pepe_zv
08.06.10,09:40
Vazeni poradaci, kratka otazka na Vas co mate nejake skusenosti.
Jedna sa o fy. co ma 50 zakaznikov ktorym sa pravidelne mesacne fakturuje ciastky kazdy mesiac 10E. Je to sprava serverovej farmy/siete kde sa za kazde PC plati 10E.

Jedna sa o sro ktora NIE je platcom DPH. Mesacne faktury vystavene 50-60ks po 10E, prijate na pocet je tak 10-20ks, plus blocky za benzin atd.

Za kolko(suma) je realne mozne viest uctovnictvo ak fa. vytlacim a spolu s blockami zanesiem uctovnicke. Plus dostane zoznam v xls komplet pohybov na ucte s datumom, sumou a zoznam vsetkych vystavenych fa. tiez v xls.

O nic ine sa nechcem starat, cize ucto by mala viest celu agendu ale fa. si robim ja - nic viac nic menej. Ide hlavne ako postupovat nakolko fa. su na male sumy a ked to zoberiem ze napr. 1 polozka = 1E je to 10% z celkovej ciastky co sa mi zda dost vela.

Je to o jednej osobe, ziadne mzdy. Vyplatenie zisku na konci roka... Zober to tak ze prijem mesacne je max. do 600E a vydaje dodavatelom su okolo 350E. Neratam bezin ktory je 50E kazdy tyzden. Je to hobby ktore trocha narastlo...nezaraba dost na to aby zivilo jedneho cloveka ale ked mi zostane 200E potesi...ale ak to ma byt iba na konci iba 100E fakt rozmyslam ze to zabalim a budem mat cez vikend aspon pokoj... :)

Je to popri zamestnani cize zdravotne poistenie mam riesene takto. So SP je to rovnako, keby som mal platit este toto tak to zabalim uz davno... ...vazne zacinam uvazovat o predaji celej sro :-)

POZNAMKA: no pozeram ze za jeden den sa to tu "zvrhlo" na diskusiu o tom ze praca ucotovnicky je nedocena alebo nikto nevidi ze kolko je za tym prace, studovnia atd. Tu je realny priklad, fy.genereju zisk a za realne peniaze treba vies uctovnictvo tak aby to malo zmysel robit pre obidve strany. No realita bude asi niekde v strede... ? 50-70e...?
Zoltán Kovács
08.06.10,09:28
Je to v sekcii podvojné účtovníctvo, tak aj predpokladám, že sa pýtaš na cenu vedenia PÚ.

Doplňujúce info:

- má firma zamestnancov?
- ak áno, kto robí mzdy, kto udržiava kontakt s SP, ZP a DÚ?
Zita5
08.06.10,09:31
Dovolím si len malú poznámku .Zasa jedna téma , ktorá v sebe nesie nedocenenosť práce účtovníčky/ka z pohľadu klienta.Však dneska baba na ringu zarobí lepšie.:)

http://www.porada.sk/t129182-cup-2010-cennik-uctovnych-prac-na-rok-2010-a.html?highlight=Cenn%EDk+%FA%E8tovn%FDch+pr%E1c
JarkaL
08.06.10,09:36
50-60 odberateľských faktúr mesačne nie je až tak málo, účtovníčke je jedno, či sú faktúry na malú alebo veľkú sumu, na každej treba zaúčtovať 3 dátumy, odberateľa, predkontáciu, spôsob úhrady, sumu.

