heka71
08.06.10,06:25
Dobry den,chcela by som sa opytat ,manzel je nuteny prerusit zivnost z dovodu nedostatku prace,ale nema zaplatene odvody za jeden rok,ci sa da prerusit a zaplatil by po preruseni .Dakujem
KEJKA
08.06.10,04:49
preruší a SP sa k tomu vyjadrí. Podľa mňa to budú vymáhať, resp. sa mu budú kumulovať sankcie.
Xanti
08.06.10,05:07
A pozor na neplatenie, aby sa nestalo že SP podstúpi pohľadávku tretej strane a tvoj manžel nebude mať nárok minimálne 10 rokov na žiadne dávky. Teda ani PN ani prípadný dôchodok. Proste nič. Treba vyrovnať čo najskôr pozdlžnosti.
Zita5
08.06.10,05:22
A pozor na neplatenie, aby sa nestalo že SP podstúpi pohľadávku tretej strane a tvoj manžel nebude mať nárok minimálne 10 rokov na žiadne dávky. Teda ani PN ani prípadný dôchodok. Proste nič. Treba vyrovnať čo najskôr pozdlžnosti.

Xanti , môžeš mi toto Tvoje tvrdenie podložiť paragrafom. Potom čo s peniazmi , ktoré zaplatí do fondov ,aj keď oneskorene,ale predsa?Však fyzicky sú v Sociálnej poisťovni .Ide najmä o ten dôchodok .

Ďakujem .;)
Xanti
08.06.10,05:27
Xanti , môžeš mi toto Tvoje tvrdenie podložiť paragrafom. Potom čo s peniazmi , ktoré zaplatí do fondov ,aj keď oneskorene,ale predsa?Však fyzicky sú v Sociálnej poisťovni .Ide najmä o ten dôchodok .

Ďakujem .;)
Pohľadám ak budem mať čas. Túto informáciu som zachytila v tv nakoľko sa tam sťažovali práve bývalí živnostníci, ktorí mali zdravotné problémy ale nemali nárok na dávky PN.

Tým dôchodkom som myslela skôr invalidný dôchodok lebo pri jeho vyplácaní musia byť splnené tiež určité podmienky ( počet odpracovaných rokov ) starší majú, mladší nie.

A tiež tam uvádzali, že po odkúpení pohľadávky treťou stranou od SP za minimum peňazí, tie už do fondov v SP nejdú a ostanú tretej strane.
Zita5
08.06.10,05:30
Pohľadám ak budem mať čas. Túto informáciu som zachytila v tv nakoľko sa tam sťažovali práve bývalí živnostníci, ktorí mali zdravotné problémy ale nemali nárok na dávky PN.

Tým dôchodkom som myslela skôr invalidný dôchodok lebo pri jeho vyplácaní musia byť splnené tiež určité podmienky ( počet odpracovaných rokov ) starší majú, mladší nie.

A tiež tam uvádzali, že po odkúpení pohľadávky treťou stranou od SP za minimum peňazí, tie už do fondov v SP nejdú a ostanú tretej strane.

To PN mi je jasné , ak neplatí nemá nárok . Len ma zarazil ten dôchodok .:)
Xanti
08.06.10,05:32
To PN mi je jasné , ak neplatí nemá nárok . Len ma zarazil ten dôchodok .:)
Myslela, som PN ak je aj zamestnanec totiž, že má platené odvody. Proste tak som pochopila z toho tv príspevku. Proste 10 rokov nemá nárok na nič. Potom ak má všetko platené tak už áno.
A ked nebudem mať nárok pre dlžoby nevymožiteľné na PN tak ani na ID. Logicky, ani na materskú ...