dkleinova
09.06.10,11:15
Dobrý deň,

chcela by som si s priateľom zobrať úver, aby sme mali konečne oficiálne spoločné bývanie (byt). Ale tuším je na to potrebné, aby sme boli aspoň druh/družka.
Sú nejaké podmienky stanové zákonom/nezákonom na to, aby nás vyhlásili za druha/družku? A ešte, kde a ako sa takéto vyhlásenie robí?

Ďakujem Vám za rýchlu odpoveď.
rodina1
09.06.10,09:41
Dobrý deň,

chcela by som si s priateľom zobrať úver, aby sme mali konečne oficiálne spoločné bývanie (byt). Ale tuším je na to potrebné, aby sme boli aspoň druh/družka.
Sú nejaké podmienky stanové zákonom/nezákonom na to, aby nás vyhlásili za druha/družku? A ešte, kde a ako sa takéto vyhlásenie robí?

Ďakujem Vám za rýchlu odpoveď.
Aj tu:
http://www.porada.sk/t89016-registrovane-partnerstvo.html
http://zena.atlas.sk/kedy-sa-oplati-zit-bez-papierov/rodina/rodinny-zivot/563159.html

Vzťah druh/družka nie je rodinnoprávnym vzťahom. Zákon o rodine nepoznal a ani nepozná inštitút druh/družka. Je na slobodnom rozhodnutí každého páru, či dajú svojmu spolunažívaniu právnu formu, ktorá zaručí v prípade udalosti aj sociálno-právnu ochranu.
buchač
09.06.10,09:50
Dobrý deň,

chcela by som si s priateľom zobrať úver, aby sme mali konečne oficiálne spoločné bývanie (byt). Ale tuším je na to potrebné, aby sme boli aspoň druh/družka.
Sú nejaké podmienky stanové zákonom/nezákonom na to, aby nás vyhlásili za druha/družku? A ešte, kde a ako sa takéto vyhlásenie robí?

Ďakujem Vám za rýchlu odpoveď.

Rýchla ???

Vyondi sa na to ...
Ak porozmýšľaš , prídeš na úskalia / úveru / spoločného bývania aj sama ...
danushka
09.06.10,10:33
Dobrý deň,

chcela by som si s priateľom zobrať úver, aby sme mali konečne oficiálne spoločné bývanie (byt). Ale tuším je na to potrebné, aby sme boli aspoň druh/družka.
Sú nejaké podmienky stanové zákonom/nezákonom na to, aby nás vyhlásili za druha/družku? A ešte, kde a ako sa takéto vyhlásenie robí?

Ďakujem Vám za rýchlu odpoveď.
Banku požiadajte spoločne o úver a na liste vlastníctva budete vlastníkmi 1/2 + 1/2 a vec je vyriešená.
Jedine takto to máte obaja právne ošetrené v prípade rozchodu.
Petra Nová
09.06.10,10:40
Banku požiadajte spoločne o úver a na liste vlastníctva budete vlastníkmi 1/2 + 1/2 a vec je vyriešená.
Jedine takto to máte obaja právne ošetrené v prípade rozchodu.

Ošetrené bude, ale čo keď jeden z nich prestane splácať úver a druhý je ručiteľom. Bude splácať on a naviac byt bude zaťažený záložným právom? Takže sen o spoločnom bývaní alebo spoluvlastníctve sa môže rýchlo rozplynúť.
danushka
09.06.10,10:47
Ošetrené bude, ale čo keď jeden z nich prestane splácať úver a druhý je ručiteľom. Bude splácať on a naviac byt bude zaťažený záložným právom? Takže sen o spoločnom bývaní alebo spoluvlastníctve sa môže rýchlo rozplynúť.
Nuž Peti, keď ja som Ti taká naivka a chápem to tak, že keď chcú spoločné bývanie, tak hádam budú pristupovať k spoločnému bývaniu a záväzkom z toho vyplývajúcich s rozumom.