Preto hlasujem jednoznačne Nad 80 €.
zk24
08.06.10,09:40
Ja by som hlasovala s cistym svedomim aj na sumy prevysujuce 100 euro..

pocitacova firma, predpokladam nejake ta vypoctova technika v IM - inventarne karty, pripadne skladove karty, odpisove plany,
Blocky na benzin? potom predpokladam cestovne prikazy, kniha jazd, automobil...

a kopec inych veci.
JarkaL
08.06.10,09:45
A to nehovorím o párovaní faktúr v banke - tam je tiež jedno, či príde úhrada 10 alebo 1000 € (párujeme cez variabilný symbol -č.faktúry) a suma je pre nás druhoradá.
pepe_zv
08.06.10,10:12
Je to o jednej osobe, ziadne mzdy. Vyplatenie zisku na konci roka... Zober to tak ze prijem mesacne je max. do 600/700E max. a vydaje dodavatelom su okolo 350E. Neratam bezin ktory je 50E kazdy tyzden BR-BA. Je to hobby ktore trocha narastlo...nezaraba dost na to aby zivilo jedneho cloveka ale ked mi zostane 200E potesi...ale ak mam dat 100E uctovnicke fakt rozmyslam ze to zabalim a budem mat cez vikend aspon pokoj... :)

Je to popri zamestnani cize zdravotne poistenie mam riesene takto. So SP je to rovnako,keby som mal platit este toto tak to zabalim uz davno. Toto bol dovod preco som zmenil zivnost na sro.
comodo
08.06.10,10:16
ako eserocke neplatcovi dph mi robi toto uctovnik s.r.o neplatca za 34 eur mesacne vcitane vsetkeho. Vela ? Malo ?
andreaS
08.06.10,10:18
tak potom treba prehodnotit cenu za tvoje sluzby...
veronikasad
08.06.10,10:20
ako eserocke neplatcovi dph mi robi toto uctovnik s.r.o neplatca za 34 eur mesacne vcitane vsetkeho. Vela ? Malo ?
na tvojom, alebo svojom SW ?

V cene je aj daňové prizanie a ročná účtovná uzávierka ?
zk24
08.06.10,10:20
Je to o jednej osobe, ziadne mzdy. Vyplatenie zisku na konci roka... Zober to tak ze prijem mesacne je max. do 600/700E max. a vydaje dodavatelom su okolo 350E. Neratam bezin ktory je 50E kazdy tyzden BR-BA. Je to hobby ktore trocha narastlo...nezaraba dost na to aby zivilo jedneho cloveka ale ked mi zostane 200E potesi...ale ak mam dat 100E uctovnicke fakt rozmyslam ze to zabalim a budem mat cez vikend aspon pokoj... :)

Je to popri zamestnani cize zdravotne poistenie mam riesene takto. So SP je to rovnako,keby som mal platit este toto tak to zabalim uz davno. Toto bol dovod preco som zmenil zivnost na sro.


Tak sa skus dohodnut s odberatelmi ze budete fakturovat raz stvrtrocne alebo raz polrocne...

Vies, to je asi ako ja ked zarobim 100 eur mesacne ako uctovnicka a budem sa "stazovat" ze SW na uctovnictvo stoji 500 eur rocne. to len pol roka robim na to aby som zaplatila ten SW...

Skus inak optimalizovat naklady, alebo zvysit obrat u odberatelov.... s uctovnickou musis pocitat uz pred zalozenim firmy asi ako s najomnym... neriadi sa tym ake mas trzby. je to fixny vydaj, ktory nezalezi od toho ci na tvojich fakturach svieti suma 1000 eur alebo 100 eur...

Alebo si skus robit vela veci svojpomocne, a iba na konci roka poziadaj o vypracovnaie danoveho priznania s vykazmi...
zk24
08.06.10,10:23
ako eserocke neplatcovi dph mi robi toto uctovnik s.r.o neplatca za 34 eur mesacne vcitane vsetkeho. Vela ? Malo ?


Priserne malo. Neviem ako tlaci papier, kopiruje a podobne... ak robi vsetko na tvoje naklady, da sa vselico zvazit... ale za 34 eur nepokryujem asi ani naklady na SW, tlaciaren, papiere a podobne...
Zita5
08.06.10,10:23
Mne sa len páči , keď podnikatelia šomrú na cenu účtovníctva a potom ak príde koniec roka , nevedia kde by "utopili " peniaze .A to sa nejedná len o účtovnícke služby .
comodo
08.06.10,10:43
ano , ale toto mam iba jednoclovekovu s.r.o. teda mna , 12 faktur a cca 50 pokladnicnych dokladov. Kniha jazd. Doklady odovzdam po vianociach a ucto urobi za dva dni. Ano + 50 eur za danove priznanie , zuctovanie ZP. To som zabudol. Na jeho SW.
comodo
08.06.10,10:45
ale ved ma 20 firiem . Kvoli tomu SW nema . Ja som tam iba seda myska :-)
comodo
08.06.10,10:46
Priserne malo. Neviem ako tlaci papier, kopiruje a podobne... ak robi vsetko na tvoje naklady, da sa vselico zvazit... ale za 34 eur nepokryujem asi ani naklady na SW, tlaciaren, papiere a podobne...

