tomasi
08.06.10,11:16
Zdravim, V roku 2009 v oktobri, novembri a decembri mi bolo pozicane auto na sukromne ucely. Nikto mi nepovedal ako a ci budem za to platit, len som dostal papier s povolenim pouzivat. Sukromne kilometre som znacil do knihy. Este v decembri som kupil svoje auto a teda som sluzobne uz nepouzival. Vo vyplate mi nikto nic nestrhaval ani nepytal. K 1.6 som vo firme skoncil a teraz mi dosla faktura za pouzivanie na 1 tis eur pricom datum dodania sluzby je 26.5 2010 ale to auto som pouzival minuly rok. Pricom za 1 km benzin 0,07 eur ale za vraj nejaky najom 0,4 eur. Mozu to ked predtym mi nikto nic nepovedal ani som nepodpisal (jedine to povolenie) ? Kebyze to viem tak to auto ani nepouzviam. Ved to je ako za taxik. Pripominam ze to auto ma firma tiez v prenajmne takze v majetku ho nema. Ale aj tak sa mi to zda chore.
Fakt je ten ze cely moj odchod bola jedna fraska, zrusili mi miesto, len preto ze si clovek nenecha skakat po hlave. Ale OK, to som vedel, lenze teraz takato faktura ????
Zoltán Kovács
08.06.10,09:18
Ak počas trvania pracovného pomeru nebola podpísaná dohoda o zapožičaní MV za odplatu, tak táto faktúra je podľa mňa bezpredmetná.
tomasi
08.06.10,09:21
Taketo som nepodpisoval, vpodstate je by som nemal problem keby chceli preplatit PHM, ale 40 centov za 1 Km najmu ????? Alebo mali mi to vyfakturovat po prvom mesiaci a hned by som to nepouzival.
tomasi
19.07.10,16:53
Taketo som nepodpisoval, vpodstate je by som nemal problem keby chceli preplatit PHM, ale 40 centov za 1 Km najmu ????? Alebo mali mi to vyfakturovat po prvom mesiaci a hned by som to nepouzival.

Dnes mi prisiel list pokus o zmier a ak to nezaplatim vraj sa pojdu sudit. Ma niekto na situaciu hore nejaky nazor ?
dakujem
Tweety
19.07.10,17:08
Dnes mi prisiel list pokus o zmier a ak to nezaplatim vraj sa pojdu sudit. Ma niekto na situaciu hore nejaky nazor ?
dakujem
]Služobné MV si na súkromné účely používal, to je fakt, máš predsa aj povolenie, a dokonca aj knihu jázd, musel si však počítať s tým, že to nebude len tak zadarmo, to sa jednoducho tak nerobí. Firma má nárok na zaplatenie , či je to tých 1 tis.€ to nikto z nás posúdiť nevie, Ty predsa najlepšie vieš, koľko si najazdil, najneskôr pred skončením PP ste si to mali so zamestnáv. vyriešiť.
Ak by bola dohoda , mesačne je to 1% z OC MV, ktoré sa zdaňuje. Ale kedže tu taká nebola, riešili to faktúrou. Je to tiež správny postup.[/U]
tomasi
19.07.10,17:30
]Služobné MV si na súkromné účely používal, to je fakt, máš predsa aj povolenie, a dokonca aj knihu jázd, musel si však počítať s tým, že to nebude len tak zadarmo, to sa jednoducho tak nerobí. Firma má nárok na zaplatenie , či je to tých 1 tis.€ to nikto z nás posúdiť nevie, Ty predsa najlepšie vieš, koľko si najazdil, najneskôr pred skončením PP ste si to mali so zamestnáv. vyriešiť.
Ak by bola dohoda , mesačne je to 1% z OC MV, ktoré sa zdaňuje. Ale kedže tu taká nebola, riešili to faktúrou. Je to tiež správny postup.[/U]

