martinantal
08.06.10,14:12
Dobrý deň potreboval by som poradiť
ako konateľ s.r.o. bez pracovného pomeru som vykonal pracovnú cestu na vlastnom vozidle ktoré však nemá uzatvorenú havarinnú poistku môže vzniknúť nejaký problém???
Treba dokladať ku každému cesťáku aj bločky z tankovania???
a ak má niekto vyplnený vzor cestáka mohol by ho sme priať poprípade aj čistý taký aby sa dal vypisovať v počítači a nie rukou.
Ďakujme veľmi pekne
zk24
08.06.10,12:23
Ahoj,

ja mam nieco taketo... Na prvom "sheete" evidujem ceny nakupeneho benzinu (blocky odkladam), v druhom sheete evidujem jazdy (cestovne prikazy) a raz mesacne robim vyuctovanie, dole je "rekapitulacia" tabulka, tkora to pocita a je tam aj predbezna "predkonatacia".

Hodi sa to na konatela, ktory pouziva vlastne vozidlo v podnikani, nezapisane v obchodnom majetku firmy.

Stlpce, ktore obsahuju data do koloniek s drop-down listom (...Vybrat...) su v stlpcoch BC-BJ (treba dat "unhide").
martinantal
08.06.10,15:44
Ďakujem a ako je to s tým havarijným poistením nemusím ho mať???
A i tak si môžem uplatňovať PHM a náhrady za km na takom aute???
zk24
08.06.10,15:49
Ďakujem a ako je to s tým havarijným poistením nemusím ho mať???
A i tak si môžem uplatňovať PHM a náhrady za km na takom aute???

O tom, ze by bolo treba nejake poistenie vozidla som este nepocula. Pouziva sukromne vozidlo.... Nemas narok na uplatnenie vydavkov spojenych s poistenim ani s autom ako takym, tak ta nikto nemoze nutit mat ho poistene... (PZP beriem ako samozrejmost, bez ohladu na uctovnicto).
zk24
08.06.10,15:51
Len este dodam, ze musis za obdobie kedy si auto pouzival na podnikanie podat danove priznanie k dani z motorovych vozidiel do 31.1.2011.

Aj to si treba prepocitat, ci uplatnovanie nakladov usetri podnikatelovi aspon tolko penazi kolko je vyska DMV.
martinantal
08.06.10,15:55
Uff a ako si to mozem prepocitat??? lebo suhlasim s tebou je zbytocne to robit ak o bude neefektivne.
zk24
08.06.10,15:59
Uff a ako si to mozem prepocitat??? lebo suhlasim s tebou je zbytocne to robit ak o bude neefektivne.

DMV sa pocita podla poctu mesiacov, kedy bolo auto pouzite na podnikanie, podla kubatury a podla okresu.

Rocne sadzby:
martinantal
08.06.10,22:03
Ďakujem veľmi pekne s tou tabuľkou by sa mi to malo značne uľahčiť keby dačo tak aspoň viem kam sa obratiť. A tušim že pri množstve km ktore sa najazdia a sazbe 0,183 EUR za km sa to oplati uplatňovať si to. Ak sa mylim tak ma oprav
zk24
09.06.10,05:25
Ďakujem veľmi pekne s tou tabuľkou by sa mi to malo značne uľahčiť keby dačo tak aspoň viem kam sa obratiť. A tušim že pri množstve km ktore sa najazdia a sazbe 0,183 EUR za km sa to oplati uplatňovať si to. Ak sa mylim tak ma oprav


No prave to, zalezi od poctu km..... Ak spravis jednu pracovnu cestu za 50km mesacne, tak myslim ze nie... ;) Matematika nepusti... :---

Ja si to vediem ... Aj tie cestovne prikazy, aj uchovavam blocky. Do 31.1.2010 sa rozhodnem ci podam DMV alebo nie :cool:
martinantal
09.06.10,14:38
Preštudovla som pár múdrych naradení úradov a dočítal som sa že musím auto ktoré na takéto účely používam aj nahlásiť vopred na príslušný daň. úrad čo teraz keď som tak nespravil a pritom mám vedené cesy už od cca 26.4.2010
KEJKA
09.06.10,17:22
odpoved na predchádzajúci príspevok, citujem
Preštudovla som pár múdrych naradení úradov a dočítal som sa že musím auto ktoré na takéto účely používam aj nahlásiť vopred na príslušný daň. úrad čo teraz keď som tak nespravil a pritom mám vedené cesy už od cca 26.4.2010