ale ved ma 20 firiem . Kvoli tomu SW nema . Ja som tam iba seda myska :-)
Zoltán Kovács
08.06.10,10:55
ano , ale toto mam iba jednoclovekovu s.r.o. teda mna , 12 faktur a cca 50 pokladnicnych dokladov. Kniha jazd. Doklady odovzdam po vianociach a ucto urobi za dva dni. Ano + 50 eur za danove priznanie , zuctovanie ZP. To som zabudol. Na jeho SW.

Aj keď za DP a RZZP doplatíš 50 eur je to málo. Málo!!!!!!!!!!! Podrážanie nôh iných účtovníkov.

Len taká malá otázočka: Je to s dokladom alebo bez? Sice aj bez je to málo.
Zoltán Kovács
08.06.10,10:56
ale ved ma 20 firiem . Kvoli tomu SW nema . Ja som tam iba seda myska :-)

Myslím si, že teba nemá čo zaujímať, koľko má ešte firiem, a s tým odôvodňovať tvoju "žobrácku" cenu. Toľko naozaj žobrák v BA za pol dňa vyžobre od okoloidúcich.
zk24
08.06.10,11:02
Ja zas nesudim podnikatela kym neviem kto tu cenu navrhol. Ak ona chcela 30 a dostala 34, tak jej chyba ze je ochotna to robit... :D

ja robim uctovnictvo priatelovi zadarmo ;) Ale nebudem to zas tahat do temy o cene, ze sa to da aj zadarmo zvladnut. Ceny medzi znamymi by nemali byt ani zverejnovane, lebo potom si ostatni myslia ze to je realna cena.
kimart
08.06.10,11:04
jedno riešenie by tu bolo, čo tak si to účtovníctvo robiť sám - sama?
zk24
08.06.10,11:11
jedno riešenie by tu bolo, čo tak si to účtovníctvo robiť sám - sama?

Jo, vyskusat na vlastnej kozi a potom clovek zisti ze 100 eur je taaaaaak maaaalo...

mimotemyako ked som sa snazila silikonovat vanu... dva znicene silikony, dva srobovaky, 2 dni v pr...li a nakoniec aj tak zavolanie robotnika :rolleyes::rolleyes::rolleyes: Hned sa mi to zdala celkom vystizna suma za tu pracu.
comodo
08.06.10,11:11
Myslím si, že teba nemá čo zaujímať, koľko má ešte firiem, a s tým odôvodňovať tvoju "žobrácku" cenu. Toľko naozaj žobrák v BA za pol dňa vyžobre od okoloidúcich.

Velke sorry , nechcel som Vas tu nikoho podrazdit, ale kazdy robime to co vieme. Take ucto ako mam ja sam urobim skutocne za dva dni , ale kedze clovek nema cas sledovat co sa v zakonoch deje a musi sa vypytovat , povedal som si ze na to kaslem a uz 5 rokov si to davam ucto robit. Ak mu v pondelok donesiem dokymenty z celeho roka za 2-3 dni ma popri inej praci urobi a idem to podpisat a fertig. Nehnevajte sa ale 458 eur ja za 2-3 dni nazarobim, a to ozaj makam a hlavu si lamem 10-12 hodin denne. Podla tychto poctov i ak by sa 2-3 dni venoval iba mne by prijem jedneho uctovnika na zivnost mesacne mal byt cca 3200 - 4800 euro a to je malo. Gratulujem. Uz netuzim byt poslancom :-)
Johanka
08.06.10,11:13
Ja zas nesudim podnikatela kym neviem kto tu cenu navrhol. Ak ona chcela 30 a dostala 34, tak jej chyba ze je ochotna to robit... :D



Možno je cena adekvátna kvalite :rolleyes:.
Antonia Jendrišáková
08.06.10,11:13
ano , ale toto mam iba jednoclovekovu s.r.o. teda mna , 12 faktur a cca 50 pokladnicnych dokladov. Kniha jazd. Doklady odovzdam po vianociach a ucto urobi za dva dni. Ano + 50 eur za danove priznanie , zuctovanie ZP. To som zabudol. Na jeho SW.
Zasa je to o vpisovaní nejakých čísel do okienik daňového priznania. Urob si to sám a máš to zadara, pokiaľ nebudeš mať daňovú kontrolu !!!!
Johanka
08.06.10,11:17
Velke sorry , nechcel som Vas tu nikoho podrazdit, ale kazdy robime to co vieme. Take ucto ako mam ja sam urobim skutocne za dva dni , ale kedze clovek nema cas sledovat co sa v zakonoch deje a musi sa vypytovat , povedal som si ze na to kaslem a uz 5 rokov si to davam ucto robit. Ak mu v pondelok donesiem dokymenty z celeho roka za 2-3 dni ma popri inej praci urobi a idem to podpisat a fertig. Nehnevajte sa ale 458 eur ja za 2-3 dni nazarobim, a to ozaj makam a hlavu si lamem 10-12 hodin denne. Podla tychto poctov i ak by sa 2-3 dni venoval iba mne by prijem jedneho uctovnika na zivnost mesacne mal byt cca 3200 - 4800 euro a to je malo. Gratulujem. Uz netuzim byt poslancom :-)
Prepočítavať vedenie účtovníctva na hodiny je veľký nezmysel. Na to, aby som "malé" účtovníctvo zvládla za 1-2 dni, musím veľa študovať, mať dobrý SW, atď. Ak budem to isté robiť ako začiatočník, ktorý musí každý doklad v ruke trikrát obrátiť, kým ho zaúčtuje - a bude mi to trvať 5 dní - môžem si pýtať viac :eek: ?
Zoltán Kovács
08.06.10,11:24
Velke sorry , nechcel som Vas tu nikoho podrazdit, ale kazdy robime to co vieme. Take ucto ako mam ja sam urobim skutocne za dva dni , ale kedze clovek nema cas sledovat co sa v zakonoch deje a musi sa vypytovat , povedal som si ze na to kaslem a uz 5 rokov si to davam ucto robit. Ak mu v pondelok donesiem dokymenty z celeho roka za 2-3 dni ma popri inej praci urobi a idem to podpisat a fertig. Nehnevajte sa ale 458 eur ja za 2-3 dni nazarobim, a to ozaj makam a hlavu si lamem 10-12 hodin denne. Podla tychto poctov i ak by sa 2-3 dni venoval iba mne by prijem jedneho uctovnika na zivnost mesacne mal byt cca 3200 - 4800 euro a to je malo. Gratulujem. Uz netuzim byt poslancom :-)

Podľa tvojej logiky by potom každý externý účtovník si určoval svoje ceny v hodinovýh sadzbách. Prepáč ale to, že koľko jej to trvá nemá nič spoločné s mesačnou taxou.
Lenka1979
08.06.10,11:27
Velke sorry , nechcel som Vas tu nikoho podrazdit, ale kazdy robime to co vieme. Take ucto ako mam ja sam urobim skutocne za dva dni , ale kedze clovek nema cas sledovat co sa v zakonoch deje a musi sa vypytovat , povedal som si ze na to kaslem a uz 5 rokov si to davam ucto robit. Ak mu v pondelok donesiem dokymenty z celeho roka za 2-3 dni ma popri inej praci urobi a idem to podpisat a fertig. Nehnevajte sa ale 458 eur ja za 2-3 dni nazarobim, a to ozaj makam a hlavu si lamem 10-12 hodin denne. Podla tychto poctov i ak by sa 2-3 dni venoval iba mne by prijem jedneho uctovnika na zivnost mesacne mal byt cca 3200 - 4800 euro a to je malo. Gratulujem. Uz netuzim byt poslancom :-)

