131
08.06.10,19:55
Ktokoľvek, kto vyučuje v ŠZŠ, aby bol kvalifikovaný, musí mať špeciálno-pedagogické vzdelanie.

Menovaná zamestnankyňa má odbornú spôsobilosť na vyučovanie náboženstva, ale nemá špeciálnopedagogickú spôsobilosť na vyučovanie v ŠZŠ.

Podľa § 60 ods. 2 zákona o POZ je pedagogický zamestnanec povinný začať vzdelávanie na získanie špeciálno-pedagogickej spôsobilosti podľa § 8 ods. 1 písm. b) najneskôr do štyroch rokov od vzniku prvého pracovného pomeru pedagogického zamestnanca alebo od začiatku výkonu pedagogickej činnosti, ktorá si vyžaduje špeciálnu pedagogiku, v príslušnom druhu a type školy alebo školského zariadenia, a najneskôr do siedmich rokov pracovného pomeru je povinný ho ukončiť v súlade s § 8 ods. 3.

Ak neuplynuli viac ako 4 roky od jej 1. nástupu do zamestnania v príslušnom druhu a type školy, je podľa zákona považovaná za kvalifikovanú .

Ak do štyroch rokov nenastúpi študovať , vtedy by ste ju mali považovať za nekvalifikovanú .
zdenka131
08.06.10,19:57
Pokiaľ ide o špeciálnopedagogickú spôsobilosť, ide o §8 ods.1 písm. b) a PZ musí začať vzdelávanie do štyroch rokov a do siedmich ho ukončiť.
Peťo , ďakujem za upozornenie, opravila som príspevok.