Allicia222
07.06.10,20:16
Dobrý deň.
Chcela by som Vás poprosiť o radu.
Vo svojej bakalárskej práci som rozoberala aj akreditované programy kontinuálneho vzdelávania. Oponentka mi dala otázku:
1. V súvislosti s predloženými návrhmi (s. 62), kde sa píše „Riešenie vidím vo využití akreditovaných programov kontinuálneho vzdelávania.“, teoreticky vysvetlite, aká je návratnosť finančných prostriedkov investovaných do vzdelávania učiteľov? Svoje tvrdenie podložte faktami a zhodnoťte.

Dlho som rozmýšľala nad odpoveďou. Napadlo ma, že vypočítam, ako dlho bude trvať, aby sa náklady na kontinuálne vzdelávanie, ktoré hradí zamestnanec, vyrovnali príplatku k jeho mzde. Myslíte, že je to správne?

A chcela by som sa aj opýtať: v zákone sa píše, že za každých 30 bodov, maximálne za 60 je 6% príplatok podľa platovej triedy a stupňa. Chápem teda správne, že za 60 bodov má 12 % príplatok? Ďakujem.
Allicia222
08.06.10,12:32
Vážne mi nevie nikto poradiť? :(
Vebi34
14.06.10,13:38
Vážne mi nevie nikto poradiť? :(
Hm, tvojím spôsobom by som končila celý výpočet. Najskôr by som vyrátala počet hodín vzdelávania alebo školenia, ktorým by som fiktívne priradila hodinovú mzdu. Opierala by som sa o hodinovú mzdu bez príplatkov (osobného, odmien a pod.), potom by som zarátala náklady na cestovné a materiálne zabezpečenie vzdelávania- napr.pero:-). Všetky sumy by som zrátala a vydelila navýšením mesačnej mzdy.Tak by si mala výpočet v mesiacoch.Ale na záver by som si neodpustila poznámku, že akékoľvek nové poznatky v pedagogickej oblasti, ktoré sú nápomocné pri rozvoji akýchkoľvek kompetencií žiaka sú na nezaplatenie.Nový školský zákon motivuje pedagógov v rozvoji svojich pedagogických zručností nie len na základe presvedčenia, ale aj finančným ohodnotením. Školenia a certifikáty tu boli vždy, ale finančné investície zo strany školených pedagógov sa nikdy nevracali späť, čo nový školský zákon napravil. Držím palce.