... k hrubo vyznačenému:
to, čomu Ty vravíš práca za 2-3 dni za toľko vééééľa peňazí je prosím pekne účtovníctvo za CELÝ ROK.. podeľ si to dvanástimi a uvidíš, aké úúúbohé číslo Ti vyjde. Za taký zárobok by si si hlavu nelámal ani 1-2 sekundy, nie to ešte 10-12 hodín :eek: Tak sa predsa radšej len staň tým poslancom, tam stačí odsedieť si pár zbytočných minút na riti a ani Ťa netrápi čo s úbohým Slovenskom...svoj plat máš zaručený a dokonca Ti ani meškať nebude ako nám "úbohým" účtovníkom.
Jarka 1
08.06.10,11:34
Velke sorry , nechcel som Vas tu nikoho podrazdit, ale kazdy robime to co vieme. Take ucto ako mam ja sam urobim skutocne za dva dni , ale kedze clovek nema cas sledovat co sa v zakonoch deje a musi sa vypytovat , povedal som si ze na to kaslem a uz 5 rokov si to davam ucto robit. Ak mu v pondelok donesiem dokymenty z celeho roka za 2-3 dni ma popri inej praci urobi a idem to podpisat a fertig. Nehnevajte sa ale 458 eur ja za 2-3 dni nazarobim, a to ozaj makam a hlavu si lamem 10-12 hodin denne. Podla tychto poctov i ak by sa 2-3 dni venoval iba mne by prijem jedneho uctovnika na zivnost mesacne mal byt cca 3200 - 4800 euro a to je malo. Gratulujem. Uz netuzim byt poslancom :-)


No zdá sa mi, že si dosť zdatný v účtovníctve. Čo takto "vykašľať" sa na zákony a nemusieť sa nás potom vypytovať, čo sa v nich deje. Urob si to pekne sám a daj si výdavky percentom. Ušetríš, čo platíš a nebudeš sa musieť hnevať na účtovníkov, že pýtajú veľa.
Skladaná
08.06.10,11:47
Je to o jednej osobe, ziadne mzdy. Vyplatenie zisku na konci roka... Zober to tak ze prijem mesacne je max. do 600/700E max. a vydaje dodavatelom su okolo 350E. Neratam bezin ktory je 50E kazdy tyzden BR-BA. Je to hobby ktore trocha narastlo...nezaraba dost na to aby zivilo jedneho cloveka ale ked mi zostane 200E potesi...ale ak mam dat 100E uctovnicke fakt rozmyslam ze to zabalim a budem mat cez vikend aspon pokoj... :)

Je to popri zamestnani cize zdravotne poistenie mam riesene takto. So SP je to rovnako,keby som mal platit este toto tak to zabalim uz davno. Toto bol dovod preco som zmenil zivnost na sro.
Ja by som k tomu podotkla iba toľko, že práca účtovníčky vôbec nie je ľahká...ona sa musí nad tými faktúrami, bločkami a výkazmi napiplať a tiež neustále študovať, platiť program...atď. Prečo si každý myslí, že táto práca je jednoduchá, ľahká a nezaslúži si odmenu ako každá iná? Tak by som radila tým, čo si to myslia, nech to skúsia sami a potom si prácu účtovníčky budú vážiť a patrične ju ohodnotia. Ja si tiež neviem vymurovať priečku, opraviť vodovod a keď potrebujem tieto služby, rada zaplatím za dobre vykonanú prácu.
comodo
08.06.10,12:07
Ludkovia , ak ste si vsimli , tak ja som do tejto temy prispel iba informativne , ako do prieskumu som napisal kolko platim. Necakal som, ze by ma tu niekto za to naradsej utopil v lyzicke lacneho brandy. A vobec sa nestazujem ze by som vela platil.
Skutocne to berte ako info . Tiez ubezpecujem ze moje doklady netreba 5x obracat v rukach. Tych par blockov od kancelarskych potrieb a servisu PC su jasne. Tak uz sa neserte a chodte volit :-)
Lenka1979
08.06.10,12:15
Ludkovia , ak ste si vsimli , tak ja som do tejto temy prispel iba informativne , ako do prieskumu som napisal kolko platim. Necakal som, ze by ma tu niekto za to naradsej utopil v lyzicke lacneho brandy. A vobec sa nestazujem ze by som vela platil.
Skutocne to berte ako info . Tiez ubezpecujem ze moje doklady netreba 5x obracat v rukach. Tych par blockov od kancelarskych potrieb a servisu PC su jasne. Tak uz sa neserte a chodte volit :-)