Zas na druhej strane, aj keby boli zosobášení a byt nadobudli v BSM, tak keď ho splácať nebudú, tak banka svoje záložné právo tak , či onak využije.
Petra Nová
09.06.10,10:52
Nuž Peti, keď ja som Ti taká naivka a chápem to tak, že keď chcú spoločné bývanie, tak hádam budú pristupovať k spoločnému bývaniu a záväzkom z toho vyplývajúcich s rozumom.

Zas na druhej strane, aj keby boli zosobášení a byt nadobudli v BSM, tak keď ho splácať nebudú, tak banka svoje záložné právo tak , či onak využije.
Danuška , ani tak dobre, ani onak.:D Nemáš nič, zle je, ak máš, aby si sa triasla, že o to prídeš. :D
Oliwa
09.06.10,11:09
Ošetrené bude, ale čo keď jeden z nich prestane splácať úver a druhý je ručiteľom. Bude splácať on a naviac byt bude zaťažený záložným právom? Takže sen o spoločnom bývaní alebo spoluvlastníctve sa môže rýchlo rozplynúť.
1. Alebo si rozdeľte investíciu na polovicu, každý si vezmite úver na seba /záleží na type úveru - bližšie info v bankách/ a splácajte. . Ak sa nerozídete a neprestanete splácať, problémy nebudú. ;)
Ak si berú hypotéku manželia /BSM/ - jeden je spravidla dlžník a druhý spoludlžník.

2. Požiadaj partnera o ruku. :)
dkleinova
09.06.10,11:21
Banku požiadajte spoločne o úver a na liste vlastníctva budete vlastníkmi 1/2 + 1/2 a vec je vyriešená.
Jedine takto to máte obaja právne ošetrené v prípade rozchodu.
danushka, ale my by sme radi zobrali uver od PSS a tam to nejde, ked medzi nami nie je z pravneho hladiska vztah..
dkleinova
09.06.10,11:22
1. Alebo si rozdeľte investíciu na polovicu, každý si vezmite úver na seba /záleží na type úveru - bližšie info v bankách/ a splácajte. . Ak sa nerozídete a neprestanete splácať, problémy nebudú. ;)
Ak si berú hypotéku manželia /BSM/ - jeden je spravidla dlžník a druhý spoludlžník.

2. Požiadaj partnera o ruku. :)
problem je, ze taku vysku uveru by nam jednemu nedali.. a ja robim na dobu urcitu zatial.. tak je to komplikovanejsie.. a ked ho zoberieme nejakym sposobom spolu od PSS, mame nizsi urok a vsetko je vyhodnejsie..
danushka
09.06.10,11:26
danushka, ale my by sme radi zobrali uver od PSS a tam to nejde, ked medzi nami nie je z pravneho hladiska vztah..
No a prečo sa nezoberiete?
Tak buď požiadate inú banku, kde sa to dá, alebo svadba a PSS;) :).
Nechce sa Vám do vzájomného papierového chomútika, ale pelišok spoločný by ste brali.
Inštitúcia zväzku manželského má viac vyhôd zdá sa.
No vyzerá to tak, že PSS Vás do toho dotlačí :D, ale pred oltárom to nehovorte pánu farárovi, lebo by to bral ako manželstvo z donútenia a to sa nemá.
dkleinova
09.06.10,11:26
Aj tu:
http://www.porada.sk/t89016-registrovane-partnerstvo.html
http://zena.atlas.sk/kedy-sa-oplati-zit-bez-papierov/rodina/rodinny-zivot/563159.html

Vzťah druh/družka nie je rodinnoprávnym vzťahom. Zákon o rodine nepoznal a ani nepozná inštitút druh/družka. Je na slobodnom rozhodnutí každého páru, či dajú svojmu spolunažívaniu právnu formu, ktorá zaručí v prípade udalosti aj sociálno-právnu ochranu.
ďakujem rodina1.. tieto prispevky som si uz googlila.. vacsinou, ked sa mi nepodari nieco vygooglit az vtedy sa pytam tu :)

len som zvedava, ze ked uz niekam pojdem nahlasit, ze som druzka (kam konkretne?, plati sa za to nieco?), ci musim splnat nejake podmienky.. nieco som citala o spolocnej domacnosti nejaky cas.. tak som zvedava, ci mozeme byt druh/druzka, ked spolu oficialne nebyvame, ale spolocne hospodarime.. ci to mozem podpisat aj tak.. a este, ked to nejak uzavrieme, da sa to/malo by sa to nejak zrusit v pripade, ze by sme sa nahodou rozisli?
dkleinova
09.06.10,11:40
No a prečo sa nezoberiete?
Tak buď požiadate inú banku, kde sa to dá, alebo svadba a PSS;) :).
Nechce sa Vám do vzájomného papierového chomútika, ale pelišok spoločný by ste brali.
Inštitúcia zväzku manželského má viac vyhôd zdá sa.
No vyzerá to tak, že PSS Vás do toho dotlačí :D, ale pred oltárom to nehovorte pánu farárovi, lebo by to bral ako manželstvo z donútenia a to sa nemá.
lebo brat sa proste este nechceme.. :) manzelstvo je zavazok uplne ineho typu.. je to nieco, na com musis pracovat kazdy den s tym druhym.. a myslim, ze na to este nie sme dost stari a zreli..
Oliwa
09.06.10,12:02
lebo brat sa proste este nechceme.. :) manzelstvo je zavazok uplne ineho typu.. je to nieco, na com musis pracovat kazdy den s tym druhym.. a myslim, ze na to este nie sme dost stari a zreli..
Nie celkom mimotemy Hypotetická otázka:
považujete manželstvo za väčšie riziko ako hypotéku, ktorá je evidentne nad Vaše sily?
Zrejme áno, keďže na ňu sa cítite byť dosť starí i zrelí...
Len nechápem, kde sa to chceš stále ísť nahlasovať či zapisovať, že spolu žijete. Už Ti bolo povedané, že takýto inštitút náš zákon o rodine nepozná /a banka neuzná/.

A teraz chvíľu vážne:
Pozri sa, čo sa deje v týchto dňoch na Slovensku - koľko ľudí celé roky pracovalo na svojich domoch, splácaní hypoték i budovaní vzťahov. Prišla voda a mnohým za pol hodinu vzala všetko - a tie vzťahy sú často jediné, čo im zostalo a dáva silu povstať z blata a začať znova budovať svoje zničené domy a splácať hypotéky. Môj obdiv patrí takým, ako je Karol Glajc - medializovaný otec troch detí, ktorý týždeň pred kolaudáciou prakticky prišiel o všetko.
Ja viem, si z BA, Vás povodne obišli a zrejme si ozaj ešte mladá. Chcem tým len povedať, že peniaze nie sú všetko. Nie so všetkým sa dá kalkulovať a nechávať si zadné dvierka. K životu /svojmu i životu tých druhých/ by sa malo pristupovať zodpovednejšie. A učite sa oplatí investovať viac do vzťahov - nielen do bývania. Pretože nikdy nevieš, čo Ti život prinesie - alebo odnesie...
Oliwa
09.06.10,12:14
No a prečo sa nezoberiete?
Tak buď požiadate inú banku, kde sa to dá, alebo svadba a PSS;) :).
Nechce sa Vám do vzájomného papierového chomútika, ale pelišok spoločný by ste brali.
Inštitúcia zväzku manželského má viac vyhôd zdá sa.
No vyzerá to tak, že PSS Vás do toho dotlačí :D, ale pred oltárom to nehovorte pánu farárovi, lebo by to bral ako manželstvo z donútenia a to sa nemá.
A za svedka si môžu zavolať referenta PSS, ktorý im ten úver vybaví...:)
Danushka, ale pri manželskom sľube sa tuším hovorí, že konáš slobodne a dobrovoľne a manželstvo z donútenia je neplatné, nieže sa vezmú a úver nedostanú :confused: - to by bola katastrofa. :eek:
korela
09.06.10,12:21
Aj tu:
http://www.porada.sk/t89016-registrovane-partnerstvo.html
http://zena.atlas.sk/kedy-sa-oplati-zit-bez-papierov/rodina/rodinny-zivot/563159.html

Vzťah druh/družka nie je rodinnoprávnym vzťahom. Zákon o rodine nepoznal a ani nepozná inštitút druh/družka. Je na slobodnom rozhodnutí každého páru, či dajú svojmu spolunažívaniu právnu formu, ktorá zaručí v prípade udalosti aj sociálno-právnu ochranu.

Ešte raz, prosím, ktorý zákon zaručí sociálno-právnu ochranu? Zákon o rodine je deravý ako rešeto.
Chobot
09.06.10,13:36
Ešte raz, prosím, ktorý zákon zaručí sociálno-právnu ochranu? Zákon o rodine je deravý ako rešeto.

Akú sociálno - právnu ochranu? Koho? Partnerov? Akých partnerov - muža a ženy? Je to rovnaký právny vzťah ako muža a muža (gayov), alebo ženy a ženy (lesbičky). Na také vzťahy sa ľudia pozerajú cez prsty a sú zásadne proti, aby sa taký vzťah nejakým spôsobom právne upravoval. Ale pokiaľ ide o "divoké" spolunažívanie muža a ženy, už sa volá po právnej úprave takéhoto vzťahu. Ako keby taká úprava ešte neexistovala. Ale tá existuje! Vo forme manželského zväzku!

Všetky ostatné vzťahy medzi občanmi upravuje obč. zákonník tým, že napr. medzi dedičmi sú uvedené aj osoby žijúce spolu s poručiteľom (ak neexistuje iný vzťah, tomuto nadriadený - manželstvo). Alebo v prípade spolužitia upravuje povinnosti spolupodielať sa na spoločných nákladoch. Alebo existuje aj forma podielového spoluvlastníctva.

Ale nemožno hovoriť o spoločnej domácnosti v prípade, ak žijú spolu dvaja ľudia, bez akýchkoľvek spoločných záväzkov. To je ako keby 3 spolubývajúci kamaráti chceli zobrať úver a požadovali by, aby banka posudzovala ich individuálne príjmy spoločne. Pritom ktorýkoľvek z nich môže kedykoľvek si zbaliť kufre a opustiť takýto zväzok.

A zákon o rodine nie je až tak deravý. Čo podľa teba v ňom chýba?
rodina1
09.06.10,14:09
ďakujem rodina1.. tieto prispevky som si uz googlila.. vacsinou, ked sa mi nepodari nieco vygooglit az vtedy sa pytam tu :)

len som zvedava, ze ked uz niekam pojdem nahlasit, ze som druzka (kam konkretne?, plati sa za to nieco?), ci musim splnat nejake podmienky.. nieco som citala o spolocnej domacnosti nejaky cas.. tak som zvedava, ci mozeme byt druh/druzka, ked spolu oficialne nebyvame, ale spolocne hospodarime.. ci to mozem podpisat aj tak.. a este, ked to nejak uzavrieme, da sa to/malo by sa to nejak zrusit v pripade, ze by sme sa nahodou rozisli?
Moja dcéra tiež žije v takomto "zväzku". A pretože nie sú manželia, za roky, keď bola na MD a následne RD prišli napr. o možnosť pri ročnom zúčtovaní dane, aby si partner na ňu mohol odpočítať nezdaniteľnú čiastku.
Brali si v banke hypotéku na byt, avšak banka pri posudzovaní nároku na hypotéku brala do úvahy len príjem partnera a k tomu, že má vyživovaciu povinnosť voči synovi. Ak by bola dcéra aj zamestnaná, jej príjem by vôbec nezohrával žiadnu úlohu a tým pádom dostali úrok menší. Síce byt je napísaný na nich obidvoch.
Tento vzťah má možno len výhodu v jednom (ak sa to vôbec za výhodu dá považovať), že keď sa po pár rokoch napr. rozhodnú žiť každý sám, nemusia žiadať súd o rozvod manželstva. Ale to je všetko.
Ajuška
09.06.10,14:17
...Tento vzťah má možno len výhodu v jednom (ak sa to vôbec za výhodu dá považovať)...
...a že si vo vzťahu nezovšednejú, ako sa podpísaním sobášneho listu často stáva...;)...ale aj tu (ako vo všetkom) platí indiVindi...:---...
Mária27
09.06.10,14:51
ďakujem rodina1.. tieto prispevky som si uz googlila.. vacsinou, ked sa mi nepodari nieco vygooglit az vtedy sa pytam tu :)

len som zvedava, ze ked uz niekam pojdem nahlasit, ze som druzka (kam konkretne?, plati sa za to nieco?), ci musim splnat nejake podmienky.. nieco som citala o spolocnej domacnosti nejaky cas.. tak som zvedava, ci mozeme byt druh/druzka, ked spolu oficialne nebyvame, ale spolocne hospodarime.. ci to mozem podpisat aj tak.. a este, ked to nejak uzavrieme, da sa to/malo by sa to nejak zrusit v pripade, ze by sme sa nahodou rozisli?

Oficiálne neexistuje registrácia druha a družky. Evidenčne by ti to mohlo ako-tak zabezpečiť prihlásenie na trvalý pobyt v jednom mieste, ak ste nájomcovia - spoločný nájom. Keby banka také niečo požadovala, mala by povedať, ako si to predstavuje (asi nebude chcieť svedectvo susedov). Je pravdou, že manželia majú podľa niektorých zákonov výhody, ale pre nikoho už nie je čudné partnerské spolužitie bez manželstva.

Občiansky zákonník definuje v § 115 pojem domácosti a v § 116 osoby blízke. Domácnosť a spoločná domácnosť v zákonoch sú výrazy na rovnakej úrovni. Spoločnú domácnosť môžu viesť aj ľudia, ktorí spolu nebývajú - tak registračne ako fakticky. Môže to byť napr. aj vnuk, ktorý denne chodí za babkou a stará sa o ňu, hospodári so svojimi peniazmi a s dôchodkom babky bez obmedzenia. Osoby blízke môžu a nemusia spolu bývať. Občiansky zákonník aj iné zákony používajú tieto výrazy bez ďalších definícií a dôkazov, posudzuje sa vždy konkrétny prípad (dedenie zo zákona, odporovateľnosť právnych úkonov ...).

Domácnosť
§ 115

Domácnosť tvoria fyzické osoby, ktoré spolu trvale žijú a spoločne uhradzujú náklady na svoje potreby.
Blízke osoby
§ 116

Blízkou osobou je príbuzný v priamom rade, súrodenec a manžel; iné osoby v pomere rodinnom alebo obdobnom sa pokladajú za osoby sebe navzájom blízke, ak by ujmu, ktorú utrpela jedna z nich, druhá dôvodne pociťovala ako vlastnú ujmu.
Ivana Š
09.06.10,15:36
Tento vzťah má možno len výhodu v jednom (ak sa to vôbec za výhodu dá považovať), že keď sa po pár rokoch napr. rozhodnú žiť každý sám, nemusia žiadať súd o rozvod manželstva. Súhlas

...a že si vo vzťahu nezovšednejú, ako sa podpísaním sobášneho listu často stáva......ale aj tu (ako vo všetkom) platí indiVindi...


nechcite mi povedať, že napr. po 25 rokoch manželstva a po 25 rokoch spolužitia v jednej domácnosti ako druh a družka je ten vzťah iný - nezovšednený - len preto, že jeden pár má sobášny list a druhý nemá
Kazu
09.06.10,16:06
Tento vzťah má možno len výhodu v jednom (ak sa to vôbec za výhodu dá považovať), že keď sa po pár rokoch napr. rozhodnú žiť každý sám, nemusia žiadať súd o rozvod manželstva. Súhlas

...a že si vo vzťahu nezovšednejú, ako sa podpísaním sobášneho listu často stáva......ale aj tu (ako vo všetkom) platí indiVindi...


nechcite mi povedať, že napr. po 25 rokoch manželstva a po 25 rokoch spolužitia v jednej domácnosti ako druh a družka je ten vzťah iný - nezovšednený - len preto, že jeden pár má sobášny list a druhý nemá

So sobášnym listom alebo bez neho, ani po 25. rokoch chlap nezovšednie. Každý deň ťa dokáže nas... niečím iným. Neviem kto to povedal, ale mal pravdu :D
Ajuška
09.06.10,16:06
...nechcite mi povedať, že napr. po 25 rokoch manželstva a po 25 rokoch spolužitia v jednej domácnosti ako druh a družka je ten vzťah iný - nezovšednený - len preto, že jeden pár má sobášny list a druhý nemá
...a Ty mi nechci povedať, že nepoznáš vo svojom okolí slabších jedincov, ktorí po uzavretí manželstva zvolnili svoj prístup k partnerovi v štýle... však čo už, už je moja (môj)...;)...vo svojej poznámke som zdôraznila, že záleží na individuálnom prístupe... takže žiadnu šablónu si tam odomňa vidieť nemohla... :rolleyes: ...
Oliwa
09.06.10,16:19
... ani po 25. rokoch chlap nezovšednie. Každý deň ťa dokáže nas... niečím iným. Neviem kto to povedal, ale mal pravdu :D
mimotemy Mám známu /vydatú vyše 20 r./, ktorá pred časom vyslovila zaujímavú teóriu - žeby z praxe?: :confused:
čím sú muži starší, tým sa na seba viac podobajú - prioritami, záľubami, zlozvykmi, náladami... jediný rozdiel, ktorý zostáva, je ten -či sú bohatí alebo chudobní. :)
Keď sa nad tým človek zamyslí, asi na tom niečo bude... ;)

Pozrime sa, kam sme sa to od toho úveru až dostali!:D
danushka
09.06.10,16:26
mimotemy Mám známu /vydatú vyše 20 r./, ktorá pred časom vyslovila zaujímavú teóriu - žeby z praxe?: :confused:
čím sú muži starší, tým sa na seba viac podobajú - zlozvykmi, náladami... jediný rozdiel, ktorý zostáva, je ten -či sú bohatí alebo chudobní. :)
Keď sa nad tým človek zamyslí, asi na tom niečo bude... ;)

Pozrime sa, kam sme sa to od toho úveru až dostali!:D

Oliwa, nestraš :eek: !
Ja mám svoje ideály, neber mi ich :D :D :D .
Ivana Š
09.06.10,16:27
...a Ty mi nechci povedať, že nepoznáš vo svojom okolí slabších jedincov, ktorí po uzavretí manželstva zvolnili svoj prístup k partnerovi v štýle... však čo už, už je moja (môj)...;)...vo svojej poznámke som zdôraznila, že záleží na individuálnom prístupe... takže žiadnu šablónu si tam odomňa vidieť nemohla... :rolleyes: ...

Poznám, poznám,
ale poznám aj takých, ktorí ten prístup zvoľnili už pri spoločnom bývaní (napr. moja sestra, chodili a bývali spolu 8 rokov, každý člen rodiny nám už uši brúsil poznámkami, že kedy bude svadba a rozišli sa, lebo bývalý :D budúci :D švagor začal rožky vystrkovať :mad: ...či niečo iné :mad: :mad: :mad: a myslel si, že mu sestra výhovorky spapká
buchač
09.06.10,17:17
So sobášnym listom alebo bez neho, ani po 25. rokoch chlap nezovšednie. Každý deň ťa dokáže nas... niečím iným. Neviem kto to povedal, ale mal pravdu :D

...a Ty mi nechci povedať, že nepoznáš vo svojom okolí slabších jedincov, ktorí po uzavretí manželstva zvolnili svoj prístup k partnerovi v štýle... však čo už, už je moja (môj)...;)...vo svojej poznámke som zdôraznila, že záleží na individuálnom prístupe... takže žiadnu šablónu si tam odomňa vidieť nemohla... :rolleyes: ...

mimotemy Mám známu /vydatú vyše 20 r./, ktorá pred časom vyslovila zaujímavú teóriu - žeby z praxe?: :confused:
čím sú muži starší, tým sa na seba viac podobajú - zlozvykmi, náladami... jediný rozdiel, ktorý zostáva, je ten -či sú bohatí alebo chudobní. :)
Keď sa nad tým človek zamyslí, asi na tom niečo bude... ;)
Pozrime sa, kam sme sa to od toho úveru až dostali!:D

Oliwa, nestraš :eek: !
Ja mám svoje ideály, neber mi ich :D :D :D .

