pollak
09.06.10,10:23
Nevie mi niekto prosím Vás poradiť od roku 1998 do roku 2003 som bol v manželskom zväzku v roku 2003 som sa rozviedol. Rozviedli nás hneď nakoľko sme sa dohodli na výchove dcéry aj na výživnom a žiadny nehnuteľný majetok sme nevlastnili čo sme uviedli aj v žiadosti o rozvod. Teraz moja ex podala o zvýšenie výživného kde tiež v návrhu uviedla že nevlastní žiadny majetok okrem auta. No ja som sa dozvedel, že ešte v čase nášho manželstva na ňu jej babka previedla byt kde doteraz figuruje ako spoluvlastníčka 1/2 so svojou babkou. Ide o to, že vlastne zavádzala a klamala súd neviete čo s tým? Dokonca nebola schopná povedať mi pravdu ešte keď sme boli manželia no čo je to za ženu?

Ďakujem Vám moc za pomoc
Mária27
09.06.10,08:42
Skús argumentovať jej majetkovými pomermi na pojednávaní o zvýšení výživného. Domnievam sa však, že to rozhodnutie veľmi neovplyvní. Na nehnuteľnosti sa zvyčajne prihliada vtedy, ak povinný rodič argumentuje malými alebo žiadnymi príjmami a pritom je vlastníkom nehnuteľnosti, ktorú môže predať a zaplatiť výživné. Opiera sa pritom o § 75 zákona o rodine (36/2005).
Čo je to za ženu, nuž, to asi vieš lepšie ako my.


§ 75
(1) Pri určení výživného prihliadne súd na odôvodnené potreby oprávneného, ako aj na schopnosti, možnosti a majetkové pomery povinného. Na schopnosti, možnosti a majetkové pomery povinného prihliadne súd aj vtedy, ak sa povinný vzdá bez dôležitého dôvodu výhodnejšieho zamestnania, zárobku, majetkového prospechu; rovnako prihliadne aj na neprimerané majetkové riziká, ktoré povinný na seba berie.
(2) Výživné nemožno priznať, ak by to bolo v rozpore s dobrými mravmi; to neplatí, ak ide o výživné pre maloleté dieťa.
arizona
09.06.10,08:58
To, že ex-manželka je spoluvlastníčkou bytu môžeš síce na súd.pojednávaní povedať, ale tiež si myslím, že sa tým nemení Tvoja povinnosť platiť na dieťa výživné podľa svojich možností. Súd skúma pomery oboch rodičov. Dieťa rastie, bude mať stále vyššie nároky a potreby, takže môžeš počítať, že po čase bude manželka opäť žiadať zvýšiť. Výživné sú peniaze pre dieťa a to , že tvoja ex niečo dostane darom , si myslím, že s tým nemá nič spoločné...

Veď určite nemôže predať svoju darovanú čiastku bytu a tým babku pripraviť o strechu nad hlavou. Ten byt ex manželka dostala darom, takže nemôžeš sa oprieť o to, že by mala najaké peniaze, ktoré zatajila a následne byt kúpila...
pollak
09.06.10,09:03
Tak ale nie je za to nejaký postih veď ona vedome klamala nie len mňa ale aj súd o majetkových pomeroch?
Pisica
09.06.10,09:07
že ti nie je hanba
pollak
09.06.10,09:08
A nejde o výživné platím riadne ide o to, že súd sa o moje majetky teraz zaujíma aj keď jediným mojim majetkom s terajšou manželkou je hypotéka ale že ona niečo vlastní tak akože v pohode a mne povie na súde, že nech predám byt tak o čom to je?
danushka
09.06.10,09:09
Ja sa opýtam ináč, keby aj bola priznala prevod nehnuteľnosti v čase rozvodu pred súdom, ako by to ovplyvnilo Tvoju vyživovaciu povinnosť?
Veď keby aj bol na ňu prepísaný povedzme celý dom, tak hádam by si od nej neočakával že ho predá. Veď tu ide aj o zabezpečenie Vášho dieťaťa.
Na druhej strane keď rozmýšľam ako by som sa ja zachovala na jej mieste...
Ak by som bola so svojim manželom v rozvodovom konaní, tak mu určite nebudem vešať na nos, že idem niečo dediť zo svojej vetvy, nemá ho to vôbec čo zaujímať.
Či sa na to dívam ako sebec alebo nesebec, ak je mne ako matke dieťa zverené do výchovy, nikdy výživné od otca nepokryje skutočné náklady súvisiace s výchovou dieťaťa.
Leda ak by si platil vééééľmi vysoké výživné...vtedy beriem všetko späť, akoby som ani nič nepovedala ;)
Ale to by si asi neriešil zatajenie prevodu pred súdom, že?
arizona
09.06.10,09:16
Tak ale nie je za to nejaký postih veď ona vedome klamala nie len mňa ale aj súd o majetkových pomeroch?
Vieš koľko klamstiev sa porozpráva pri rozvodoch a hádačkách o výživné? Keby zatvárali všetkých, tak by väznice nestačili...

-Ten byt dostala ex darom iba pre seba, takže nespadá do BSM, tzn. , že nárok naň nemáš žiadny...(ani si nemal počas manželstva)
-Si otec dieťaťa, takže výživné na svoje dieťa platiť musíš, či ex niečo dostane,alebo nie...
- Nechcem tu riešiť vaše osobné konflikty, ani niekoho posudzovať...ale je to matka tvojho dieťaťa a pre vaše dieťa je určite lepšie, keď rodičia ako-tak spolu vychádzajú, akoby si mali robiť rôzne prieky a vláčiť sa kvôli hlúpostiam pi súdoch.
Ty sa jej chceš pomstiť a hľadáš ako ju vytrestať, ona sa Ti môže "odvďačiť" inak , na 99% cez dieťa.
Stojí ti to za to? ;):)
danushka
09.06.10,09:24
A nejde o výživné platím riadne ide o to, že súd sa o moje majetky teraz zaujíma aj keď jediným mojim majetkom s terajšou manželkou je hypotéka ale že ona niečo vlastní tak akože v pohode a mne povie na súde, že nech predám byt tak o čom to je?
pollak, šetri si svoje nervičky, ešte sa ti zídu...
Dieťa kým osamostatnie, vyštuduje strednú školu a dajbože vysokú, tak hlavne rastie, potrebuje skutočne veľmi veľa.
Presne to dieťa o ktorom hovoríme, je Tvoje tak ako napríklad ďalšie deti z druhého manželstva.
Nezabudni, že jedného dňa všetky Tvoje deti budú rovnakým dielom dediť Tvoje majetky alebo dlhy, teda polovicu nadobudnutého majetku s terajšou manželkou, ak spolu vydržíte kým Vás smrť nerozdelí.
Dnešný človek má čo robiť, aby sa vyzvŕtal z mesiaca na mesiac a stihol poplatiť všetko a potom ak ostane na jedlo, tak môže byť rád - takže v celku chápem, že pri splácaní hypotéky to nemáte ľahké.
Ale svoju rozhorčenosť z tejto ťažkej situácie nerieš tým, že budeš rozpitvávať veci okolo majetku, ktorý sa Ťa vlastne netýka, lebo to zaváňa úbohosťou ba až hanbou, ako tam ktosi vyššie písal.

A modli sa zdravie svojej exky, za jej prácu, lebo výživné by mohla pýtať aj na seba. Veru veru, mohla.
Xanti
09.06.10,09:30
A nejde o výživné platím riadne ide o to, že súd sa o moje majetky teraz zaujíma aj keď jediným mojim majetkom s terajšou manželkou je hypotéka ale že ona niečo vlastní tak akože v pohode a mne povie na súde, že nech predám byt tak o čom to je?
Tak požiadaj súd o striedavú starostlivosť , od júla to bude možné. Týždeň bude dieťa u teba, týždeň u matky.
Zistíš, že dieťa potrebuje viac ako sa zdá, ale zase kde sa najedia dvaja naje sa aj tretí a aj tú postel mu dáš.
A potom by iste tvoja ex nechcela aby si predával byt, nakoľko by vaše dieťa zdieľalo tvoju životnú úroveň tedy bezdomovectvo.

A ako píšu babenky, to že tvoja ex vlastní polovičku bytu nič neznamená. Lebo ním nemôže bez súhlasu druhého vlastníka manipulovať, ani nič také.

A Danushka, môže jeho ex požiadať o výživné na rozvedeného manžela ale len do 5 rokov po rozvode, takže potom bude "za vodou" ;)

A aby som nezabudla, výživné má prednosť pred ostatnými výdavkami.
pollak
09.06.10,09:30
Ale ja jej nič neberiem nech má aj tri byty a vláčiť sa po súdoch tak to nemienim len som si myslel že to aké sú majetkové pomery manželov si súd nejako zisťuje tak ako si to vyžiadali o mojom byte čo mám teraz vy ste tu hneď zo mňa urobili nejakú hyenu ja som rád že som rád tak Vám teda ďakujem druhý raz si rozmyslím či sa tu vlastne na niečo spýtam
Xanti
09.06.10,09:33
Ale ja jej nič neberiem nech má aj tri byty a vláčiť sa po súdoch tak to nemienim len som si myslel že to aké sú majetkové pomery manželov si súd nejako zisťuje tak ako si to vyžiadali o mojom byte čo mám teraz vy ste tu hneď zo mňa urobili nejakú hyenu ja som rád že som rád tak Vám teda ďakujem druhý raz si rozmyslím či sa tu vlastne na niečo spýtamČo sa urážaš?
Naozaj ťa jej majetok nemusí zaujímať, na súde povedz že zatajila vlastníctvo časti nehnuteľnosti a súd s tou informáciou naloží ako treba, ale pochybujem že sa čosi zmení.

