olarac
09.06.10,08:54
Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu. Máme odberateľa u ktorého sme zistili neplatné IČ DPH. Máme prepravu tovaru faktúrovať s DPH (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2010-a.html)? Sme špedičná firma a preprava bola realizovaná z F do H. Aké typy súm uviesť, pracujeme v Omege. Ďakujem za každý názor.
IvoM
09.06.10,07:13
Podľa mňa uvedená služba je bez SK DPH bez ohľadu na to či je zahraničný odberateľ plátca alebo nie.
olarac
09.06.10,07:44
V tom prípade asi budeme musieť vystaviť faktúru s DPH platnou vo FR, keďže preprava tovaru sa začína vo F a budeme musieť sa registrovať vo FR??? Má s týmto niekto skúsenosť? Ďakujem
IvoM
09.06.10,12:23
Komu to vlastne fakturujete /štát/?
olarac
09.06.10,12:54
Fakturujeme to francúzskemu odberateľovi. Prepáč a vďaka
olarac
09.06.10,13:18
ak by to bolo podla § 16 ods. 5 - miestom dodania prepravy tovaru medzi členskými štátmi osobe inej ako zdaniteľnej je miesto, kde sa preprava tovaru začína t.j. vo F. Prijemca služby je nezdaniteľná osoba vo F - na ňu sa daňová povinnosť nedá preniesť - treba sa asi registrovať vo FR a vysporiadať DPH do ich rozpočtu.
možno sa ale vyjadrí niekto skúsenejší a ďakujem
IvoM
09.06.10,13:22
Keďže to fakturujete zdaniteľnej osobe /FR firma/ tak postupuješ podľa §15.1 a neuplatní sa §16.5 /ten je len pre nezdaniteľné osoby/, zdaniteľnú osobu definuje §3.1.
Faktura bude bez DPH a FR firma ak nie je plátcom, musí sa pred dodaním takejto služby registrovať / u nás §7a/ a musí odviesť z nej FR DPH do FR rozpočtu. Skrátka platí to čo som Ti napísal v mojom prvom príspevku, osobne ale moc neverím že nie je plátcom DPH, len asi prišlo k chybe pri ich IČ DPH.
olarac
11.06.10,10:07
Ďakujem za radu, snažili sme sa dostať k ich platnému IČ DPH, ale vôbec nereagujú. Na ich objednávke je uvedené neplatné IČ DPH. Vďaka ešte raz:)
martinez
11.06.10,12:03
Keďže to fakturujete zdaniteľnej osobe /FR firma/ tak postupuješ podľa §15.1 a neuplatní sa §16.5 /ten je len pre nezdaniteľné osoby/, zdaniteľnú osobu definuje §3.1.
Faktura bude bez DPH a FR firma ak nie je plátcom, musí sa pred dodaním takejto služby registrovať / u nás §7a/ a musí odviesť z nej FR DPH do FR rozpočtu. Skrátka platí to čo som Ti napísal v mojom prvom príspevku, osobne ale moc neverím že nie je plátcom DPH, len asi prišlo k chybe pri ich IČ DPH.
Ja by som si dovolil s tymto prispevkom nesuhlasit. Ak sa zdanitelna osoba nepreukaze IC DPH, hladi sa na nu ako na "inu ako zdanitelnu osobu"... toto mam overene z metodiky DPH - Danove riaditelstvo Banska Bystrica. V uvedenom pripade sa musi ist podla §16,5 a je potrebne sa registrovat vo F presne tak, ako uvadzaju prispevky vyssie.... samozrejme za predpokladu, ze francuzky zakon o DPH to neuklada.
olarac
14.06.10,07:36
Tak ako to vlastne má byť??? Nik sa s týmto ešte nestretol??? Ďakujem