Dievčatkáááá ...

nechcite , aby som reagoval ...;)

A nebol by som práve príjemný ...:mad:...náladu mam na to akurát ...:cool:
Ajuška
09.06.10,18:04
Dievčatkáááá ...

nechcite , aby som reagoval ...;)

A nebol by som práve príjemný ...:mad:...náladu mam na to akurát ...:cool:
...sa vôbec neobmedzuj a reaguj, ako sa Ti žiada... len nech Ťa neprevalcuje vlastná ješitnosť...;)...v mojich reakciách rýdzo mužský rod ale ťažko nájdeš...:rolleyes:...spravodlivo som to písala obojpohlavne...:D...
Oliwa
09.06.10,18:42
Oliwa, nestraš :eek: !
Ja mám svoje ideály, neber mi ich :D :D :D .
Danushka, nechcela som Ťa vystrašiť!
Ak si si zobrala bohatého, nemáš sa predsa čoho báť!;):D:---
Oliwa
09.06.10,18:45
Dievčatkáááá ...

nechcite , aby som reagoval ...;)

A nebol by som práve príjemný ...:mad:...náladu mam na to akurát ...:cool:
Len som tŕpla, kedy nám sem vtrhne nejaký chlap a nezatrhne nám tu tento mrnník! :D:D:D A zrovna Buchač! :eek:
Oliwa
09.06.10,18:51
...sa vôbec neobmedzuj a reaguj, ako sa Ti žiada... len nech Ťa neprevalcuje vlastná ješitnosť...;)...v mojich reakciách rýdzo mužský rod ale ťažko nájdeš...:rolleyes:...spravodlivo som to písala obojpohlavne...:D...
...si to písala pre dáždovky? :D:D:D
buchač
09.06.10,19:08
...sa vôbec neobmedzuj a reaguj, ako sa Ti žiada... len nech Ťa neprevalcuje vlastná ješitnosť...;)...v mojich reakciách rýdzo mužský rod ale ťažko nájdeš...:rolleyes:...spravodlivo som to písala obojpohlavne...:D...
Ja som jednopohlavný ...ale beriem názory oboch strán , ak sú normálne ...reálne a nie feministické - na pohlaví nezáleží ...;)

Len som tŕpla, kedy nám sem vtrhne nejaký chlap a nezatrhne nám tu tento mrnník! :D:D:D A zrovna Buchač! :eek:
- nevraví sa zrovna , ale práve ...a zrovnám vás všetky - dokonale ...:D
- mrník je len pre ženské ?...feministky jedne ...:cool:

Pôvodca textu príspevku: Kazu
So sobášnym listom alebo bez neho, ani po 25. rokoch chlap nezovšednie. Každý deň ťa dokáže nas... niečím iným. Neviem kto to povedal, ale mal pravdu
A kto vraví opak ???
Len mi prosím , nechcite natrieskať do hlavy po 30 ročnej vojne / manželskej / , že ani baba nezovšednie ...jednú mám doma ...a serie ma pravidelne ...:rolleyes:
Citát:Pôvodca textu príspevku: Ajuška
...a Ty mi nechci povedať, že nepoznáš vo svojom okolí slabších jedincov, ktorí po uzavretí manželstva zvolnili svoj prístup k partnerovi v štýle... však čo už, už je moja (môj)
Aj opak , aj opak ...práve že pritvrdili muziku ...
Podotýkam a zdôrazňujem , že táto poznámka sa mňa netýka ...
......vo svojej poznámke som zdôraznila, že záleží na individuálnom prístupe... takže žiadnu šablónu si tam odomňa vidieť nemohla... ...
Citát:Pôvodca textu príspevku: Oliwa
Mám známu /vydatú vyše 20 r./, ktorá pred časom vyslovila zaujímavú teóriu - žeby z praxe?:
čím sú muži starší, tým sa na seba viac podobajú - zlozvykmi, náladami...
O ženách sa dá občas povedať , že sa na seba podobajú plastikami / čohokoľvek / ...
Ozaj , zabudol som , veď ženy nemajú svoje zlé dni / nie " tie " dni myslím ;) /, nemajú nálady , nemajú problémy ...neblbnite ...:rolleyes:
jediný rozdiel, ktorý zostáva, je ten -či sú bohatí alebo chudobní.
V niektorých prípadoch / česť výnimkám / je rozdiel v tom , či sú to oné ...výrazy nechcite a ani pokračovanie ...:rolleyes:... mám zakázané nadávať ;)
Keď sa nad tým človek zamyslí, asi na tom niečo bude...
Pozrime sa, kam sme sa to od toho úveru až dostali!