V niecom mas pravdu, ale kebyze viem ze 1 km ma stoji 12 Sk tak to auto ani nepouzivam. Najazdil som asi 1800 km, a nechapem ako to moze byt spravny postup. Firma nema ani v predmete cinnosti najom MV. A pridu s tym po pol roku ?
Tweety
19.07.10,17:37
V niecom mas pravdu, ale kebyze viem ze 1 km ma stoji 12 Sk tak to auto ani nepouzivam. Najazdil som asi 1800 km, a nechapem ako to moze byt spravny postup. Firma nema ani v predmete cinnosti najom MV. A pridu s tym po pol roku ?
A keď si to MV vrátil, nepýtali od Teba knihu jázd? Neriešili ste to vôbec? Takéto veci sa riešia dopredu, pred tým, ako si ideš niečo požičať, ak by si to riešil takto, určite by si takto nedopadol.
tomasi
19.07.10,17:45
A keď si to MV vrátil, nepýtali od Teba knihu jázd? Neriešili ste to vôbec? Takéto veci sa riešia dopredu, pred tým, ako si ideš niečo požičať, ak by si to riešil takto, určite by si takto nedopadol.

Uprimne, pytal som sa oboch konatelov este ked som to auto pouzival, no oni ze nevedia. Ja som to chcel riesit hned, no oni nie. Ale toto je len pomsta za to ze som odisiel.......
danushka
19.07.10,17:46
Tweety,ale zadávateľ píše, že auto nie je v majetku firmy...

Ako chcú od Teba žiadať niečo, na čom ste sa dopredu nedohodli? /Máš tú dohodu ešte?/
Tak ak to má byť podľa kostolného poriadku, tak nech žiadajú od neho za PHL, aj to by musel on súhlasiť.
To chcem vidieť ako sa budú dohadovať prípadne na súde...
Tweety
19.07.10,17:48
Tweety,ale zadávateľ píše, že auto nie je v majetku firmy...

Ako chcú od Teba žiadať niečo, na čom ste sa dopredu nedohodli? /Máš tú dohodu ešte?/
Tak ak to má byť podľa kostolného poriadku, tak nech žiadajú od neho za PHL, aj to by musel on súhlasiť.
To chcem vidieť ako sa budú dohadovať prípadne na súde...
Áno, nie je v majetku firmy, ale tá ho mala požičané, a on mal povolenie ho užívať.
tomasi
19.07.10,17:49
Tweety,ale zadávateľ píše, že auto nie je v majetku firmy...

Ako chcú od Teba žiadať niečo, na čom ste sa dopredu nedohodli? /Máš tú dohodu ešte?/
Tak ak to má byť podľa kostolného poriadku, tak nech žiadajú od neho za PHL, aj to by musel on súhlasiť.
To chcem vidieť ako sa budú dohadovať prípadne na súde...

Spotrebu PHM chapem, s tym problem nemam..........OK, ved ten benzin som prejazdil, ale NAJOMNE ?? Pricom za PHM je to 150 EUR a najomne 900 Eur.
danushka
19.07.10,17:51
Uprimne, pytal som sa oboch konatelov este ked som to auto pouzival, no oni ze nevedia. Ja som to chcel riesit hned, no oni nie. Ale toto je len pomsta za to ze som odisiel.......

Mstiť sa môžu.
Pokiaľ si jasnú dohodu nepodpísal dopredu a oni Ťa tlačia do zjavne nevýhodných podmienok jednostranne určených nimi, im vyhovujúcich, tak im navrhni niečo, čo Tebe vyhovuje, reálne, alebo nechaj to na súd, nech rozhodne .
danushka
19.07.10,17:54
Spotrebu PHM chapem, s tym problem nemam..........OK, ved ten benzin som prejazdil, ale NAJOMNE ?? Pricom za PHM je to 150 EUR a najomne 900 Eur.

S takým niečím by som absolútne nesúhlasila, to je absurdné.

Tak ako vyššie ktosi spomínal, zamestancom sa účtuje mesačne 1% z obstarávacej ceny MV, ak je v majetku firmy, alebo sa spláca na leasing, ale toto je blud, čo od Teba chcú a dodatočne nemôžu od Teba niečo také požadovať.
Nedaj sa a odpíš im doporučene, že na takýchto podmienkach ste sa písomne nedohodli, vlastne na žiadnych.
veronikasad
19.07.10,17:54
Uprimne, pytal som sa oboch konatelov este ked som to auto pouzival, no oni ze nevedia. Ja som to chcel riesit hned, no oni nie. Ale toto je len pomsta za to ze som odisiel.......
U býv.zamestnávatela sme mali cenu za použ. služ.mot.vozidla, ktoré nemal zamestnanec pridelené, stanovenú v kolektívnej zmluve. Neexistoval aj u vás nejaký vnútorný predpis (o ktorom by ale konatelia mali vedieť) ?
tomasi
19.07.10,17:58
U býv.zamestnávatela sme mali cenu za použ. služ.mot.vozidla, ktoré nemal zamestnanec pridelené, stanovenú v kolektívnej zmluve. Neexistoval aj u vás nejaký vnútorný predpis (o ktorom by ale konatelia mali vedieť) ?

