Mima21721
08.06.10,17:57
Dobrý deň, som tu po prvý krát. Chcela by som sa spýtať - plánujem si založiť živnosť na upratovacie služby. Nevedel by mi niekto z Vás skúsených poradiť, cenník na upratovacie práce, alebo lepšie povedané koľko by som si ako živnostníčka mohla pýtať za tieto služby. Či sa to vypočíta podľa veľkosti plochy, či ide o veľký dom, alebo byt. Za radu veľmi pekne vopred ďakujem.

Mima.:)
veronikasad
08.06.10,16:01
Mima21721
08.06.10,17:25
Ďakujem veľmi pekne. Len viete neviem sa trochu zorientovať. Keď napríklad idete upratovať veľký rodinný dom, tak si ho najprv prehliadnete, a zistíte si rozsah prác. Len či si robíte kalkuláciu od metra štvorcového? Lebo brigádujem u jednej uprat. firmy za 2,65 eura/hod. A sú to dosť veľké rodinné domy. V jednom cenníku som čítala že upratanie 4-izbového bytu cca 59 eur. Len mi tam chýbajú ceny na rodinné domy. Ešte raz veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
Mima21721
08.06.10,17:27
Ďakujem veľmi pekne. Len mi tam chýbajú ceny za upratovanie rodinných domov. Či sa tam robí kalkulácia po obhliadke domu, a zráta sa rozsah prác, alebo či na metre štvorcové.
Danielle369
09.06.10,04:57
Ďakujem veľmi pekne. Len viete neviem sa trochu zorientovať. Keď napríklad idete upratovať veľký rodinný dom, tak si ho najprv prehliadnete, a zistíte si rozsah prác. Len či si robíte kalkuláciu od metra štvorcového? Lebo brigádujem u jednej uprat. firmy za 2,65 eura/hod. A sú to dosť veľké rodinné domy. V jednom cenníku som čítala že upratanie 4-izbového bytu cca 59 eur. Len mi tam chýbajú ceny na rodinné domy. Ešte raz veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

To si myslíš že niekto ti tu povie a predostrie na tanieri ako máš začať podnikať v upratovaní domov??
Ved sa opýtaj zamestnávatela ktorý ťa zamestnal a dal ti zarobiť ako máš dalej pokračovať.
orientmonkey
09.06.10,18:02
Skus si zavolat do firmy co robi take veci a sprav si fiktivny research - zisti kolko by stalo upratanie takeho a takeho domu, kolko maju taxu na hodinu, ci to rataju podla metraze alebo na hodiny, ake sluzby ponukaju....

Boze decka, takto toho vela nenapodnikate ked Vas vsetko treba povedat ako malym
Mima21721
10.06.10,14:11
Ďakujem veľmi pekne za poradenie nemám s tým skúsenosti.