orientmonkey
09.06.10,19:36
Ahojte,

potrebujem surne poradit v mojej situacii.

Priatelka ide zakladat s.r.o., v ktorej bude ona a este dalsi konatel - cize dvaja konatelia. V spolocenskej zmluve je uvedene, ze konatelia konaju vzdy spolocne!

Bohuzial ma vsak strasne malo casu a tak ma poprosila, ci by som na zaklade splnomocnenia nezalozil spolocnost s druhym konatelom ja.

Zaujima ma teda, ci je mozne to spravit tak (a zivnostensky a ORSR to budu akceptovat), ze mne udeli splnomocnenie a ja mozem vystupovat v jej mene voci tymto instituciam aj ked s tou firmou nic nemam.

Staci mi splnomocnenie len od nej alebo mi ho musi udelit aj druhy kontael. Pripominam ze druhy konatel sa zucastni zakladania spolocnosti. (viem je to nezmisel ale pri inej firme to odomna chcela jedna komercna banka - aj ked som vystupoval v mene len jedneho konatela, tak som musel mat splnomocnenie od oboch, tiez konali spolocne)?

Moj treti dotaz...nemate niekto taketo splnomocnenie napisane? Resp aspon co vsetko tam mam spomenut.

Dakujem pekne za odpovede O.M.
KEJKA
09.06.10,17:44
Áno, ked píšeš, že konajú spoločne (nemôžete SZ ešte prerobiť a to spoločné konanie ohraničiť nejakými mantinelmi? V praxi vám to prinesie kopec problémov, ver mi.
Takže splnomocnenie na zastupovanie konateľa budú musieť podpísať obaja a ty tu plnú moc prijmeš a potom budete konať spoločne.
Môj názor - ak sa mýlim, opravte ma.
skús vyhľadať cez slovo SPLNOMOCNENIE, alebo pozri do dokumentov, určite nájdeš.
Economic
09.06.10,17:46
Ahojte,

potrebujem surne poradit v mojej situacii.

Priatelka ide zakladat s.r.o., v ktorej bude ona a este dalsi konatel - cize dvaja konatelia. V spolocenskej zmluve je uvedene, ze konatelia konaju vzdy spolocne!

Bohuzial ma vsak strasne malo casu a tak ma poprosila, ci by som na zaklade splnomocnenia nezalozil spolocnost s druhym konatelom ja.

Zaujima ma teda, ci je mozne to spravit tak (a zivnostensky a ORSR to budu akceptovat), ze mne udeli splnomocnenie a ja mozem vystupovat v jej mene voci tymto instituciam aj ked s tou firmou nic nemam.

Staci mi splnomocnenie len od nej alebo mi ho musi udelit aj druhy kontael. Pripominam ze druhy konatel sa zucastni zakladania spolocnosti. (viem je to nezmisel ale pri inej firme to odomna chcela jedna komercna banka - aj ked som vystupoval v mene len jedneho konatela, tak som musel mat splnomocnenie od oboch, tiez konali spolocne)?

Moj treti dotaz...nemate niekto taketo splnomocnenie napisane? Resp aspon co vsetko tam mam spomenut.

Dakujem pekne za odpovede O.M.

Všetko sa dá, no ťažko je to tu všetko vysvetliť, a navyše by som si to potrebovala s tebou prejsť, ak môžeš, v mojom profile je e-mail, doriešime to ak potrebuješ mimo porady.
orientmonkey
09.06.10,17:54
Ahoj KEJKA, nie bohuzial SZ nie je mozne menit. Ja viem, ze to nie je idealne ked konaju vo vsetkom spolocne, ale je to dany fakt. Nemozem s tym nic urobit.

No cize to potvrdzuje len poziadavku banky.
Myslis, ze to splnomocnenie je potrebne mat ako jedno splnomocnenie - "jeden papier" alebo je mozne, ze mi konatelia napisu dve splnomocnenia - kazdy jedno? A tym budem mat dva papiere...

O.M.
orientmonkey
09.06.10,17:57
To Economic - Dakujem za ponuku. Radsej to budeme riesit takto verejne - predsalen sa moze niekomu v buducnosti naskytnut rovnaka situacia a aspon bude mat know-how ako to riesit.

O.M.
orientmonkey
09.06.10,18:10
neviem nikde najst vzor splnomocnenia, kde dvaja buduci konatelia splnomocnuju tretiu osobu na ucel zalozenia spol. s.r.o.

ORSR a zivnostensky urad

Mam strasne malo casu, nic nestiham a este to kompilovat :(