petra.iliasova
08.06.10,23:24
prosim, kto mi vie pomoct..najma ludia z praxe-pravnici, v mojej diplomovke sa venujem tejto teme- postupu pri porušení pracovnej disciplíny, a keďže právo nie je predmetom môjho štúdia..do problematiky sa moc nevyznám..a potrebovala by som pomoc v praktickej časti- v prieskume/dotázniku..
nemám vôbec nápady, na čo sa môžem zamerať pri tejto téme...
za každú radu budem vďačná!!!
VERONIKA6
09.06.10,03:58
prosim, kto mi vie pomoct..najma ludia z praxe-pravnici, v mojej diplomovke sa venujem tejto teme- postupu pri porušení pracovnej disciplíny, a keďže právo nie je predmetom môjho štúdia..do problematiky sa moc nevyznám..a potrebovala by som pomoc v praktickej časti- v prieskume/dotázniku..
nemám vôbec nápady, na čo sa môžem zamerať pri tejto téme...
za každú radu budem vďačná!!!
Možno Ti pomôže aj toto:
http://www.profesia.sk/forum-prace/vypoved/dat-vypoved/porusenie-pracovnej-discipliny-29980

Skús si dať do google "porušovanie prac. disciplíny" sú tam rôzne príklady, určite Ti to pomôže.
Mgr.Shrek
09.06.10,07:28
prosim, kto mi vie pomoct..najma ludia z praxe-pravnici, v mojej diplomovke sa venujem tejto teme- postupu pri porušení pracovnej disciplíny, a keďže právo nie je predmetom môjho štúdia..do problematiky sa moc nevyznám..a potrebovala by som pomoc v praktickej časti- v prieskume/dotázniku..
nemám vôbec nápady, na čo sa môžem zamerať pri tejto téme...
za každú radu budem vďačná!!!

no na čo konkrétne by si sa chcela zamerať vo svojej diplmovke....prípady, následky, legislatíva, judikatúra???? toho je veľa :)
petra.iliasova
09.06.10,11:16
Dakujem, uz som si to pozerala predtym..co sa tyka teorie, tak uz mam aky taky prehlad,ale nemam ziadny napad zatial, na co sa zamerat v dotazniku..a ci to dat do viacerych firiem potom..alebo ako postupovat..ale kazda rada sa ceni!! :)
petra.iliasova
09.06.10,11:22
no na čo konkrétne by si sa chcela zamerať vo svojej diplmovke....prípady, následky, legislatíva, judikatúra???? toho je veľa :)
no sama neviem, ked mi vravela, ze mam robit prakticku cast,zameranu na prieskum/vyskum..tak som bola prekvapena, ale zas je to diplomovka..tak sa to od toho aj ocakava..nemohli by ste mi aspon naznacit, akym smerom by som to mohlo viest?? co sa tyka teoretickeho hladiska-tak zatial mam len discipliínu, poriadok, porušenie, sankcie...mayslim, ze toho by mohlo byt dost..ale ta prakticka..no idea
Danila
09.06.10,11:43
no sama neviem, ked mi vravela, ze mam robit prakticku cast,zameranu na prieskum/vyskum..tak som bola prekvapena, ale zas je to diplomovka..tak sa to od toho aj ocakava..nemohli by ste mi aspon naznacit, akym smerom by som to mohlo viest?? co sa tyka teoretickeho hladiska-tak zatial mam len discipliínu, poriadok, porušenie, sankcie...mayslim, ze toho by mohlo byt dost..ale ta prakticka..no ideaAk už vieš teoreticky, čo je pracovná disciplína, tak praktické je všetko, čo sa od Tvojej teórie odlišuje. Určite by som začala výskumom či prieskumom zameraným na najčastejšie porušovania pracovnej disciplíny, či najhoršie následky v dôsledku porušovania pracovnej disciplíny. Prieskum som nerobila, ale z praxe viem, že alkohol na pracovisku, či nepoužívanie ochranných pracovných pomôcok je pre podnikateľskú sféru pridrahý. A pre pracovníkov, porušovateľov, presmutný....etc...
petra.iliasova
09.06.10,16:18
super ! a este taka podotazocka, co mozem porovnavat, co sa tyka prac. disciplíny na SR a v akejkoľvek krajine EÚ..sankcie, alebo postup zamestnávateľa? prip. čo ešte
Mgr.Shrek
01.07.10,13:13
Ja by som sa pri písaní diplomovej práce na tému Postup pri porušení PD zameral najprv na zadefinovanie PD. Ako ju definuje zákonník práce a rozobrať to, pomohol by ti nejaký komentár k ZP.
Potom by som rozoberal problematiku pracovného poriadku. K tomu by som spravil prieskum v štýle, či fy majú PP alebo nie. Ak áno, akým spôsobom ho uplatňujú. Čo všetko v ňom majú atď.
Nakoniec by som sa zameral na sankcie. Tu by som tiež spolupracoval s fy. Ako riešia porušenie PD? Kárne, výpoveď, okamžité skončenie PP.
Nakoniec by som tak, ako si to napísala aj ty, porovnal túto problematiku aj s nejakým iným štátom.
Držím palce. je to celkom zaujímavá problematika, aspoň z právneho hľadiska. :)