stefany2505
09.06.10,06:38
Ahojte. Ešte som nerobila mzdy v Pohode, tak by som potrebovala pomoc, kde som urobila chybu.
Mame zamestnaných na TPP 2 Rakúšanov s trvalým pob.vo Viedni a 1 majiteľ - Slovák.
Ke´d som urobila mzdy, tak som si vytlačila tlačivá do ZP a SP. A čo s daňovým úradom - zrazená daň z príjmu? Nikde neviem nájsť podklady na vytlačenie. A ani neviem ako sa to platí - dokedy a na aké čú. :mee:
Viete mi niekto poradiť?
Xanti
09.06.10,04:54
A ani neviem ako sa to platí - dokedy a na aké čú. :mee:
Viete mi niekto poradiť?
Tak číslo účtu kam zaplatíš preddavok na daň nájdeš tu http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/kcxml/04_Sj9SPykssy0xPLMnMz0vM0Y_QjzKLN4g3NDR19ABJgjiO-pEIsSB9b31fj_zcVP0A_YLciHJHR0VFAPE9xRY!/delta/base64xml/L3dJdyEvd0ZNQUFzQUMvNElVRS82XzBfVkZGOQ!!?nID=6_0_1 15AH&cID=6_0_115AH treba si vyhladať podľa lokality.

A do kedy, my platíme odvody a dane v ten istý deň ako mzdy.
truch
09.06.10,05:13
Na DÚ musíš byť firma prihlásená na daň z príjmu FOako platiteľ Dane zo závislej činnosti , k tomu nezabudni štvrťročné výkazy.
stefany2505
09.06.10,06:19
Tak číslo účtu kam zaplatíš preddavok na daň nájdeš tu http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/kcxml/04_Sj9SPykssy0xPLMnMz0vM0Y_QjzKLN4g3NDR19ABJgjiO-pEIsSB9b31fj_zcVP0A_YLciHJHR0VFAPE9xRY!/delta/base64xml/L3dJdyEvd0ZNQUFzQUMvNElVRS82XzBfVkZGOQ!!?nID=6_0_1 15AH&cID=6_0_115AH (http://www.drsr.sk/wps/portal/%21ut/p/kcxml/04_Sj9SPykssy0xPLMnMz0vM0Y_QjzKLN4g3NDR19ABJgjiO-pEIsSB9b31fj_zcVP0A_YLciHJHR0VFAPE9xRY%21/delta/base64xml/L3dJdyEvd0ZNQUFzQUMvNElVRS82XzBfVkZGOQ%21%21?nID=6 _0_115AH&cID=6_0_115AH) treba si vyhladať podľa lokality.

A do kedy, my platíme odvody a dane v ten istý deň ako mzdy.

Ďakujem
odvody zaplatil 2.6. ako je aj výplatný termín, ale daň ešte neplatil, nakoľko jedna ,,účtovníčka" mi skalopevne tvrdila, že daň nebude platiť nakoľko sú to Rakúšania. No zistila som, že je to riadna hovadina.
stefany2505
09.06.10,06:21
Na DÚ musíš byť firma prihlásená na daň z príjmu FO, k tomu nezabudni štvrťročné výkazy.

To som majiteľovi povedala, že je povinný sa tam nahlásiť, no nesom si teraz 100% istá, či to aj urobil.
Betina2
10.06.10,06:04
Na DÚ musíš byť firma prihlásená na daň z príjmu FO, k tomu nezabudni štvrťročné výkazy.

Nie k dani z príjmu FO - to by bol FO-podnikateľ a pod.

Firma sa zaregistruje ako platiteľ Dane zo závislej činnosti (t.j. zo mzdy a odmien vyplácaných na základe pracovnoprávnych a obdobných vzťahov).
Betina2
10.06.10,06:08
To som majiteľovi povedala, že je povinný sa tam nahlásiť, no nesom si teraz 100% istá, či to aj urobil.

Zavolaj Vášmu správcovi dane....obvykle je to podľa začiatočného písmena názvu firmy a právnej formy. Ak jeho meno nevieš, zavolaj na informácie (spojovateľa na Vašom DU) a uveď názov firmy a právnu formu...mal by Ťa prepojiť na Tvpjho správcu. Mal by Ti vedieť povedať, či ste vôbec registrovaní a aj sa môžeš poinformovať o postupe. (ak bude ochotný).
Inak, ak sa zaregistrovali, tak by o tom mali mať doklad, na základe podanej registrácie, alebo aspoň mať potvrdené podanie.
truch
10.06.10,06:09
Nie k dani z príjmu FO - to by bol FO-podnikateľ a pod.

Firma sa zaregistruje ako platiteľ Dane zo závislej činnosti (t.j. zo mzdy a odmien vyplácaných na základe pracovnoprávnych a obdobných vzťahov).
Opravujem, jasné že máš pravdu:):)
Betina2
10.06.10,06:15
Ďakujem
odvody zaplatil 2.6. ako je aj výplatný termín, ale daň ešte neplatil, nakoľko jedna ,,účtovníčka" mi skalopevne tvrdila, že daň nebude platiť nakoľko sú to Rakúšania. No zistila som, že je to riadna hovadina.

Máš pravdu, je to "hovadina".
Daň zo závislej činnosti sa platí tam, kde poberá zamestnanec odmenu (mzdu), ak je to v SR, tak na DU v SR. Predpokladám, že firma je slovenská a je registrovaná na OS v SR. Ak sú to štátni príslušníci inej krajiny, tak SR má vo väčšine prípadov Zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia (aj s Rakúskom má). Takíto zamestnancci si potom vyžiadajú od DU v SR Potvrdenie o zrazených a odvedených preddavkoch na daň v SR (neviem presný názov) a potom si môžu v Rakúsku podať DP, kde si túto daň započítajú....podobne to funguje aj u nás.