mimotemy počkáme si do soboty... (za lepšie Slovensko..:rolleyes:)
pepe_zv
08.06.10,18:47
ako eserocke neplatcovi dph mi robi toto uctovnik s.r.o neplatca za 34 eur mesacne vcitane vsetkeho. Vela ? Malo ?

Po kratkom prieskume (mimo poradu) a mimo BA su tie ceny momentalne okolo 40-60E. Nebol si daleko. Da sa zohnat uctovnik co ma system a "frka" tak ze za par dni ma hotove ucto za cely rok. AK do toho idu mzdy, dochadzaka ide to hooooore..ale to je uz ina liga :)
Richard M
23.07.10,10:41
S.R.O.
Podvojné účtovníctvo
Minimum faktúr (15 do roka)
Žiadny zamestnanec
Štvťročný plátca DPH
Bežné náklady: auto, spotrebný tovar,...

Ročný poplatok za vedenie účtovníctva: 600 EUR.

Je to veľa alebo málo ??
KEJKA
23.07.10,10:55
včítane RUZ a DPPO? ak áno, tak
600EUR bez DPH je na dolnej hranici ale dá sa.
Rozsah banky, pokladne nie je uvedený, počet jázd - kto robí knihu jázd alebo cestovné príkazy tiež nie je uvedené.
Danila
23.07.10,11:58
Porada mi začína pripomínať aukčnú sieň. Podnikatelia môžu začať dávať prihlášky.Kedy začneme licitovať?:confused:
KEJKA
23.07.10,13:37
tiež mi to tak pripadá...... :-)
to účtovník ide za konateľom a povie mu, že mu na webe odporučili pýtať si viac za účtovníctvo a konateľ sa postaví do pozoru a odsúhlasí zvýšenie ceny?
je to na hlavu - každý by si mal vedieť zvážiť, za koľko chce robiť a treba vyjednávať s klientom.
marjankaj
24.07.10,07:14
Vazeni poradaci, kratka otazka na Vas co mate nejake skusenosti.
Jedna sa o fy. co ma 50 zakaznikov ktorym sa pravidelne mesacne fakturuje ciastky kazdy mesiac 10E. Je to sprava serverovej farmy/siete kde sa za kazde PC plati 10E.

Jedna sa o sro ktora NIE je platcom DPH. Mesacne faktury vystavene 50-60ks po 10E, prijate na pocet je tak 10-20ks, plus blocky za benzin atd.

Za kolko(suma) je realne mozne viest uctovnictvo ak fa. vytlacim a spolu s blockami zanesiem uctovnicke. Plus dostane zoznam v xls komplet pohybov na ucte s datumom, sumou a zoznam vsetkych vystavenych fa. tiez v xls.

O nic ine sa nechcem starat, cize ucto by mala viest celu agendu ale fa. si robim ja - nic viac nic menej. Ide hlavne ako postupovat nakolko fa. su na male sumy a ked to zoberiem ze napr. 1 polozka = 1E je to 10% z celkovej ciastky co sa mi zda dost vela.

