Eva99
25.10.05,06:42
Hneď na začiatok neviem, či som dobre zaradila, ale tu hádam nič nepokazím... Nemáte niekto náhodou vzor nejakej košele na pokladničný blok? Alebo ako to riešite Vy, keď chcete mať podložené, kto nákup objednal, kto ho uskutočnil a aby bolo jasné, že s preplatením súhlasí šéf?
sway
25.10.05,05:23
Hneď na začiatok neviem, či som dobre zaradila, ale tu hádam nič nepokazím... Nemáte niekto náhodou vzor nejakej košele na pokladničný blok? Alebo ako to riešite Vy, keď chcete mať podložené, kto nákup objednal, kto ho uskutočnil a aby bolo jasné, že s preplatením súhlasí šéf?
Moja prax: robím v OMEGE a pri kontrolovaní DPH si vytláčam klasické výdavkové PD,( pricvakávam ich ku každému bločku), tie podpisuje šéf každej firmy (súhlas z nákupom - schválil), o objednaní tam nič nie je, uvádzajú sa tam predkontácie. Tlačím ich priamo zo SW, tak žiadne vypisovanie.
Toto mi pripadá až moc informácií k výdavku, ale záleží od firmy.(prípadne smernice) :confused:
Eva99
25.10.05,05:33
Moja prax: robím v OMEGE a pri kontrolovaní DPH si vytláčam klasické výdavkové PD,( pricvakávam ich ku každému bločku), tie podpisuje šéf každej firmy (súhlas z nákupom - schválil), o objednaní tam nič nie je, uvádzajú sa tam predkontácie. Tlačím ich priamo zo SW, tak žiadne vypisovanie.
Toto mi pripadá až moc informácií k výdavku, ale záleží od firmy.(prípadne smernice) :confused:
Neboj, ja som si to nevymyslela...:o Šéf mi to vysvetlil asi takto: máme halu, na hale je veľa zamestnancov a niekoľko vedúcich (výroby, smeny, ...) Keď zamestnanec kúpi napr. šróby a chce preplatiť blok, musím mať niekde podpísané, že o tom vie a schválil tento nákup vedúci (a ktorý...), potom že o tom vie a tiež to schvaľuje šéf a až potom mu to môžem preplatiť... Viem, zdĺhavé, ale keď to musí byť... :( Nenapadá Vás, ako to vyriešiť?
sway
25.10.05,05:40
Tak ostáva jediné: vyrobiť si tlačivo (vytlačiť ho 10000x), kde všetko čo treba uvedieš, dať niekde na viditeľné miesto, spraviť prípis pre zamestnancov ako postupovať pri nákupe a potom preplácať len doklady spojené s takýmto odobreným tlačivom. A to už dávať do účtovníctva. Budeš mať viac papierov, ale inak sa to pri takejto činnosti ustriehnúť nedá.
eko
25.10.05,06:02
My sme síce väčšia firma (90 zamestnancov), ale u nás to funguje tak, že pri nákupe dávajú jednotlivý vedúci strediska tzv. "požiadavky na nákup", ktoré schváli riaditeľ a následne nákupca vystaví objednávku a tovar objedná. Keď príde fa, spraví sa príjemka a objednávka s požiadavkou sa priloží. Faktúru likviduje riaditeľ (aspoň nekričí, že sa objednalo niečo, o čom nevie...)
Potom pri výdaji tovaru vedúci strediska podpíše výdajku, že tovar zobral.
Eva99
25.10.05,06:13
Tak ostáva jediné: vyrobiť si tlačivo (vytlačiť ho 10000x), kde všetko čo treba uvedieš, dať niekde na viditeľné miesto, spraviť prípis pre zamestnancov ako postupovať pri nákupe a potom preplácať len doklady spojené s takýmto odobreným tlačivom. A to už dávať do účtovníctva. Budeš mať viac papierov, ale inak sa to pri takejto činnosti ustriehnúť nedá.
Práve také tlačivo sa snažím zohnať... :D Veď keď nič, niečo vyrobím, ale ak by sa našiel niekto, kto na podobnom systéme funguje...:o
Eva99
25.10.05,08:45
Nikto nič? :( Alebo poraďte iný spôsob, ako to ustriehnuť s tým, aby som to mala aj neskôr vydokladované...
fličo
25.10.05,09:13
Ak ti bude takéto niečo vyhovovať
Eva99
25.10.05,10:06
Ak ti bude takéto niečo vyhovovať
Ďakujem krásne!!! :)