anee
09.06.10,14:36
Dobrý deň prajem, chcela by som sa opýtať či môže firma vystaviť faktúru spoločnosti ktorá je spolumajiteľom vo firme? spolumajiteľ firmy je zahraničná firma, ktorá vykonáva svoju činnosť v Anglicku, má IČ DPH atď. len neviem či môžeme aj pre nich vystaviť faktúru lebo predtým sme boli obchodný partneri a teraz kúpili istú časť z firmy. Ďakujem
Andyke
09.06.10,12:42
Pokiaľ predávate tovar alebo ste dodali službu tak kľudne vystavte faktúru. Obchodovanie medzi závislými osobami nie je zakázané.
anee
09.06.10,12:48
aj keď ide o spolumajiteľa firmy? aj tak môžem vystaviť faktúru? lebo viem že v Nemecku alebo v Maďarsku to nie je možné
Andyke
09.06.10,13:01
Ja nevidím žiadny problém s obchodovaním s nimi.
Veď už aj v DPPO je na str.7 tabuľka na vyčíslenie obchodov medzi zahraničnými závislými osobami.
anee
09.06.10,13:07
veľmi pekne ďakujem
klauke
09.06.10,13:29
nie je to žiadny problém. my vystavujeme faktúry našej matke, ktorá je 100% vlastník a ona vystavuje faktúry nám. a pritom ide o firmu z nemecka, tak sa čudujem keď píšete že je to tam zakázané.

ale pozor na transferové oceňovanie. ceny musia byť obvyklé na trhu. tzn., že ak by ste mi predávali za nižšie ceny ako je obvyklé na trhu, tak by ste to museli dodaniť. ale v tom nemám prax, tak neviem ako presne to funguje.