A predsa ak si kúpil byt tak ho máš v BSM , detto aj úver spolu s terajšou manželkou tak ho nemôžeš predať sám, ako si myslí tvoja ex.
pollak
09.06.10,09:36
Neurážam sa ale nie všetci rozvedení otcovia sú svine a nie všetky rozvedené mamičky sú chúďatá nájdu sa aj také, ktoré sú vypočítavé a vedia proti vám obrátiť aj vlastné dieťa asi toľko na záver!
danushka
09.06.10,09:38
Ale ja jej nič neberiem nech má aj tri byty a vláčiť sa po súdoch tak to nemienim len som si myslel že to aké sú majetkové pomery manželov si súd nejako zisťuje tak ako si to vyžiadali o mojom byte čo mám teraz vy ste tu hneď zo mňa urobili nejakú hyenu ja som rád že som rád tak Vám teda ďakujem druhý raz si rozmyslím či sa tu vlastne na niečo spýtam
Juj, ale veď sa hneď nepaprč:)...veď cháp, že muži sú z MArsu a ženy z Venuše a my ženy, zväčša matky hneď vystrčíme pazúriky, keď sa hovorí o deťoch.
Keď sa Ti uľaví,pošepnem Ti, že v tomto rospoležení nie si sám a naozaj dnes ťažko žijú aj takí, čo vyživovaciu povinnosť nemajú.
Snaž sa o dobré vzťahy so svojou ex, ak je normálna, tak pochopí, že nie si dojná krava, ale obyčajný človek s dvoma rukami a nohami, čo si hľadá svoje šťastie pod slnkom so svojou novou rodinou.

A pokojne sa pýtaj čo chceš, len trošku sebareflexie do toho daj, nekušeme tu :).
To slniečko, ten smajlíček, to znamená úsmev, to je znak, že všetko je OK.
buchač
09.06.10,09:39
väznice nestačili...
...
-Ten byt dostala ex darom iba pre seba, takže nespadá do BSM, tzn. , že nárok naň nemáš žiadny...(ani si nemal počas manželstva)
...
...

Čo je Tvoje , to je aj moje ...

Čo je Moje , do toho Ťa nič ...;):rolleyes::---:D
Xanti
09.06.10,09:40
Neurážam sa ale nie všetci rozvedení otcovia sú svine a nie všetky rozvedené mamičky sú chúďatá nájdu sa aj také, ktoré sú vypočítavé a vedia proti vám obrátiť aj vlastné dieťa asi toľko na záver!
Ale ved mi to vieme,
ako krikom a zlosťou nič nedosiahneš ešte aj súd si proti sebe popudíš.
Nepíšeš či s druhou mng. máš rodinu, tak by som dala na súde otázku či majú dalšie deti byť na ulici, ked predáš byt ( nehnuteľnosti klesli a hypo treba vrátiť celú ).
Ale agresiou fakt nič nezískaš. Treba urobiť doma kalkulácie a možno aj požiadať o striedavú starostlivosť o dieťa.
Aspoň budeš s dieťaťom ak Ti to súd schváli.
pollak
09.06.10,09:43
Všetkým vďaka a rozhodne sa nepaprčím díky díky díky :):):):):)
buchač
09.06.10,09:46
Juj, ale veď sa hneď nepaprč:)...veď cháp, že muži sú z MArsu a ženy z Venuše a my ženy, zväčša matky hneď vystrčíme pazúriky, keď sa hovorí o deťoch.
Keď sa Ti uľaví,pošepnem Ti, že v tomto rospoležení nie si sám a naozaj dnes ťažko žijú aj takí, čo vyživovaciu povinnosť nemajú.
Snaž sa o dobré vzťahy so svojou ex, ak je normálna, tak pochopí, že nie si dojná krava, ale obyčajný človek s dvoma rukami a nohami, čo si hľadá svoje šťastie pod slnkom so svojou novou rodinou.

A pokojne sa pýtaj čo chceš, len trošku sebareflexie do toho daj, nekušeme tu :).
To slniečko, ten smajlíček, to znamená úsmev, to je znak, že všetko je OK.

Láskavo vrav za seba .....;):confused::---:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Aj uderiť občas treba , aby sa dotyčný prebral zo snívania...:cool:

Takáto relácia / respektíve pod iným názvom / sa inde vysiela ...:---
bocan111
09.06.10,21:09
Ahoj...na súde s úsmevom a pokorou žiadaj zverenie dieťaťa do výchovy oboch rodičov....už sa to dá a taký zákon existuje....psychológovia dokonca tvrdia /zrazu!!/, že je to lepšie pre každého člena rodiny /otec, matka, dieťa/ ....a bol by v tom čert, aby ho nedali aj Tebe !!! /ak nie si dokazateľne alkoholik. alebo niečo podobné/...neboj sa toho a žiadaj o to !!!!!! držím palce !!!! :o)