wilder01
09.06.10,13:46
Zdravim

Je legalne ak si jeden clen spolocenstva vlastnikov bytov zalozi sro, presvedci ludi nech mu veria a spravuje bytovy dom, v ktorom sam vlastni jednu sestnastinu? Nie je konfliktom zaujmov ak ma spravovat a zaroven spravuje aj sam seba?V pripade hlasovania ma vlastne sestnastinu hlasov....
Halli
09.06.10,12:10
Zdravim

Je legalne ak si jeden clen spolocenstva vlastnikov bytov zalozi sro, presvedci ludi nech mu veria a spravuje bytovy dom, v ktorom sam vlastni jednu sestnastinu? Nie je konfliktom zaujmov ak ma spravovat a zaroven spravuje aj sam seba?V pripade hlasovania ma vlastne sestnastinu hlasov....

ak Teba nepresvedčil a ostatných ÁNO, odvolaj sa na súd...
Mária27
09.06.10,14:59
Konflikt záujmov musí byť zadefinovaný v zákone, lebo je človeku vlastné, aby konal v prvom rade vo svojom záujme.
Spravovanie vlastného domu a bytu nie je ani protiprávne ani nemorálne. Naopak, zákon o vlastníctve bytov preferuje na správu domu formu spoločenstva vlastníkov pred formou správy správcom.
sito
09.06.10,21:24
Zdravim

Je legalne ak si jeden clen spolocenstva vlastnikov bytov zalozi sro,

Je!

presvedci ludi nech mu veria a spravuje bytovy dom, v ktorom sam vlastni jednu sestnastinu?

Za svoje rozhodnutie nesú zodpovednosť ľudia, vlastníci bytov, alebo šestnástin v dome.

Nie je konfliktom zaujmov ak ma spravovat a zaroven spravuje aj sam seba?

Nie! Predseda SVB môže tiež vlastniť podiel v bytovom dome. Správca tiež. Pre obidvoch je záväzné rozhodnutie vlastníkov. Súčasne v dome môže byť len jeden druh správy domu.

V pripade hlasovania ma vlastne sestnastinu hlasov....

Nie! má jeden hlas.

182/1993, §14, odsek 5

(5) Za každý byt a nebytový priestor v dome má vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome alebo spoluvlastníci jeden hlas pripadajúci na ich byt alebo nebytový priestor v dome.



Vlastníci sú pánmi v dome???
charonme
18.06.10,15:35
haha to je nic, niekde sa stane aj take, ze developer = vacsinovy vlastnik = spravca a teda nemusi nikoho presviedcat, odhlasuje si co chce, hociaku vysku odmeny za spravu, naklady na sluzby o ktorych objednani minoritni vlastnici ani nevedeli (teda s nimi ani nemohli suhlasit), dava nekorektne vyuctovania, ktore potom niekolkonasobne musi opravovat a ked je na schodzi upozorneny, ze nema narok na spravcovske za dobu od 31. maja do predlozenia korektneho vyuctovania, tak si jednoducho tu odmenu hlasovanim schvali :mad:
Jozef I
19.06.10,15:22
haha to je nic, niekde sa stane aj take, ze developer = vacsinovy vlastnik = spravca a teda nemusi nikoho presviedcat, odhlasuje si co chce, hociaku vysku odmeny za spravu, naklady na sluzby o ktorych objednani minoritni vlastnici ani nevedeli (teda s nimi ani nemohli suhlasit), dava nekorektne vyuctovania, ktore potom niekolkonasobne musi opravovat a ked je na schodzi upozorneny, ze nema narok na spravcovske za dobu od 31. maja do predlozenia korektneho vyuctovania, tak si jednoducho tu odmenu hlasovanim schvali :mad:
Stačí aby sa noví vlastníci bytov dohodli, založili SVB a šikovného správcu odvolali a môžu si dom spravovať sami. Ak nie sú vlastníci, musia strpieť správcu, prípadne sa môžu pri neprávostiach obrátiť na súd.
milláčikk
19.06.10,19:06
Stačí aby sa noví vlastníci bytov dohodli, založili SVB a šikovného správcu odvolali a môžu si dom spravovať sami. Ak nie sú vlastníci, musia strpieť správcu, prípadne sa môžu pri neprávostiach obrátiť na súd.

A stačí, ak ich budú 2/3 :D.
( niekde sa stane aj take, ze developer = vacsinovy vlastnik = spravca )
charonme
19.06.10,19:10
citujem sam seba a zvyraznujem relevantne
haha to je nic, niekde sa stane aj take, ze developer = vacsinovy vlastnik = spravca a teda nemusi nikoho presviedcat, odhlasuje si co chce, hociaku vysku odmeny za spravu, naklady na sluzby o ktorych objednani minoritni vlastnici ani nevedeli ...

EDIT: ehhh milláčikk ma predbehol :)
milláčikk
19.06.10,20:35
citujem sam seba a zvyraznujem relevantne

EDIT: ehhh milláčikk ma predbehol :)


mimotemy

To zas 4 minúty pri 4 hodinách nie je až tak veľa :).