Ziadne take neexistovalo. Sam som tam bol dovtedy 2 roky konatel s spomenute auto som pouzival 2 roky. Ziadny taky predpis neexistoval, a najlepsie je ze tym ktori teraz pytaju odomna najomne som sam na dobre slovo pozical auto (pripadne nejake nakladne) ked potreboval ako aj inym zamestnancom. A ani PHM sme neriesili......
Tweety
19.07.10,18:01
Ale ani to nebolo celkom kóšer. Preto je potrebné všetko riešiť podľa pravidiel, teraz by nebolo čo riešiť. Bohužiaľ je to tak, že všetko sa dá využiť zneužiť, keď sa chce, a oni to zrejme využili.
tomasi
19.07.10,18:03
Ale ani to nebolo celkom kóšer.

Nebolo ale o tom potom............proste sa vychadzalo ludom v ustrety.....ale neslo o velke polozky.........
danushka
19.07.10,18:10
No ale pýtal sa na názor, čo s tým listom ala ,,pokus o zmier".

Neviem na základe čoho sa chcú s Tebou zmieriť? Majú len vystavenú FA na základe ich rozhodnutia, bez prvotnej obojstrannej dohody, či zmluvy.
Takže im navrhni svoje riešenie, ktoré buď prijmú, ale nech za Vás rozhodne súd.
Môže sa stať aj to, že dostanú holý johnson ;).
Tweety
19.07.10,18:11
Nebolo ale o tom potom............proste sa vychadzalo ludom v ustrety.....ale neslo o velke polozky.........
Tak ako sa dá ľudom výjsť v ústrety, bohužiaľ, dá sa byť k nim aj neľudský, a to sa poniektorým náramne hodí.:mad:
Tweety
19.07.10,18:13
Tak ako sa dá ľudom výjsť v ústrety, bohužiaľ, dá sa byť k nim aj neľudský, a to sa poniektorým náramne hodí.:mad:
Ešte doplním, tu ostáva asi jediné, len napadnúť fakturáciu na súde.
tomasi
19.07.10,18:16
No ale pýtal sa na názor, čo s tým listom ala ,,pokus o zmier".

Neviem na základe čoho sa chcú s Tebou zmieriť? Majú len vystavenú FA na základe ich rozhodnutia, bez prvotnej obojstrannej dohody, či zmluvy.
Takže im navrhni svoje riešenie, ktoré buď prijmú, ale nech za Vás rozhodne súd.
Môže sa stať aj to, že dostanú holý johnson ;).

No uvidim, ked som s tym bol za pravnikom po radu, tak vravel ze na PHM narok asi maju ale ze ten najom by neplatil. PHM som este nezaplatil, tie asi zaplatim. Ibaze ak by sa aj isli sudit, im to tak neuskodi financne ako mne, aj keby sa to tahalo dlhsie.
Uz chcem naozaj urobit hrubu ciaru a tuto firmu uz neriesit ale im to neda.
Akoze je to od nich ubohe ked mi nevedia povedat kolko za to ked tam pracujem a potom ked ma vyhodia a stanem sa nezamest. tak poslu toto a vsemozne to chcu.
danushka
19.07.10,18:18
Ešte doplním, tu ostáva asi jediné, len napadnúť fakturáciu na súde.

