janik13
09.06.10,21:51
Dobrý večer, chcela by som sa spýtať na domového dôverníka v nájomnom byte resp. sú to byty ktoré boli, sú poskytnuté mestom. Aké sú povinnosti a práva domového dôverníka - nie sme vlastníci bytov iba nájomníci.Ďakujem
Mária27
10.06.10,06:14
Domový dôverník môže mať také práva, aké mu poskytne vlastník (zastúpenie, poverenie a pod.). Mohli by ste byť na to upozornení v nájomných zmluvách (napr., že sa vydá domový poriadok a pod.).
Inak platí o nájomnom vzťahu občiansky zákonník.
verkaz
10.06.10,06:51
Keď nie ste vlastníci bytov, zodpovedá za Vás vlastník, t.j. mesto. Samozrejme musíte dodržiavať Domový poriadok. Domovník Vás môže na niektoré veci upozorňovať ale v prípade, že ho nebudete brať na vedomie, musí sa obrátiť so žiadosťou o nápravu na vlastníka. Mesto ako vlastník by Vás mal poučiť a stanoviť práva a povinnosti domového dôverníka. Mali by ste si dohodnúť Stanovy, v ktorých by toto bolo odobrené a nevznikali by nedorozumenia.
janik13
11.06.10,18:10
Veľmi pekne ďakujem za radu, tiež by som sa chcela opýtať na nedoplatky za roky 2007-2008 vyúčtované za rok 2009 či je možné aby takéto vyučtovanie energií mohlo byť. Podnik bytového hospodárstva sa ohrádza tým že pri vyúčtovaní rokov došlo k chybe istej pani, že nesprávne vypočítala potrebu energií(tepla) na daný rok a tá oprava je zahrnutá do vyúčtovania roku 2009
sito
11.06.10,20:59
Je to možné, ale mal by byť jasne vysvetlený dôvod, omyl. Stalo sa aj u nás, ale bolo presne uvedené číslo bytu, meno a dôvod prečo sa vykonala oprava.
janik13
18.06.10,07:55
Po dlhom pátraní a hľadaní informácií som zistila asi takéto skutočnosti: Podľa výnosu č.6/2007 - výnos ÚRSO, §2 odst.3 písmeno e hovotí že tieto náklady - chyby vo výpočtoch nie sú oprávnenými nákladmi. Z tohto dôvodu potom tomu nerozumiem ako je to možné že je to zahrnuté vo vyúčtovaní. Existujú rozhodnutia URSA pre daných dodávateľov tepla do akej výšky môžu počítať teplo a predsa sa často stane omyl atď,. Ďakujem za odpoveď a myslím si že na Slovensku je všetko možné aj to čo je nemožné.