Citát:Pôvodca textu príspevku: danushka
Oliwa, nestraš !
Postraším Ťa ja ...nabudúce ...neboj ...
Ja mám svoje ideály, neber mi ich .
Nechaj si ...
buchač
09.06.10,19:10
...sa vôbec neobmedzuj a reaguj, ako sa Ti žiada... len nech Ťa neprevalcuje vlastná ješitnosť...;)...v mojich reakciách rýdzo mužský rod ale ťažko nájdeš...:rolleyes:...spravodlivo som to písala obojpohlavne...:D...


...si to písala pre dáždovky? :D:D:D

Asi myslela hermafroditov ...a nie pre trifidov ...;):rolleyes:
marjankaj
09.06.10,21:23
Dobrý deň,

chcela by som si s priateľom zobrať úver, aby sme mali konečne oficiálne spoločné bývanie (byt). Ale tuším je na to potrebné, aby sme boli aspoň druh/družka.
Sú nejaké podmienky stanové zákonom/nezákonom na to, aby nás vyhlásili za druha/družku? A ešte, kde a ako sa takéto vyhlásenie robí?

Ďakujem Vám za rýchlu odpoveď.

A načo ti bude taký "štatút"?
Manželstvo vyrieši tvoje problémy s takýmito vecami aj s dedičstvom. Nemusíš sa sobášiť v kostole. Stači namiestnom úrade s dvoma svedkami. S rozvodom je tiež menej problémov, ako so získaním úveru. Tak čo chceš riešit? Ušetriť pár € a nechať plávať tisíce?:eek:
Horšie to majú gayovia a lesbičky. Tých nezosobášia aj keby chceli.
Teda zosobášia niekde inde, ale tu na Slovensku im to bude "prd" platné.:eek:

PS. Tento "vzťah" si si vymyslela ty alebo tvoj priateľ? Aj to dosť napovie.
sarasara
10.06.10,08:39
lebo brat sa proste este nechceme.. :) manzelstvo je zavazok uplne ineho typu.. je to nieco, na com musis pracovat kazdy den s tym druhym.. a myslim, ze na to este nie sme dost stari a zreli..


Dobrý deň,

chcela by som si s priateľom zobrať úver, aby sme mali konečne oficiálne spoločné bývanie (byt). Ale tuším je na to potrebné, aby sme boli aspoň druh/družka.
Sú nejaké podmienky stanové zákonom/nezákonom na to, aby nás vyhlásili za druha/družku? A ešte, kde a ako sa takéto vyhlásenie robí?

Ďakujem Vám za rýchlu odpoveď.

Aj keď si chcela hlavne odpoveď, kde a ako sa dá vybaviť či nahlásiť, že ste druh a družka, tie odpovede sú dobré a mohli by ti pomôcť. I keď väčšinou o takúto pomoc nikto nestojí. Len raz v budúcnosti si spomenie, že tie rady boli užitočné, bola to pravda. Zvyčajne je však už neskoro.
Ak sa necítite na manželstvo a myslíte si, že na to je času dosť, lebo ste mladí a nezrelí, ako chcete splatiť hypotéku? Že v manželstve treba pracovať s tým druhým. A ako splatíš hypotéku, ak nebudeš pracovať s tým druhým?
Skús urobiť test. Zoberte si do prenájmu obdobný byt aký chcete kúpiť. Prežite spolu aspoň jeden rok.
Registrácia druh a družka neexistuje.