JANESCOMAGANES
09.06.10,17:09
Zdravim.Prosim vas o radu..
V maji tohto roku som skoncil vysoku skolu. ISIC ma znamku az do septembra 2010. Plati mi teda ISIC az do toho septembra,alebo uz neplati, kedze nie som studentom?
buchač
09.06.10,19:23
Zdravim.Prosim vas o radu..
V maji tohto roku som skoncil vysoku skolu. ISIC ma znamku az do septembra 2010. Plati mi teda ISIC az do toho septembra,alebo uz neplati, kedze nie som studentom?

Je smutné , ak absolvent vysokej školy hľadá takúto informáciu ...

Mne jej vyhľadanie trvalo ani nie jednu minútu , respektíve napísanie celého príspevku ....


PLATNOSŤ PREUKAZU

Preukaz platí 16 mesiacov, teda od septembra - začiatku akademického roka - do decembra kalendárneho roka, v ktorom tento akademický rok končí. Teda ISIC 2009/2010 platí od 1. septembra 2009 do 31. decembra 2010. Tento preukaz si môžete zakúpiť kedykoľvek počas aktuálneho akademického roka.
Počas doby platnosti preukazu CKM SYTS spracúva Tvoje osobné údaje v informačnom systéme CKM ONLINE. Uskutočňuje prenos týchto osobných údajov do CCD (Central Cardholders Database). Vlastníkom a správcom CCD je materská organizácia IAS (International Association Services) v Holandsku.
http://www.isic.sk/

P.S.:
Som akože dôchodca , PC samouk ...:rolleyes:
ACCNT
10.06.10,18:10
je smutne, ze tu hodi niekto prvu vec co vygoogli, bez dalsieho overovania....

obhajobu bakalrky som mal minuly rok, isic po statniciach uz neplati!
buchač
10.06.10,18:28
je smutne, ze tu hodi niekto prvu vec co vygoogli, bez dalsieho overovania....

obhajobu bakalrky som mal minuly rok, isic po statniciach uz neplati!

Vidím , že aj Bc. je potrebné zopakovať ...

Čiže , ešte raz ...

Hádam si nemyslíš , že tu dostaneš vždy a za každých okolností vyčerpávajúcu odpoveď ../ v mojom prípade to teda rozhodne neplatí /...načakáš sa niekedy...
Jedná sa o to , že ten môj link bol len ako smerodajný , ktorý si si mohol rozvinúť aj ďalej ...aj overovať a vyhľadávať ...;)

Ale keď nepotrebuješ , nechaj tak ...;)
A poďakuj rodičom ...:rolleyes::confused:
ACCNT
11.06.10,07:09
njn,
ale tam kde kontroluju len vizualne, tak tam ho mozes pouzivat.

tam kde ho kontroluju elektornicky(napr. na zeleznici) ti uz neplati. v kazdom pripade sa mozes na stanici spytat, ci ti este plati.
miroporada
03.07.10,21:13
Zdravim.Prosim vas o radu..
V maji tohto roku som skoncil vysoku skolu. ISIC ma znamku az do septembra 2010. Plati mi teda ISIC az do toho septembra,alebo uz neplati, kedze nie som studentom?

Vsetci studenti ISIC takto vyuzivaju, kto ti to skontroloje, ze ci si este student, alebo nie...
ACCNT
04.07.10,05:19
tak to asi necestuju vlakom, lebo tety sprievodkyne su neoblomne...

po statnici ti do tusim cca 3 dni deaktivuju ISIC(aspon nam to tak min. rok spravili) ... takze tu uz nepiste take blbosti, ze este je platny.
marjankaj
04.07.10,05:59
tak to asi necestuju vlakom, lebo tety sprievodkyne su neoblomne...

po statnici ti do tusim cca 3 dni deaktivuju ISIC(aspon nam to tak min. rok spravili) ... takze tu uz nepiste take blbosti, ze este je platny.

K tomu Bc. si urob ešte aj nejaký kurz na používanie internetu a Google.:confused:

http://www.isic.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=28&Itemid=19#12


2. Končím bakalárske/magisterské štúdium, ako a kde mi platí preukaz:

Preukaz ISIC a jeho komerčné zľavy platia do 30.9. daného roku (svoju platnosť si vieš skontrolovať na zadnej strane preukazu – napr. 09/2010: preukaz platí do 30.9.2010). Štátom garantované zľavy (doprava na MHD, SAD, ZSSK) sú viazané na status študenta a ten je podľa zákona zadefinovaný nasledovne:
Zákon č.131/2002 Z.z o vysokých školách § 65 Riadne skončenie štúdia
(1) Štúdium sa riadne skončí absolvovaním štúdia podľa príslušného študijného programu. Dňom skončenia štúdia je deň, keď je splnená posledná z podmienok predpísaných na riadne skončenie štúdia daného študijného programu.
(2) Študent prestáva byť študentom odo dňa skončenia štúdia podľa § 65 ods. 1 a § 66 alebo odo dňa prerušenia štúdia podľa § 64 ods. 1.
ACCNT
05.07.10,08:16
...gramotnost moja neopustaj ma...esteze je tam napisane presne to co som pisal :D
marjankaj
05.07.10,09:35
...gramotnost moja neopustaj ma...esteze je tam napisane presne to co som pisal :D

A to si kde študoval, keď ti to musí nejaký dôchodca strčiť rovno pred nos, a ešte aj nalistovať správnu stranu, zatiaľ čo si ty budeš "klenoty" vyvaľovať. :eek:
A namiesto ďakujem, ešte aj budeš pindať.:rolleyes:
Ale plat by si chcel mať samozrejme vyšší ako on.:confused:
buchač
05.07.10,17:59
A to si kde študoval, keď ti to musí nejaký dôchodca strčiť rovno pred nos, a ešte aj nalistovať správnu stranu, zatiaľ čo si ty budeš "klenoty" vyvaľovať. :eek:
A namiesto ďakujem, ešte aj budeš pindať.:rolleyes:
Ale plat by si chcel mať samozrejme vyšší ako on.:confused:

mimotemy

Add 1. - JA TI dám takého " nejakého " dôchodcu , že sa zmyšíš ...:---:D:D:D

Add 2. - " klenoty " ??? ...a vyvaľovať ???...kua , veď poniektorí/ré si doslova gule vyvaľujú , poprípade "šušky " otŕčajú ...
KLENOTY to budú , až keď niečo poriadne urobia , vytvoria ...

Add. 3 - Tak skoro to nebude , myslím ten plat ...od 1.7. mám totiž zvýšený výsluhový dôchodok...niečo do 2.000 €...;):---:D

P.S.:
Ale inak múdro vravíš , až mi je to divnô ...:---:D:cool: