zlatko7979
09.06.10,21:42
Prosím, Vás má niekto skúsenosť ak si chcem rozšíriť predmet podnikania (činnosti)? Ako by som mal postupovať?
Podľa mňa:
1) živnostenský úrad - rozšíriť - urobiť si nové živnosti? Treba zasa postupovať tak isto ako pri zakladaní sro? myslím tým zakladateľskú listinu?
2) a aké formuláre (doklady) na obchodý register?
Prosím poraďte mi ako na to. ďakujem pekne.
KEJKA
09.06.10,19:57
každú zmenu zapisovaných údajov musí schváliť VZ (musí byť zápisnica/, musí byť úplné znenie zakladateľskej listiny,...... máš tu návody, formuláre, treba pohľadať...
vzor nájdeš aj na www.orsr.sk - vyplnené tlačivo, akurát napíšeš svoje zmeny do iných koloniek.
zalobaba
10.06.10,04:47
Prosím, Vás má niekto skúsenosť ak si chcem rozšíriť predmet podnikania (činnosti)? Ako by som mal postupovať?
Podľa mňa:
1) živnostenský úrad - rozšíriť - urobiť si nové živnosti? Treba zasa postupovať tak isto ako pri zakladaní sro? myslím tým zakladateľskú listinu?
2) a aké formuláre (doklady) na obchodý register?
Prosím poraďte mi ako na to. ďakujem pekne.

Presne tak, ako píše KEJKA. Potrebuješ vypracovať zápisnicu z VZ alebo rozhodnutie jediného spoločníka, úplné znenie spoločenskej zmluvy alebo zakladateľskej listiny, prípadne ďalšie potrebné prílohy, potom ŽÚ a OR.
VieraPopluharova
10.06.10,06:29
Precitaj si tento navod:
Podľa platného zákona č. 530/2003 Z.z. o obchodnom registri sa pri každej zmene spoločenskej zmluvy vyžaduje, aby štatutári spoločnosti vypracovali jej úplné znenie a uložili ho do zbierky listín registrového súdu. Vo vašom prípade to znamená, že k návrhu na zápis zmien do obchodného registra okrem dodatku spoločenskej zmluvy alebo uznesenia valného zhromaždenia priložíte aj úplné znenie spoločenskej zmluvy, v ktorom už budú zapracované prijaté zmeny.

Je to akýsi servis pre používateľov zbierky listín, aby títo nemuseli prácne vyhľadávať jednotlivé zmeny a mali zakladateľské dokumenty firmy k dispozícii vždy v aktuálnom znení. Konateľ by mal na konci textu uviesť klauzulu, že úplné znenie spoločenskej zmluvy je správne a úplné, pričom pripojí svoj vlastnoručný podpis, ktorý nemusí byť overený pred notárom.

Dajte si pozor ešte na jednu vec. Keďže ste rozširovali predmet podnikania, musíte si na eseročku vybaviť nový živnostenský list. Podľa § 49 ods. 1 živnostenského zákona totiž oznámenie nového predmetu podnikania nie je zmenou údajov uvedených v ohlásení, ale novým ohlásením.

Úradne overenú kópiu nového živnostenského listu potom priložíte k návrhu na zápis zmeny zapísaných údajov o spoločnosti s ručením obmedzeným do obchodného registra. Návrh sa podáva na tlačive č. 8, stiahnuť si ho môžete z webovej stránky obchodného registra www.orsr.sk,

tlacivo č.8

Formulár č. 8 (návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o spoločnosti s ručením obmedzeným)
najdes na stranke www.orsr.sk
zalobaba
10.06.10,06:37
Trochu opravím a doplním:


Precitaj si tento navod:
Podľa platného zákona č. 530/2003 Z.z. o obchodnom registri sa pri každej zmene spoločenskej zmluvy vyžaduje, aby štatutári spoločnosti vypracovali jej úplné znenie a uložili ho do zbierky listín registrového súdu. Vo vašom prípade to znamená, že k návrhu na zápis zmien do obchodného registra okrem dodatku spoločenskej zmluvy alebo uznesenia valného zhromaždenia priložíte aj úplné znenie spoločenskej zmluvy, v ktorom už budú zapracované prijaté zmeny.

Je to akýsi servis pre používateľov zbierky listín, aby títo nemuseli prácne vyhľadávať jednotlivé zmeny a mali zakladateľské dokumenty firmy k dispozícii vždy v aktuálnom znení. Konateľ by mal na konci textu uviesť klauzulu, že úplné znenie spoločenskej zmluvy je správne a úplné, pričom pripojí svoj vlastnoručný podpis, ktorý nemusí byť overený pred notárom.

Dajte si pozor ešte na jednu vec. Keďže ste rozširovali predmet podnikania, musíte si na eseročku vybaviť nový živnostenský list. Podľa § 49 ods. 1 živnostenského zákona totiž oznámenie nového predmetu podnikania nie je zmenou údajov uvedených v ohlásení, ale novým ohlásením. od 01.06.2010 nie živnostenský list ale živnostenské oprávnenie.

Úradne overenú kópiu nového živnostenského listu potom priložíte k návrhu na zápis zmeny zapísaných údajov o spoločnosti s ručením obmedzeným do obchodného registra. Návrh sa podáva na tlačive č. 8, stiahnuť si ho môžete z webovej stránky obchodného registra www.orsr.sk (http://www.orsr.sk), - od 01.06.2010 nie živnostenský list ale živnostenské oprávnenie. K návrhu pripojiť 2x overenú ftk alebo 2x úplný výpis zo ŽR.

tlacivo č.8

Formulár č. 8 (návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o spoločnosti s ručením obmedzeným)
najdes na stranke www.orsr.sk (http://www.orsr.sk)

:)