AerinSun
08.06.10,19:54
Pekný večer, potrebujem sa poradiť... POslednú menzes som mala 24.4.2010, pred týždňom som bola na odberch, HCG 480 (pozitívne), čiže tehotná som, len na USG nebolo nič vidieť. Zatiaľ mi nevedel doki povedať či sa jedná o vnútromaternicové tehu, alebo mimo, len mi povedal, že v prípade bolestí, alebo špinenia, okamžite na pohotovosť... ale teraz otázka... do dnešného dňa som mala ploché bruško, všetko OK, okrem pár menších bolestí (zrejme rozťahovanie maternice), ale teraz večer ma tak dosť nepríjemne pichá zospodu a brucho mám úplne obrovské. Teraz došiel manžel domov a nechápe, že ked ráno odchádzal, brucho normálne a teraz jak v 5. mesiaci (máme už dve deti) a silou mocou ma tlačí na pohotovosť.. viem, že teraz vyzerám ako 15-tka a nie ako matka dvoch detí, ale bojím sa toho, že ak tam pôjdem, tak ma nechajú na pozorovanie a to sa mi zdá úplne blbé, ked vo štvrok idem na kontrolu k môjmu dokimu... neviete náhodou, či sa mám báť toho pichania a enormného nárastu brucha? ďakujem
jacekova
08.06.10,17:59
tak toto je fakt zvláštna situácia...ale ja tentokrát dávam za pravdu tvojmu manželovi.
radšej nech ťa prezrú. neni to sranda. ak si náhodou fakt tehotná, stojí ti to za to, aby si ublížila bábätku.
nech si ťa kľudne nechajú na pozorovanie, hoci nemocnice pôsobia deprimujúce, ale keď to nechceš urobiť kvôli sebe, urob to kvôli babatku...
Zita5
08.06.10,18:21
tak toto je fakt zvláštna situácia...ale ja tentokrát dávam za pravdu tvojmu manželovi.
radšej nech ťa prezrú. neni to sranda. ak si náhodou fakt tehotná, stojí ti to za to, aby si ublížila bábätku.
nech si ťa kľudne nechajú na pozorovanie, hoci nemocnice pôsobia deprimujúce, ale keď to nechceš urobiť kvôli sebe, urob to kvôli babatku...

.......a kvôli tým dvom deťom, čo máte doma .Takže šup na pohotovosť .
jenny5
08.06.10,19:02
Tiež doporučujem ísť na pohotovosť, ak by náhodou šlo o mimomaternicové tehotenstvo, čakanie môže byť životu nebezpečné.
Každopádne držím palce, aby všetko dobre dopadlo a veľa zdravíčka.
erika_H
12.06.10,08:26
Ahojte,prosím Vás,náhodou nemáte nejaké informácie ohľadne používania tónovacích prípravkov na telo v tehotenstve?
Dočítala som sa,že opaľovanie sa moc neodporúča
a doma mám jemne tónovací sprej garnier,aj ho používam, ale teraz neviem,či to nie je trochu nebezpečné pre bábätko..:(
ludmilla
12.06.10,09:00
Ahojte,prosím Vás,náhodou nemáte nejaké informácie ohľadne používania tónovacích prípravkov na telo v tehotenstve?
Dočítala som sa,že opaľovanie sa moc neodporúča
a doma mám jemne tónovací sprej garnier,aj ho používam, ale teraz neviem,či to nie je trochu nebezpečné pre bábätko..:(

Určite máš na mysli samoopaľovacie krémy, ... Tie sa môžu používať aj v tehotenstve, pretože tie učinkujú len v hornej vrstve kože a tá sa stále obnovuje, preto aj tieto krémy, spraye vydržia kratšie asi 3 dni, len pozor na opaľovacie urýchľovače, tie sú karcinogénne.
erika_H
12.06.10,09:15
Určite máš na mysli samoopaľovacie krémy, ... Tie sa môžu používať aj v tehotenstve, pretože tie učinkujú len v hornej vrstve kože a tá sa stále obnovuje, preto aj tieto krémy, spraye vydržia kratšie asi 3 dni, len pozor na opaľovacie urýchľovače, tie sú karcinogénne.

Super,ďakujem Ti moc,Ľudka:)