Dobrý deň potreboval by som poradiť
ako konateľ s.r.o. bez pracovného pomeru som vykonal pracovnú cestu na vlastnom vozidle .............
Nenechaj sa dopliesť. Podľa zadania sro nemá auto.
Ty vykonávaš cesty na vlastnom vozidle. V takom prípade nič nehlásiš na DU vopred, stačí uviesť do DP DMV do 31.1.2011, koľko mesiacov sro používala cudzie auto a sro zaplatí v rovnakom termíne vypočítanú daň.
Takže všetko je v poriadku.
Pre úplnosť - až sro kúpi auto a dá ho do majetku, tak takéto auto už musí nahlásiť na DU - oznámiť, že jej vzniká daňová povinnosť. Tiež však platí termín 31.1.nasl. roku pre podanie DP DMV a zaplatenie.
Kika69
09.06.10,20:24
Pekne prosím, vedel by niekto poradiť?

Konateľ s.r.o. používa svoj súkromný automobil na pracovné cesty v súvislosti s činnosťou s.r.o. Zároveň je však zamestnancom v jednej firme, kde tiež často používa svoj automobil na pracovné cesty a firma mu prepláca cestovné náhrady a zároveň za to auto platí daň z MV.
Ako v tomto prípade riešiť výučtovanie pracovnej cesty ako konateľa s.r.o., na čo všetko má nárok a tiež by mala s.r.o. podať DP na daň z MV aj keď ju platí firma, kde je zamestnaný?

ĎAKUJEM vám za pomoc.
KEJKA
10.06.10,03:59
Pekne prosím, vedel by niekto poradiť?

Konateľ s.r.o. používa svoj súkromný automobil na pracovné cesty v súvislosti s činnosťou s.r.o. Zároveň je však zamestnancom v jednej firme, kde tiež často používa svoj automobil na pracovné cesty a firma mu prepláca cestovné náhrady a zároveň za to auto platí daň z MV.
Ako v tomto prípade riešiť výučtovanie pracovnej cesty ako konateľa s.r.o., na čo všetko má nárok a tiež by mala s.r.o. podať DP na daň z MV aj keď ju platí firma, kde je zamestnaný?....

ĎAKUJEM vám za pomoc.
všetky náhrady ako zamestnanec - viď predchádzajúce príspevky
áno - každá sro je samostatná a musí si vyriešiť daňové povinnosti.
Za auto bude DMV platená dva razy.
Kika69
10.06.10,19:27
KEJKA veľmi pekne ďakujem za pomoc.
gokko
22.12.10,18:19
Zdravím takto pred Vianocami, ja mám tiež konateľa+spoločníka, ktorý nemá žiadny pracovný pomer, ale často vykonáva pracovné cesty vlastným vozidlom . Mňa by zaujímalo, či má niekto skúsenosť, ako sa takéto pracovné cesty daňovej kontrole preukazujú. Mesačne sú takéto náhrady , ktoré mu preplácam cca 700 -800 € , tak to chcem mať pri kontrole o.k. Je vypísaná kniha jázd a tankovacie bloky dostatočné? ďakujem
oriesok
09.01.11,22:05
Zdravím takto pred Vianocami, ja mám tiež konateľa+spoločníka, ktorý nemá žiadny pracovný pomer, ale často vykonáva pracovné cesty vlastným vozidlom . Mňa by zaujímalo, či má niekto skúsenosť, ako sa takéto pracovné cesty daňovej kontrole preukazujú. Mesačne sú takéto náhrady , ktoré mu preplácam cca 700 -800 € , tak to chcem mať pri kontrole o.k. Je vypísaná kniha jázd a tankovacie bloky dostatočné? ďakujem
Keď je auto súkromné, je povinnosťou robiť cestovné príkazy-vyučtovanie cesty, doklady o nákupe PHM.Opravte alebo doplňte skúsenejší, aj mňa to zaujíma.
KEJKA
09.01.11,22:28
doklady o nákupe PHM nie sú potrebné, len vyúčtovanie cesty, odkiaľ-kam, koľko km a náhrada za KM a za PHM, stravné.
oriesok
10.01.11,09:38
doklad o nákupe PHM kôli cene za akú sa nakúpilo a prepočítava spotreba. Tak som to myslela.
gokko
10.01.11,16:24
Knihu jázd, príkaz na cestu, vyúčtovanie, doklady PHM všetko papierovo máme o.k. , konateľ všetko predkladá. Mňa by ale skôr zaujímalo, či na preukazovanie toto papierovanie stačí, či by napríklad v knihe jázd nemali byť nejaké pečiatky od firiem, ktoré navštívil alebo neviem čo ešte. Veď ťažko budem po rokoch daňovej kontrole dokazovať, že tá cesta bola skutočne vykonaná , že si ju nevymyslel, čo tam budú telefonovať? Aj keď si to neviem predstaviť, že príde konateľ niekam na jednanie a vypýta si pečiatku do knihy jázd...
Majka
18.01.11,16:17
Knihu jázd, príkaz na cestu, vyúčtovanie, doklady PHM všetko papierovo máme o.k. , konateľ všetko predkladá. Mňa by ale skôr zaujímalo, či na preukazovanie toto papierovanie stačí, či by napríklad v knihe jázd nemali byť nejaké pečiatky od firiem, ktoré navštívil alebo neviem čo ešte. Veď ťažko budem po rokoch daňovej kontrole dokazovať, že tá cesta bola skutočne vykonaná , že si ju nevymyslel, čo tam budú telefonovať? Aj keď si to neviem predstaviť, že príde konateľ niekam na jednanie a vypýta si pečiatku do knihy jázd...
uf uf gokko kluud pohoda vidim ze si podstivec co chce mat vsetko na poriadku, ziadne peciatky netreba, proste o niekolko rokov to musis obhajit na co si bol na Sluz.ceste a viacmenej k SC by mal byt aj zapis zo sluzob.cesty ......
mysimis
20.01.11,16:24
Konateľ firmy /aj spoločník/ býva v BA a sídlo firmy je na druhom konci republiky, môže si vyúčtovať cestu z BA do KE ako služobnú?
Tweety
20.01.11,16:40
Konateľ firmy /aj spoločník/ býva v BA a sídlo firmy je na druhom konci republiky, môže si vyúčtovať cestu z BA do KE ako služobnú?
Cesta z miesta bydliska do miesta výkonu práce nie je PC.
mysimis
20.01.11,16:58
Cesta z miesta bydliska do miesta výkonu práce nie je PC.

