krajna
07.06.10,20:31
Chcem Vás poprosiť o radu. Od roku 2006 som na materskej dovolenke s dvoma deťmi. Keďže druhé dieťa bude mať tri roky, chcela som sa vrátiť do práce, no bolo mi povedané, že nemajú voľné miesto (čiže mi dajú výpoveď so šesťmesačným odstupným) Odstupné mi však chcú počítať zo základného platu, ktorý som mala pred nástupom na MD. Chcem podotknúť, že môj základný plat bol 13000 a za plnenie plánu som mohla dostať ešte 60% zo základného platu (patrila som k zamestnancom, ktorí plán väčšinou plnili). Teraz mi bolo povedané, že nakoľko nevedia ako by som v súčasnej dobe plnila plán, budú vychádzať zo sumy 430 EUR. (Nemal by sa brať do úvahy ako predpokladaný príjem priemerný plat zamestnancov na mojej pracovnej pozícii?)
Čo môžem spraviť v prípade, že budú zle postupovať?
Ďakujem za odpoveď
tuta
07.06.10,18:39
V Tvojom prípade je potrebné vychádzať z pravdepodobného zárobku.
Bližšie viď:
http://www.enoviny.sk/?sekcia=3&uroven=2&obsah=4&cid=15912
Chobot
07.06.10,20:50
Chcem Vás poprosiť o radu. Od roku 2006 som na materskej dovolenke s dvoma deťmi. Keďže druhé dieťa bude mať tri roky, chcela som sa vrátiť do práce, no bolo mi povedané, že nemajú voľné miesto (čiže mi dajú výpoveď so šesťmesačným odstupným) Odstupné mi však chcú počítať zo základného platu, ktorý som mala pred nástupom na MD. Chcem podotknúť, že môj základný plat bol 13000 a za plnenie plánu som mohla dostať ešte 60% zo základného platu (patrila som k zamestnancom, ktorí plán väčšinou plnili). Teraz mi bolo povedané, že nakoľko nevedia ako by som v súčasnej dobe plnila plán, budú vychádzať zo sumy 430 EUR. (Nemal by sa brať do úvahy ako predpokladaný príjem priemerný plat zamestnancov na mojej pracovnej pozícii?)
Čo môžem spraviť v prípade, že budú zle postupovať?
Ďakujem za odpoveď

Ako už bolo povedané, u teba sa bude vychádzať z pravdepodobného zárobku. A pravdepodobným zárobkom je ten základný plat dohodnutý v zmluve.

Ak chceš viac názorov, môžeš sa písomne (e-mailom) obrátiť na najbližší inšpektorát práce, v podstate zadáš rovnakú otázku a budeš vedieť ich názor. Ak bude odlišný, tak sa môžeš potom s konkrétnym podnetom obrátiť na nich a prípadne žiadať doplatenie odstupného súdnou cestou. IP ti ale nezabezpečí, že ti vyplatia odstupné v inej výške.