Je to o jednej osobe, ziadne mzdy. Vyplatenie zisku na konci roka... Zober to tak ze prijem mesacne je max. do 600E a vydaje dodavatelom su okolo 350E. Neratam bezin ktory je 50E kazdy tyzden. Je to hobby ktore trocha narastlo...nezaraba dost na to aby zivilo jedneho cloveka ale ked mi zostane 200E potesi...ale ak to ma byt iba na konci iba 100E fakt rozmyslam ze to zabalim a budem mat cez vikend aspon pokoj... :)

Je to popri zamestnani cize zdravotne poistenie mam riesene takto. So SP je to rovnako, keby som mal platit este toto tak to zabalim uz davno... ...vazne zacinam uvazovat o predaji celej sro :-)

POZNAMKA: no pozeram ze za jeden den sa to tu "zvrhlo" na diskusiu o tom ze praca ucotovnicky je nedocena alebo nikto nevidi ze kolko je za tym prace, studovnia atd. Tu je realny priklad, fy.genereju zisk a za realne peniaze treba vies uctovnictvo tak aby to malo zmysel robit pre obidve strany. No realita bude asi niekde v strede... ? 50-70e...?

Načo si to tu zisťuješ? Veď ak si nájdeš účtovníčku, čo ti to urobí za 10 €, tak to daj urobiť jej. Iná by sa ti na to nepozrela ani za 100 €. Možno potom pri daňovej kontrole zistíš rozdiel. A ak sa ti to nezdá, tak si to môžeš za tých 100 € urobiť aj sám(keď je to také jednoduché) a budeš mať dvojnásobok toho čo zarobíš. Iba si budeš musieť čo-to naštudovať. Možno sem-tam ísť na školenie(asi 30 € za jedno). A sledovať stále sa meniace zákony a predpisy. Potom možno zistíš, že účtovníčke sa vôbec neoplatí kvoli 100 € ísť napríklad na školenie raz o dani z príjmu, potom o dani z DPH, prípadne mzdy. to by boli výdavky 90 €. No kvôli 10 € sa bude zaoberať s tvojim účtom. To nerátam software, papier, toner, čas prípadne odvody do poisťovní:eek:
marjankaj
24.07.10,19:50
Vazeni poradaci, kratka otazka na Vas co mate nejake skusenosti.

O nic ine sa nechcem starat, cize ucto by mala viest celu agendu ale fa. si robim ja - nic viac nic menej. Ide hlavne ako postupovat nakolko fa. su na male sumy a ked to zoberiem ze napr. 1 polozka = 1E je to 10% z celkovej ciastky co sa mi zda dost vela.


Ty si ako ten záhorák, čo sa viezol taxíkom.
Keď taxikár pýtal 20 € tak mu dal iba 10 €. Keď taxikár pýtal ešte 10 €, tak mu povedal.
"A co ty sas nevézeu?":D
madelleine
05.08.10,08:40
ahojte, co myslite je 300 eur mesacne vela za priblizne 260 dokladov mesacne, vystavenie faktur u klienta s jeho softwerom, stvrtrocny platca DPH, evidovanie PHM, vyhotovenie knihy jazd. Dakujem za odpovede
Zita5
05.08.10,08:44
ahojte, co myslite je 300 eur mesacne vela za priblizne 260 dokladov mesacne, vystavenie faktur u klienta s jeho softwerom, stvrtrocny platca DPH, evidovanie PHM, vyhotovenie knihy jazd. Dakujem za odpovede


Nie je veľa.
Ajuška
05.08.10,08:44
ahojte, co myslite je 300 eur mesacne vela za priblizne 260 dokladov mesacne, vystavenie faktur u klienta s jeho softwerom, stvrtrocny platca DPH, evidovanie PHM, vyhotovenie knihy jazd. Dakujem za odpovede
...odpovedám tak, ako čítam...:D... si myslím, že keď to Tebe stačí... klient bude isto spokojný... ale kľudne môžeš nechať ďalej licitovať... ;) ...aj svojmu klientovi link na túto debatu preposlať.......... (neudržala som sa... sorry)
veronikasad
05.08.10,08:46
ahojte, co myslite je 300 eur mesacne vela za priblizne 260 dokladov mesacne, vystavenie faktur u klienta s jeho softwerom, stvrtrocny platca DPH, evidovanie PHM, vyhotovenie knihy jazd. Dakujem za odpovede

... na živnosť ? Nemala by si byť jeho zamestnancom ?
Zita5
05.08.10,08:57
... na živnosť ? Nemala by si byť jeho zamestnancom ?

Veronika, možno sa mýlim , ale je možnosť účtovníka/živnostníka uzavrieť aj zmluvu o poskytovaní účtovníckych prác tak, že raz(dvakrát) za mesiac príde do firmy a spracuje účtovníctvo . Ak má aj iných klientov ako živnostníčka , tak podľa môjho názoru je to v pohode, lebo aj tak poskytujú účtovníci svoje služby .

Ale ak by to bol jeden jediný výlučný klient, tak súhlasím s Tebou, že by to mal byť PP.
veronikasad
05.08.10,08:59
Zitka, súhlasím, ale píše, že na klientovom SW. Ak k tomu A - nie je B, že ako živnostník za ten SW platí nejaký poplatok, ide podľa mňa o závislú prácu.
Zita5
05.08.10,09:01
Snáď to zadávateľka doplní
madelleine
05.08.10,10:26
neni to moj jediny klient, mam ich viac...a pracujem v dalsej firme na TPP
madelleine
05.08.10,10:28
praveze neni spokojny, preto sa pytam
veronikasad
05.08.10,10:28
neni to moj jediny klient, mam ich viac...a pracujem v dalsej firme na TPP
aj tak si to nejako ošetri v zmluve, aby ťa náhodou niekedy neprekvapila inšpekcia práce ...
Zita5
05.08.10,10:31
praveze neni spokojny, preto sa pytam

Ako že nie je spokojný ? S cenou ? Však teda nech si nájde zamestnanca a tých 300 euro ich to vyjde tak či tak a aj viac .
Ajuška
05.08.10,10:32
ak takého nájde... čo mu to za tie peniaze pôjde na pp v hrubom robiť...
Zita5
05.08.10,10:34
No kto vie či tam nemá zálusk na výmenu účtovníčky a dosadiť niekoho známeho
madelleine
05.08.10,10:37
myslim ze dobra uctovnicka by za tak malo na pp nesla
Ajuška
05.08.10,10:39
myslim ze dobra uctovnicka by za tak malo na pp nesla
akoo pekne si si odpovedala na pôvodnú otázku... už si len zodpovedz či si dobrá účtovníčka... a je toooooo... ;) ...
madelleine
05.08.10,10:39
keby mu dam cenu na polozky, rata sa vystavenie faktury a uctovanie vystavenej faktury ako zlvast polozka?
Ajuška
05.08.10,10:59
keby mu dam cenu na polozky, rata sa vystavenie faktury a uctovanie vystavenej faktury ako zlvast polozka?
pri faktúrach, ktoré aj vystavuješ (nielen účtuješ) si daj z toho dôvodu zvýšenú sadzbu za položku... alebo mu tie práce faktúruj navyše...
ucetni_fantozzi
05.08.10,11:22
toto naozaj nepochopim - uctovnici predsa nemaju cech uctovnikov alebo nieco podobne, ci priamo zakon, co by im najakym zavaznym sposobom urcovalo cenotvorbu (ako napriklad znalci, advokati, notari a pod.) - hadam si viete ocenit pracu a urcit adekvatnu cenu.

uz som videl aj take pocitanie uctovnych operacii, kedy si firma uctovala kazdu polozku, tzn. MD aj DAL - kazdu ako samostatnu polozku, aj ked tvoria jeden podvojny zapis.

a pre tych, co cenu podliezaju, a tym tak dehonestuju tuto profesiu - mozno/hadam sa im to raz vrati... zial tato profesia uz niekolko rokov je volnou zivnostou, moze ju vykonavat kto chce. a veci neznaly klient casto ani netusi, ci je sluzba poskytnuta kvalitne...