Ale prečo by sa mal tým zadávateľ vôbec zaťažovať. Však nech to rieši súdnou cestou veriteľ a súd nech rozhodne, či je veriteľom skutočne, aké sú jeho nároky, či sú opodstatnené a na základe čoho svoje nároky uplatňuje.
Tweety
19.07.10,18:20
Ale prečo by sa mal tým zadávateľ vôbec zaťažovať. Však nech to rieši súdnou cestou veriteľ a súd nech rozhodne, či je veriteľom skutočne, aké sú jeho nároky, či sú opodstatnené a na základe čoho svoje nároky uplatňuje.
Tak som to aj myslela, jasné, že oni to musia dať na súd, ak to chcú mať zaplatené.:)
tomasi
19.07.10,18:26
Baby dakujem za nazory, este sam neviem co urobim. Zerie to nervy mne, priatelke a rodine.
Ked bude nieco nove, dam vam update
danushka
19.07.10,18:32
Tomasi, držím Ti palce a moc sa nerozčuľuj. Podľa mňa skúšajú, aký tlak znesieš a čo z Teba vypučia. Možno potrebujú obaja vreckové na dovolenku a toto by teraz bodlo.
Nejde o život a s takýmito vyčú.ancami sa ešte stretneš v živote a neraz, to mi ver.
Toto čo teraz riešiš, je už dlhodobejšieho charakteru, ako som sledovala v Tvojich príspevkoch, ale tú hrubú čiaru raz spravíš, bude to čo nevidieť a potom radšej za menej peňazí, ale so serióznymi robiť. Ten pokoj sa nedá vyčísliť žiadnymi peniazmi, to mi ver.
:)
Tweety
19.07.10,18:34
Baby dakujem za nazory, este sam neviem co urobim. Zerie to nervy mne, priatelke a rodine.
Ked bude nieco nove, dam vam update
A poslali k tomu, rozpis fakturácie? AK nie, pošli k tomu stanovisko, že s tým, ako to je fakturované, nesúhlasíš.
tomasi
19.07.10,18:39
A poslali k tomu, rozpis fakturácie? AK nie, pošli k tomu stanovisko, že s tým, ako to je fakturované, nesúhlasíš.

Praveze v prvom liste dosla hola faktura a nic ine. Potom som napisal strucny list kde som si pytal rozpis, knihu jazd, kopiu technicaku a dovod a sposob vypoctu najomneho.
Zaciatkom jula potom tieto veci poslali (aj ked nie celkom uplne) samozrejme doporucene ale kedze ma postarka nezastihla doma tak som to nechal skoro dokonca lezat na poste a minuly tyzden som to bol vybrat. A dnes dosiel tento list pisany ale uz ich pravnikom........
Xanti
19.07.10,18:39
Babenky a nemal by faktúru vrátiť pekne nazad s odmietavým listom. Že ju neakceptuje?
tomasi
19.07.10,18:46
Babenky a nemal by faktúru vrátiť pekne nazad s odmietavým listom. Že ju neakceptuje?

Teraz som v stave ze poslem list v zmysle, PHM boli uhradene a polozku najomne neuznavam. a hotovo, nech sa idu sudit.
Tweety
19.07.10,18:47
Babenky a nemal by faktúru vrátiť pekne nazad s odmietavým listom. Že ju neakceptuje?
Pes zakopaný je v tom, že fakturácia je čiastočne oprávnená.:mad:
Tweety
19.07.10,18:48
Teraz som v stave ze poslem list v zmysle, PHM boli uhradene a polozku najomne neuznavam. a hotovo, nech sa idu sudit.
Ak nájom MV nemajú v predmete podnikania, tak ho fakturovali neoprávnene. Preplať len kilometre a finito.
tomasi
19.07.10,18:55
Ak nájom MV nemajú v registri, tak ho fakturovali neoprávnene. Preplať len kilometre a finito.

