tinkas
08.06.10,07:39
prosím Vás ak ešte v roku 2009 zamestnanec spôsobil škodu a len teraz sa to len rieši cez poisťovnu (teda az teraz si zamestnanec nahlasil škodu spôsobenú pri výkone povolania), tz, ze poistné plnennie vyplatí poisťovňa v roku 2010 ako to uvieš v JU? dat to do prevádzkovej rézie - POVZ alebo ako? vôbec s tým neviem pohnút..mám takých prípadov viac, pretože az teraz sa riešia staré nehody...dakujem
rodina1
08.06.10,06:11
prosím Vás ak ešte v roku 2009 zamestnanec spôsobil škodu a len teraz sa to len rieši cez poisťovnu (teda az teraz si zamestnanec nahlasil škodu spôsobenú pri výkone povolania), tz, ze poistné plnennie vyplatí poisťovňa v roku 2010 ako to uvieš v JU? dat to do prevádzkovej rézie - POVZ alebo ako? vôbec s tým neviem pohnút..mám takých prípadov viac, pretože az teraz sa riešia staré nehody...dakujem

Ak vám poisťovňa vyplatí poistné plnenie v roku 2010, aj napriek tomu, že škoda bola spôsobená v roku 2009, bude to POZD - v členení iný príjem. Nie prevádzková réžia, to je VOZD.
tinkas
08.06.10,07:30
Ďakujem rodina1..ty si moja dosť častá záchrana...:D
maska2
17.06.10,06:19
Ahojte všetci čo mi budete vedieť poradiť. Stala sa nám taká vec, že na firemnom aute je poškodené sklo. Ideme cez poiťovňu pána , ktorý to spôsobil.Keďže som sa s tým nestretla ,tak Vás prosím o radu ,ako to správne zaúčtovať. Máme vystavenú fa od dodávateľa opravy skla. Rozúčtujem do réžie + DPH.Sme mes.plátci +JÚ.Plnenie od poisťovne -spoluúčasť vrátenie dám ako POZD- iné. Od poisťovni žiadame úhradu fa za sklo na účet dodávateľskej firmy. Ona im pošle alikvótnu časť , teda bez našej spoluúčasti a DPH.A ja mám túto ich úhradu zaevidovať cez ID ako výdaj - VOZD??? je to vlastne čiast.úhrda ich fa. A DPH už neriešim? Díky Andrea.
ewita888
17.06.10,07:04
cez ID si sprav čiastočnú úhradu došlej faktúry, /plnenie poisťovne dodávateľovi/, inak by si to mala mať dobre. K tomu ID si prilož doklad od poisťovne, kde oznamujú, že to dodávateľovi plnia.
maska2
17.06.10,07:21
Ďakujem za odpoveď , takže ID ale bude VOZD? Andrea
ewita888
17.06.10,07:24
jasné, ako pri klasickej úhrade.. treba to predsa dostať do nákladov aj do likvidácie faktúry /čiastočnej/..
maska2
17.06.10,07:32
Ďakujem len som sa potrebovala uistiť:)