Majka ďakujem, potrebovala som to potvrdiť.
Erika-ežka
21.03.11,12:34
odpoved na predchádzajúci príspevok, citujem
Preštudovla som pár múdrych naradení úradov a dočítal som sa že musím auto ktoré na takéto účely používam aj nahlásiť vopred na príslušný daň. úrad čo teraz keď som tak nespravil a pritom mám vedené cesy už od cca 26.4.2010


Nenechaj sa dopliesť. Podľa zadania sro nemá auto.
Ty vykonávaš cesty na vlastnom vozidle. V takom prípade nič nehlásiš na DU vopred, stačí uviesť do DP DMV do 31.1.2011, koľko mesiacov sro používala cudzie auto a sro zaplatí v rovnakom termíne vypočítanú daň.
Takže všetko je v poriadku.
Pre úplnosť - až sro kúpi auto a dá ho do majetku, tak takéto auto už musí nahlásiť na DU - oznámiť, že jej vzniká daňová povinnosť. Tiež však platí termín 31.1.nasl. roku pre podanie DP DMV a zaplatenie.
DPH z takto nakúpených PH sa ešte stále nedá odpočítať??? (tak ako pri SZČO ...)
KEJKA
21.03.11,12:44
prečo spájaš DPH a DMV? nerozumiem otázke.
Pokiaľ auto nie je v majetku sro, tak sa DPH nedá odpočítať.
ak je v majetku, tak sa odpočítať dá.
DMV s tým nemá veľa spoločného...............
Erika-ežka
21.03.11,12:54
prečo spájaš DPH a DMV? nerozumiem otázke.
Pokiaľ auto nie je v majetku sro, tak sa DPH nedá odpočítať.
ak je v majetku, tak sa odpočítať dá.
DMV s tým nemá veľa spoločného...............

Pardón,... už som sa príliš začítala v hľadaní tak som nechtiac bola mimo témy. Ale aj tak ďakujem za odpoveď. ;)
zuzanna
22.03.11,18:21
doklady o nákupe PHM nie sú potrebné, len vyúčtovanie cesty, odkiaľ-kam, koľko km a náhrada za KM a za PHM, stravné.

takze pri cestakoch mozem pouzivat namiesto dokladov o nákupe, sumy zo statistickeho uradu, plati to stale??? lebo u nasich zamestancov je problem dostat blocky, bud natankuju a zaplatia blocek neberu alebo ho vobec nedonesu