aviator
09.06.10,21:53
Odporučte prosím zámočníka, čo vie robiť s bronzom. Nepotrebujem presnosť na stotiny milimetra, ide o jednoduchú menšiu vecičku na zákazku, možnosť ďalšej spolupráce.
Ďakujem.
Laco-monter
09.06.10,20:01
Ty koxo , tak toto vie dnes robiť už málokto...

Zlievarenské technologie si vyžadujú nakladné a špecialne vybavenie a nie je to vždy rentabilné...

Dnes fičí výroba z polotovarov, všelijako zlepených a povrchovo upravených.

Ale ja by som hľadal u sochárov, hádam aj u tých, čo odlievali Svätopluka.
Laco-monter
09.06.10,20:19
Alebo,

spýtam sa ešte takto :

Že ty robíš niečo s bronzovými púzdrami a potrebuješ ich opracovať presne na mieru ,

však je to tak ?
aviator
09.06.10,20:34
Nie, netreba nič odlievať. Stačí na bronzovú trubku, priemer 50, dĺžka 50 navariť bronzovú záslepku a do tej záslepky vyrezať závit. Do závitu pôjde bronzová nastaviteľná dýza / tú už mám /.
Bude to na fontánu.
Doteraz som objednával nerez, bronz je pre mňa novinka.
Laco-monter
09.06.10,20:41
Nie, netreba nič odlievať. Stačí na bronzovú trubku, priemer 50, dĺžka 50 navariť bronzovú záslepku a do tej záslepky vyrezať závit. Do závitu pôjde bronzová nastaviteľná dýza / tú už mám /.
Bude to na fontánu.
Doteraz som objednával nerez, bronz je pre mňa novinka.


Do rúrky treba urobiť osadenie a do tohto osadenia ustaviť záslepku a autogénom natvrdo zaspájkovať.
/mierne oxidačný plameň strednej rýchlosti+mosadzný drot /pájka/+borax/

Vie to spraviť každý, kto má pri ruke kyslíkovo-acetylenovú súpravu /autogén/
do rúrky treba osadenie vysústružiť.
aviator
09.06.10,20:45
Do rúrky treba urobiť osadenie a do tohto osadenia ustaviť záslepku a autogénom natvrdo zaspájkovať.
/mierne oxidačný plameň strednej rýchlosti+mosadzný drot /pájka/+borax/

Vie to spraviť každý, kto má pri ruke kyslíkovo-acetylenovú súpravu /autogén/
do rúrky treba osadenie vysústružiť.
Jasné, len by som bol rád, aby to ten človek už predtým robil. A podľa možnosti, aby som nemusel kupovať 2m bronzovej trubky a 2 m2 bronzového plechu.........
Laco-monter
09.06.10,20:50
Jasné, len by som bol rád, aby to ten človek už predtým robil. A podľa možnosti, aby som nemusel kupovať 2m bronzovej trubky a 2 m2 bronzového plechu.........

Myslím,že by to nemal byť problém,

pri tvrdom spájkovaní nedochádza k úbytku spájkovaného materialu

a prave preto doporučujem urobiť osadenie na trubke,

potom stačí doń vložiť záslepku a v zvislej polohe jednoducho zaliať tvrdou spájkou.

Neni treba takú zručnosť , ako pri zváraní autogénom v polohách.
aviator
10.06.10,04:16
Jasné, len by som bol rád, aby to ten človek už predtým robil. A podľa možnosti, aby som nemusel kupovať 2m bronzovej trubky a 2 m2 bronzového plechu.........

Budem rád, ak niekto odporučí niekoho, kto spĺňa tieto podmienky.
Ďakujem.