To auto som mal v roku 2009 cca 3 mesiace a nájom MV maju v registry len od marca 2010 a vo fakture dali ze datun dodania jun 2010 a hlavne ze v knihe jazd je datum jasny (oktober, novem, decem). Aj ich uctovnicka s tym mala problem vystavit takuto fakt. tak volala s auditormi a tak vystavili taketo cudo.
Na otazku uctovnicky (kamaratka), ze preco mi neposlali hned vsetky prilohy, konatel povedal ze chceli vediet co urobim (zrejme ci nahodou to nezaplatim hned cele)
Tweety
19.07.10,19:02
To auto som mal v roku 2009 cca 3 mesiace a nájom MV maju v registry len od marca 2010 a vo fakture dali ze datun dodania jun 2010 a hlavne ze v knihe jazd je datum jasny (oktober, novem, decem). Aj ich uctovnicka s tym mala problem vystavit takuto fakt. tak volala s auditormi a tak vystavili taketo cudo.
Na otazku uctovnicky (kamaratka), ze preco mi neposlali hned vsetky prilohy, konatel povedal ze chceli vediet co urobim (zrejme ci nahodou to nezaplatim hned cele)
Takže bu bu bu, takže krátili ešte aj výnosy minulého roka. Ten MR som nejako prehliadla. Tak potom by som im faktúru vrátila s tým, nech ju pekne prepíšu s dátumom dodania min. roka, a nech pekne podajú DDP za rok 2009.
danushka
19.07.10,19:04
Takže bu bu bu, takže krátili ešte aj výnosy minulého roka. Tak potom by som im faktúru vrátila s tým, nech ju pekne prepíšu s dátumom dodania min. roka, a nech pekne podajú DDP za rok 2009.

:D:D:D
Majočka, ty sa nezdáš !

No a teraz nech dajú žalobu na súd, podvodníci:rolleyes:.
Keď košér, tak všetko;).
tomasi
20.07.10,08:05
Kebyze chcem od nich prerobenu fakturu s dobrym datumom tak oni ju jednoducho vytlacia a poslu mi ju, no a u seba to budu riesit ako prijem v 2010. Asi by nikdy nedoslo ku konfrontacii, a vedeli by to nejako zakryt.
Tweety
20.07.10,08:13
Kebyze chcem od nich prerobenu fakturu s dobrym datumom tak oni ju jednoducho vytlacia a poslu mi ju, no a u seba to budu riesit ako prijem v 2010. Asi by nikdy nedoslo ku konfrontacii, a vedeli by to nejako zakryt.
To je už ich problém, že to nedajú do roku 2009, kde skutočne aj patrí, oni budú takto krátiť daň a pri daňovej kontrole budú pokutovaní, toto nech Ťa netrápi, ak Ty budeš mať správnu faktúru.
DušanČ
20.07.10,08:24
Keďže prípad asi nezadržiteľne speje k súdnemu pokračovaniu, ja by som si na mieste dotazovateľa zistil, akým spôsobom boli riešené takéto prenájmy u iných pracovníkov firmy. V tomto prípade by sa museli držať tiež zaužívaného systému. Bol by to dôležitý argument na súde.
tomasi
20.07.10,08:29
Keďže prípad asi nezadržiteľne speje k súdnemu pokračovaniu, ja by som si na mieste dotazovateľa zistil, akým spôsobom boli riešené takéto prenájmy u iných pracovníkov firmy. V tomto prípade by sa museli držať tiež zaužívaného systému. Bol by to dôležitý argument na súde.

Za 3 roky co som tam pracoval, tak k takejto situacii nedoslo, myslim sme niekomu pisomne povolili pouzivat auto po pracovnej dobe na sukr. ucely. Jedine ked islo o dodavku a niekto si ju na den pozical preniest vacsie veci......to byvalo casto. No nikdy sme nikomu nefakturovali prenajom.....ale zase dodavka je majetkom firmy a auto kt som pouzival je prenajimane od inej firmy.....
DušanČ
20.07.10,08:58
Za 3 roky co som tam pracoval, tak k takejto situacii nedoslo, myslim sme niekomu pisomne povolili pouzivat auto po pracovnej dobe na sukr. ucely. Jedine ked islo o dodavku a niekto si ju na den pozical preniest vacsie veci......to byvalo casto. No nikdy sme nikomu nefakturovali prenajom.....ale zase dodavka je majetkom firmy a auto kt som pouzival je prenajimane od inej firmy.....

Absolútne nie je rozhodujúce, aký bol rozsah použitia na súkromné účely u iných pracovníkov, ani vlastnícke pomery auta. Aj auto na leasing je v úžívaní leasingového nájomcu a disponuje s ním v rozsahu, ako keby bolo v riadnom vlastníctve. Rozhodujúci je tu princíp, akým sa bežne postupovalo pri náhradách za použitie firemného auta na súkromné použitie jej pracovníkov.